Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen a város, ahol élsz?...

Milyen a város, ahol élsz? Mit szeretsz benne? Mit utálsz? Hol élsz?

Figyelt kérdés
2017. jún. 1. 09:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy elég falusi jellegű kisvárosban lakok ami tele van rosszindulatú, pletykálkodó, bámulós emberekkel, jól kiutáltak már innen, ők is utálnak engem meg én is őket már
2017. jún. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Kisváros, ahol nagyon megy a pletyka, és sajnos vagy szerencsére, kinek hogy, mindjárt leszólnak beszélni. Szeretem, hogyha akarok, elrejtőzhetek a titkos részeiben,és hogy nincs teljesen beszennyezve, és nem hat rá olyan sok minden, de néha kalitkában érzem magam, es kitörhetetlen. Nem szeretem, hogy mindenki ismer, és a hátam mögött kibeszélnek, de szeretem, hogy a várost körülvevő réten és erdőn kikapcsolódhatok és elfelejthetem a napi hajtást.
2017. jún. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Szeretem, hogy nem túl nagy, legtöbb minden gyalog elérhető, közel a tengerpart és vannak nagyobb dombok is, szeretem, hogy tele van nyitott, barátságos emberekkel, hogy mindig van valami esemény, ami érdekes, hogy bármelyik irányba indulva fél óra alatt csodás tájon lehet lenni. Szeretem a hangulatos, kicsi épületeket, színes ajtókat, hangulatos parkokat.


Nem szeretem, hogy kegyetlen drágák az albérletek, nagyon zsúfolt/turisztikus a belváros és pocsék a tömegközlekedés.


Dublin, Írország

2017. jún. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Sok helyen felujitasra szorul. Vegre eltuntettek a nyomornegyedeket, legalabbis ahol mar evek ota ingyen eltek es loptak az allamtol a vizet az aramot stb. Most epul sajnos nallunk az uj stadion ami fuh nagyon kell plane h most volt nemregfelujitva :) nem nehez kitalalni h miskolcrol beszelek. Az egeszsegugyi korhazaink undoritoak. Az epuletek falai repedezettek lassan johogy nem omol rank. Az egyeduli erdemre szolo az uj csillagkozpont a korhazban. Kar h csak az felujitott, minden korhazunknak minden epuletenek igy kene mar kineznie. Nemreg a 2 eves keresztfiam korhazba kerult. Mondanom se kell milyenek a higéniai korulmenyek...a reszlegen nincs biztositva normalis wc illetve furdo a szuloknek ha tobb napig bent kell aludni a gyerkoccel. A foldszinti kozos wc van csak, ahova cigizni jarnak az ottdolgozok v akik ott vannak bent. Nagyon undoritoan is nez ki. A gyereket alig mertuk megfurdetni ugyanis a furdokad aljan ami a szobajaban volt vastagon allt a tobb eve odarohadt sarga vizko...de a stadion az nagyon kell :) foleg egy olyan csapatnak ami nem nagy sikereket er el. Szeretem egyepkent Miskolcot de sajnos olyan dolgokba van fektetve a penz aminek nem nagy ertelme van es nem kifizetodo. Ha mar mindenkeppen sport, a miskolci jegesmedvek mindig is remekeltek,szamukra mégsincs ilyen jellegu stadion felhuzva. Mind1 hagyjuk is. Nem a focicsapatot bantom, hanem inkabb a felfogast. A nagy szurkolok, hooliganok is akikkel beszelek mind ugyanezt valljak, szeretik imadjak a csapatot de az egeszsug felujitasara nagyobb szukseg lenne miskolcon. Hiszek nekik is vannak beteg rokonaik, nekik is van h megbetegszik a gyerkoc, es ami biztositva van az egy nagy nulla... A csalad fontosabb mint egy stadion.
2017. jún. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Megyeszékhelyen élek.

Szeretem, hogy van minden. Ügyintézés, vásárlási lehetőség, szórakozási lehetőség, programok, szép természeti környezet. De mégsem túl nagy, élhető, nincsenek nagy dugók.

Amit nem szeretek, hogy egyre jobban robban le az egész város, az utak, a járdák, az épületek. Nincs fejlődés, nincs fejlesztés. Amit még nagyon utálok, hogy tele van minden parkoló autókkal. Nincsenek parkolóházak, mélygarázsok, így már minden négyzet centiméteren autók vannak. Ezek nagyon elcsúnyítják a város képét.

2017. jún. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Szeretem, h kicsi de megsem falusias, elheto, h az emberek baratsagosak es szerenyek, h gyonyoru a taj, h friss a levego es messze nem esik annyit az eso, mint azt masok hiszik. Szeretem, h kozel van a tengerpart, szeretem, h mindig oriasi valasztek van a programok kozul, amiket lehet csinalni hetvegen, vagy akar esos idoben is.


Nem szeretem, h csak 6 honap a szulesi szabi es emellett a bolcsodeert horribilis arat kell fizetni. Nem szeretem, h az M50-es reggelenete fullra be van dugulva es lepesben haladnak az autok a 3 savos autopalyan.


Dublin, Írország :)

2017. jún. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%

Veszprém, Magyarország.


Megyeszékhely, mégis kisvárosias jellegű, kb. 60 ezren lakunk itt. Minden harmadik szembejövőt ismerem az utcán. Mégis van minden. Na jó, majdnem minden. Az Egyetemvárosban lakom, szeretem a nyüzsgést, nyaranta a lengén öltözött egyetemista csajokat. Általában jó a színház, ha mégsem annyira top a színdarab, akkor is a "miénk". :) A kézilabdameccsek hangulata magával ragadó. Nyáron egymást érik a fesztiválok, az Utcazenét gondolom nem kell bemutatni, ha mégis, akkor gyertek el, nézzétek meg. :)

Szeretem, hogy 10 perc a Balaton, hogy ha túrázni támad kedvem, itt a Bakony.

Sok a munkalehetőség, aki dolgozni akar, el tud helyezkedni.

Végül mondjuk ki a kevésbé polkorrekt dolgokat: kevés a cigány, kevés a hajléktalan, alacsony a bűnözési ráta. Remélem így is marad.

2017. jún. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
47%

Egy világvárosban élek, mindegy, hogy melyikben. Azt szeretem benne, hogy minden VAN. Egyszerűen van. A nap bármely szakában, bármi, és abból a bármiből is gazdag a a választék, legyen szó kulturális eseményről, könnyed szórakozásról, vásárlásról, éttermekről stb.


Képtelen lennék másutt élni, ahol például csak egyetlen színház van, vagy még annyi sem.

2017. jún. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Győr.


Előny: Modern, élhető város, rengeteg munkahellyel, sok programmal.


Hátrány: Rengeteg roma van, a tömegközlekedés borzasztó, magas ingatlanárak.

2017. jún. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Kalocsa. Kb. halott az egész, a város egyharmada nyugdíjas, másik egy harmada kamasz, akikkel semmit nem lehet kezdeni. Középső harmad a 20-60 közöttiek. Semmi kulturált szórakozóhely, álláslehetőség nulla, nem fejlesztik a várost, évente többszáz fiatal elmegy innen, csak az marad, akinek van biztos állása és valaki ideköti, pl. párkapcsolat. X évente van egy fesztivál, Dunamenti Folklór, meg minden évben a Kék madár feszt beteg gyerekeknek való gyűjtéssel, meg talán a Paprikafesztivál is, és ennyi. Hétközben halott a város, 16 ezres eleve, nagyon kicsi. Mindenki ismer mindenkit, jobban tud a másikról bármit, inkább az a kérdés, hogy ki nem volt meg kinek kb. Sok a ribi, ismerkedni lehetetlen huszonévesként, főleg ha értelmes, egyedülálló nőt akar találni az ember. :)
2017. jún. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!