Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogy éltétek meg a külföldre...

Hogy éltétek meg a külföldre költözést mint gyerek/tinédzser?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Arra lennék kíváncsi, hogy hogy álltatok hozzá az egész szituációhoz. Mit is mondjak, nálam nagyon rossz a helyzet, egy év után is. Vannak itt is "barátaim", de akármikor lehetőségem van utazom haza. Nyilván szüleim is sokalják, mert ugye minden egyes utazás költséggel jár. De egyszerűen nem tudok úgy hozza állni, hogy igenis itt lakom, és nem ott és itt kéne tovább illetve egyre előrébb fejleszteni az életem. Amiről tudom, hogy ez lenne a helyes, de nem megy. 17 éves vagyok. Az iskola nagyon jól megy, hamar megtanultam németül. És félév alatt fel is vettek gimnáziumba. Igaz, előtte is tanultam. Ezzel meg vagyok elégedve. De kíváncsi lennék mások tapasztalataira. Hogy éreztétek magatokat 2-3 év után? Megköszönném a valaszaitokat, sokat segítene!

2017. máj. 30. 23:01
 1/3 anonim ***** válasza:
84%

Én másodikos koromban költöztem egy teljesen idegen helyre. Igaz, ez még bőven gyerekkor, de így sem volt egyszerű. Befogadtak de igaz barátaim sose lettek. Sajnos 6 éves koromban adtak iskolába, így mindig egy évvel "kisebb" voltam a többieknél s ezt nagyon éreztették, én voltam az osztály "taknyosa". Nem volt könnyű, úgy érzem, én mindent megtettem, hogy beilleszkedjem, mégsem sikerült teljesen. Az érettségi után húztam egy vonalat, elfelejtettem mindent. Nem érdekeltek. Senki sem. Azóta már 10 év telt el, rendben van az életem.

28/F

2017. máj. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%

Én 14 évesen az általános iskola ballagás után mentem ki Angliába úgy, hogy angolul egy szót sem tudtam. Eleinte nehéz volt, hazavágytam. Minden évben otthon voltam egész nyáron, de szeptembertől újra vissza kellett jönnöm a suli miatt. De szép lassan megtanultam jól angolul, és lettek barátaim. Érettségi után, szakmai továbbtanulásra mentem. Egy cég úgy döntött, hogy én kellek nekik, és felvettek diáknak/ gyakornoknak. Szakmai tanulmányok elvégzése után a cég úgy döntött, hogy lát bennem fantáziát, és tovább küldtek tanulni. Jelenleg egyetemi oktatáson veszek részt, mellette tovább dolgozom mint gyakornok. Felnőtt emberként már örülök, hogy itt vagyok kint, mert gyakornoki fizetésem is nagyon szép, és az oktatásomat is állják.Ettől függetlenül még mindig hazajárok nyaralni a szabadságom alatt.

26/N

2017. máj. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
85%

Én 13 éves koromban költöztem ki Németországba. Eleinte nagyon furcsa volt számomra. Semmit nem értettem, alapból a nyelvet se akartam megtanulni mert haza vágytam... Az első évem a suliban egész jó volt pedig, mert sok magyarral voltam összevonva egy osztályba, velük megtaláltam a közös hangot, ám az ottaniakkal, akik ugye onnan származnak, velük már kevésbé. Nem szerettem ahogy lenéztek, hogy nem beszélek olyan jól, mint ők... Persze később lettek "barátaim", ez gondolom a suli váltásnak is köszönhető volt, hogy máshogy kezeltek akkor már, de ők se voltak azok az igazán jó barátaim. Mindenesetre én nagyon nem szerettem kint élni, távol a családomtól, ezért mindent megtettem, hogy vissza jöhessek. 4 évet éltem kint, ma már itthon élek.

18/L

2017. máj. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!