Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Az emberek miért akarnak...

Az emberek miért akarnak nálunk hidegebb és sötétebb országokba emigrálni (Észak-Európára gondolok, Nagy-Britanniára, Dániára, stb. )?

Figyelt kérdés
Még a nálunk lévő ősz-tél-koratavasz is nagyon hideg és nagyon sötét, alig várják az emberek, hogy tavasz legyen újra. És a fűtés is rengetegbe kerül. Miért nem inkább jobb éghajlatok felé tendálnak, ha komfortosabb életet szeretnének? Vannak pl. ahol nem kell fűteni, ezért az élet (rezsi) sokkalta olcsóbb, kb. fele, mint itthon.

2017. máj. 20. 20:20
1 2 3
 1/27 Firedoom ***** válasza:
74%
Mert szeretik a hideget? O.o
2017. máj. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Több, mint valószínű, hogy nem az éghajlat miatt költöznek oda, hanem a jobb megélhetés húzza őket. Gondolom nagyon szívesen mennének sokan pl. Görögországba Dánia helyett, de nem érné meg.
2017. máj. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
92%
Tudom, hihetetlen, de mivel nem minden ember egyforma, ezért nem csoda, ha vannak olyanok, akik nem szeretik a meleget.
2017. máj. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Mert megfagyni jobb, mint éhenhalni.
2017. máj. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van! Miért nem mennek Bangladesbe? Én se értem.
2017. máj. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

És a sötétet?:)

Azért ritka az olyan ember, aki a -10 fok helyett -30 fokra vágyik, és a +15 fok helyett +5 fokra, nem?:)

Ja, azt kifelejtettem a megélhetési költségekből, hogy több ruha is kell!

Állandóan vásárolni kell ruhákat (szabadidő rovására), meg öltözködni-vetkőzni, több ruhát mosni, annak is több költsége van, mintha csak egy nyári ruhát és egy szandált veszünk fel. Takarók alváshoz, hőszigetelés a lakásban, fűtésrendszer kiépítése az ingatlanban - ez is mind plusz költség. Én télen 4-5x annyit mosok, mint nyáron.

2017. máj. 20. 20:28
 7/27 A kérdező kommentje:

Én úgy gondolom, ha egy olyan országba költöznék, ahol ezekkel mind nem kell foglalkozni, ezekre mind nem kell költeni, akkor pont 2x olyan jól élhetnék, mint Magyarországon. Anyagilag. És akkor még a kényelemről nem is beszéltünk.


Banglades...?

Az egyik közalkalmazott kollegám 130-140 körül keres.

Ebből félretesz annyit, hogy minden évben kivesz 3 hónap fizetés nélküli szabit, Indiában tölti el, ahol havi 30-40 000 Ft-ért a seggét is kinyalják, szállodában lakik, csak palackos ásványvizet iszik, minden turistaszolgáltatást igénybe vesz, stb.

2017. máj. 20. 20:33
 8/27 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%
Eléggé leegyszerűsíted és bután nézed a dolgokat...
2017. máj. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon leegyszerűsített és buta nézőpont. Ilyen alapon a déli országokban magasabb lenne az életszínvonal, de valahogy Norvégia mégis élhetőbb, mint Görögország.

Az egy dolog, hogy te mire vágysz, te mit gondolsz, de te csak egy, lényegtelen személy vagy, rajtad kívül vannak millióan, akik azt nem szeretik, amit te.

2017. máj. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Kit érdekel a fűtés meg a mosás és a ruha vásárlás költsége, a sötét meg a stb stb ha sokszorosát keressük az itthoninál? Ha jobb életkörülményt tudunk biztosítani a családunknak? Én dolgozom a holdon ha ez kell ahhoz hogy mindenünk meglegyen. Ezt dobta a gép... nem mindenki lehet szerencsés. Szakmám van több is, de lehet hogy buta vagyok és ezért nem tudok itthon érvényesülni.
2017. máj. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!