Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budapesten élők! Mennyi időt...

Ignis Subdialis kérdése:

Budapesten élők! Mennyi időt töltöttetek a fővárosban, amikor már elkezdtétek budapestinek érezni/mondani magatokat?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha nem a fővárosban nőttél fel, csak oda költöztél és valaki megkérdezi, hogy honnan való vagy, honnan jöttél, akkor mennyi ottlét után mondod azt, hogy Budapestről (vagy hogy budapesti vagy) és nem azt, ahonnan származol?

2017. ápr. 18. 19:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%

30on tul lévő ismerős... Zalaegerszegrol valosi,de nemrég felkoltozott munka miatt pestre. Itt fent vidéki "paraszt" ,mig odahaza pesti hülye... De ő mai napig azt mondja hogy egerszegrol valosi. Nekem a nagyszüleim sőt anyu is ceglédi születésű,s mind3an azt mondják oda valosiak. Pedig 72 ota pesten laknak,élnek.

En már pesten születtem,de mégis azt mondom felmenoim ceglédi ill kolozsvári.(másik nagypapam ott szuletett.)

2017. ápr. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Fatal_3rror_ ***** válasza:
88%

Én igazából onnantól érzem magam "pestinek" mióta dolgozom, magam tartom el, és az általam fenntartott albérletben, saját választásomból lakok itt.


Szerintem igazából a kérdéstől függ. Ha arra kíváncsiak, hogy hol élek, akkor Budapest, ha arra honnan származom akkor vidék.


Bár ha meg bármerre járok az országban és megkérdezik honnan jöttem, akkor Pestet mondok, mert ott lakom és nem kezdem az Ádám és Évától hogy honnan jutottam oda.

2017. ápr. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
83%

Kb. 1 éve élek itt, és azon kapom magam,hogy automatikusan pestinek mondom magam. Az egy másik dolog,amikor rákérdeznek hogy mindig itteni voltam-e. Azt hozzá kell tenni,hogy az volt az álmom évek óta,hogy Budapestre költözhessek :)

19L

2017. ápr. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
12 éve élek és dolgozok itt, de nem tartom magam pestinek, szolnoki vagyok, ha kérdezik is ezt mondom.
2017. ápr. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
97%
Ez érzület kérdése. Hova kötődik valaki. Aki azért jön el valahonnan, mert azt nem érezte otthonának, az gyorsan, akit meg mindig visszahúzza a szíve talán soha.
2017. ápr. 21. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásaitokat, természetesen én mindenkit zöld manccsal jutalmazok, amiért válaszolt a kérdésemre. Szeretném kérni, hogy ha lehet kövessetek ebben, hiszen én szubjektív saját véleményeket, tapasztalatokat kértem és ebben nem lehet hibázni: minden vélemény jó, igaz, hasznos, nem érdemel lepontozást.
2017. ápr. 22. 19:55
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is azóta érzem magam idevalósinak, amióta dolgozok és magamat tartom el. Megjegyzem én nem szerettem bent élni a városban, sosem éreztem magam "odavalónak", csak egyetemistaként, ezért saját lakást már az agglomerációban vettem és munkahelyet is ezen a környéken kerestem.

Ha megkérdezik hol lakok, akkor ezt mondom. Ha az a kérdés, hogy honnan származok, akkor mást.

Szerintem elég jellemző ismerkedésnél, baráti, kollégák közötti beszélgetésnél, hogy felmerül kérdésként, hogy "amúgy honnan származol?". Nyilván ez egyértelműen az a vidéki kisváros, ahonnan költöztem.

2017. szept. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%
Itt születtem. Nem akarok senkit kirekeszteni, de szerintem nem Pesti valaki, ha ott lakik. Az a Pesti, aki onnan származik
2017. okt. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
24%

Én 14 évig éltem pesten, és egyáltalán nem tartottam magamat pestinek. Tudtam mi merre van, tudtam milyen hivatalos ügyet hol kell intézni, pesten jártam iskolába, pesten dolgoztam, de egyszerűen nem voltam hajlandó ahhoz a városhoz rendelni magamat.

Attól hogy egy hörcsög akváriumban él, még nem lesz hal.


Most Szegeden élek, és még nem teljesen tiszta mi merre van, és milyen falvak vannak a környéken, de én szegedinek mondom magam. Mondjuk erősen kihallatszik hogy nem úgy mondom hogy "fő" hanem föl vagy fel, de a sok egyetemista miatt itt se ő-zik mindenki :D

2017. okt. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
60%
Én azt szoktam mondani hogy félig Pesti vagyok félig vidéki. Jelenleg ingázom az otthonom és Pest között.
2017. nov. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!