Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért szeretnek a belvárosba...

Miért szeretnek a belvárosba költözni, mikor drága, hangos, koszos, sok a csöves meg a bulizó?

Figyelt kérdés
Parkolni nehéz, meg a mindennapi dolgok is drágábbak.
2017. máj. 17. 17:31
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Hogy utána itt a GYK-n siránkozzanak, hogy miylen rossz nekik. 😂😂😂

Viccet félretéve, valaki szeret ott élni, valakinen nincs lehetősége máshol élni, es valaki nem szeret ott, de ott van.minden egy helyen... munka, bolt, orvos,iskola....

2017. máj. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
Mert külvárosban jobb a helyzet? Nem.
2017. máj. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De.
2017. máj. 17. 17:47
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Mert sokkal jobban ellátott, 2 perc séta a Duna part, minden közel van, nem kell buli után éjszakai buszozni vagy taxizni. Hangos, ez igaz, de szeretem. A kulsobb kerületek sem tisztábbak és alig van valami a hazakon kívül. Unalmas.
2017. máj. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert ezek az emberek a belvárosi nyüzsgést szeretik. Mások a külvásori, kertvárosi, vagy a falusi életet kedvelik. Örülj neki, hogy a legtöbben a belvásorban akarnak lakni és oda igyekeznek, ezért a külvárosi, vagy vidéki ingatlanok sokkal olcsóbbak, mert kevésbé keresettek.
2017. máj. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Fatal_3rror_ ***** válasza:

Belváros és belváros között is vannak különbségek.


Egyrészt milyen belváros? Nyíregyháza belvárosa olyan mint Budapest egy külső kerülete.


Budapesten belül is vannak jobb és rosszabb részek. Vannak csendes utcák, belső kertes területtel, kevés bulizóval meg csövessel. Plusz helyben van a társasági, éjszakai élet.


Amúgy csak manapság lett mocskosul drága, régebben 8-10 milliókért vettek az ismerőseim lakásokat.


Másik, hogy Budapest lassan akkorára nő, hogy az egész város "belváros" lesz.

2017. máj. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Belvárosban is lehet jól megválasztani a lakóhelyet, és akkor nincs olyan hangzavar, hogy az ember ne tudna jól meglenni.

De a legtöbben praktikus okokból választják: jó közlekedés, közel van minden, közel a munkahely. Én pl. nem akarok vezetni, nem is fogok megtanulni, felesleges pénzkidobásnak tartom a saját életritmusomhoz. Ha kimegyek külvárosba, lehet, a munkahelyemre vagy bármi fontos helyre utazhatnék tömegközlekedéssel akár 2 órát is átszállásokkal, várakozásokkal, istenf...ával. Most nem belvárosban lakom, de elég közel. 20-30 perc alatt bent vagyok munkahelyemen, reptéren is kint vagyok kevesebb, mint egy óra alatt, és minden egyéb dolgot, ha megkívánok, meg tudok szerezni 30-40 perc alatt (ha egy bizonyos típusú szörp, csoki stb. kell, vagy épp kitalálom, hogy kék műbőr dzsekit akarok stb.). Villamos ott áll meg a lépcsőház előtt, metró az iroda előtt. Ha meg nagy néha kéne a kocsi, hívok egy taxit, évi nagyon max. 2x.

Sosem izgatott a kertes ház sem, zöldövezet, "friss levegő", kertészkedés, ilyenek. Panelban laktam egész kicsi korom óta, és szeretem.

Pluszban rengeteg szórakozási, művelődési lehetőség van. Megőrülnék, ha nem tudnék tömegközlekedéssel max. egy óra alatt minden értelmes színházba eljutni, és ha nem lenne a közelben több múzeum, étterem, kávézó, minőségi szórakozóhely (nem a talponálló kocsmára gondolok ez alatt).

Csövesek az kb. a negatívum, de ki lehet őket kerülni, meg azért nincsenek is annyian ott, ahol lakom, hogy a lakáshoz vezető úton 10esével kelljen őket kerülgetni.

2017. máj. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még annyi, hogy lehet, hogy egyes boltokban drágábbak a dolgok, viszont rengeteg opció van, ezzel meg pont hogy olcsóbban meg lehet élni (külvárosban vagy falun lehet választani kb. egy helyi CB-bal meg egy vegyesboltból, esetleg kocsival el lehet menni a szomszédos Tescóig, itt nálunk meg kb. 2-3 villamosmegállónyira van 3 kisbolt és 2 hipermarket, és egy harmadik is, ha hajlandó még 2 megállót utazni valaki, pluszban kb. 1 villamos és 2 metrómegállóra van pláza is, amiben minden van, ill. vannak kínai boltok is, ahol sok minden olcsóbb). Max. a lakás / albérlet drágább... de aki odaköltözik, annak arra meg eleve telik már.
2017. máj. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%
Mert aki ott lakik annak van pénze ,hangoskodni is szeret ,no meg koszolni csövelni és bulizni. Erre nem gondoltál ? :D
2017. máj. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert a tökömnek van kedve állandóan Rákosborzasztóról ingázni napi 1,5-2 órát a munkahelyemre, amikor hasznosabban is eltölthetem az időmet.
2018. márc. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!