Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Dohányzó szomszédokkal kapcsol...

Dohányzó szomszédokkal kapcsolatban kérném ki a véleményetek. Ötödik emeleten lakunk. Az alattunk lakó és a baloldali szomszédaink rendszeresen dohányoznak az erkélyen. Nyáron óránként ömlik be alulról, oldalról a cigi szaga. Mit tehetek ez ellen?

Figyelt kérdés
Egy ügyvéd azt mondta, hogy a szomszédoknak jogában áll saját erkélyen cigarettázni, és csak akkor foglalkozik vele a bíróság, ha bizonyíthatóan emiatt kialakult valami betegségem. Ez tényleg így van?Véleménye szerint pert vesztenék ha bíróságra vinném az ügyet. Sajnos emiatt nem merek pert indítani, mert nem merem megkockáztatni, hogy esetleg 100-160 ezret kidobjak az ablakon. Mit tanácsoltok? Mit tegyek?

2017. jún. 3. 11:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%

Próbáltad már a szomszédnak udvariasan ezt elmagyarázni és megkérni szépen, hogy ne az erkélyen dohányozzon?

Pereeskedni emg éezért... jó vicc :) Ha kint a folyosón dohányzik a szomszéd és nyitva az ablakom, pont behordja mindig a szél a cigifütöt, akkor pereljem az időjárást?

2017. jún. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudsz mit tenni ez ellen. Joga van az erkélyén dohányozni. Azt tudod esetleg csinálni hogy jól szigetelő nyílászárókat veszel amin nem jön be a füst.
2017. jún. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Az alsó szomszédnak szóltam egyszer amikor kint cigizett, hogy állandóan ömlik be a füst a lakásunkba és nem szeretnék emiatt tüdőrákot kapni. Erre a fejemhez vágta, hogy miért nem záratom le az előttünk lévő forgalmas utat, mert a szmog és az autók miatt felkavart por is állandóan ömlik be a lakásokba és az még rákkeltőbb.
2017. jún. 3. 12:14
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

semmit.


azt a 100-160e-es perköltséget kicsit alábecsülted. kb az ügyvéd kér csak el ennyit, hogy elvállalja az ügyet.

2017. jún. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
63%
Kérdező: ha ilyen agreszív bunkó módon mondtad neki, en csodálom, hogy így reagált...
2017. jún. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Fatal_3rror_ ***** válasza:
52%
Én "véletlenül" mindig akkor porolnám ki a szőnyeget amikor cigizik és ugyanazt válaszolnám neki amit ő a cigire.
2017. jún. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Fatal 3rror ezen jót nevettem :) Nem akarok szomszédharcba kezdeni. A dohányzók egy része amúgy is idegbeteg, és nyugatónak használja a cigarettát. Az alattunk lakó pont ez a típus. Ha valami nem úgy alakul ahogy ő szeretné, rögtön szitkozódik meg ordibál a felesége, a két gyereke és a lakók legnagyobb örömére.
2017. jún. 4. 19:24
 8/16 anonim válasza:
88%
Kezdj el cigizni utána már téged sem fog zavarni 😃 De mivel gondolom nem erre a válaszra vártál javaslom hogy a jegyzőhöz fordulj nem vagyok végzett jogász de én sem látok sok esélyt erre hogy ezt megnyerd mindenesetre ptk 5:8 (1) masodik fordulata alapján probalkozhatsz kerni a zavarás megszüntetését. A ptk= 2013.évi V törvény. A jegyző eljárása nem húz le úgy anyagilag mint egy bírósági per. Talán sikerül együtt jegyző szomszédok olusz te megegyeznetek valami kompromisszumban. De itt a legtöbb esépyt én a szemépyes megegyezésben látnám.
2017. jún. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
92%
Nálunk is ugyan ez a probléma, kértem már őket szépen, csúnyán is. Egyik sem hatott. Most az egyik ismerősöm ajánlotta, hogy vegyek valami jó indiai füstölőt, és tegyem ki az erkélyre. Ha zavarja őket, majd rájönnek hogy én mit érzek a cigijük miatt...
2017. jún. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ez a füstölős ötlet is tetszik :)
2017. júl. 22. 18:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!