Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mennyire etikus a lépcsőházban...

Mennyire etikus a lépcsőházban, liftben, erkélyen dohányozni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a mi lépcsőházunkban is vannak páran, akik vagy a lépcsőházban, vagy a liftben dohányoznak, és vágni lehet a cigifüstöt.

Már tele van ragasztgatva a liftajtó is meg a folyosó is minden emeleten, hogy tilos a dohányzás, meg a liftben nem szabad dohányozni. Voltak, akik értettek a szóból, de páran még mindig csinálják, és szabályosan meg lehet fulladni a füsttől.

Hiába szóltunk nekik, szerintük "semmi közünk hozzá, foglalkozzunk a saját dolgunkkal", az egyik 2 gyerekes anyuka meg az egyik rá szóló lakóra förmedt, hogy mi milyen bunkók vagyunk, hogy még ezt az egyetlen kis örömét is elvennénk tőle, meg ő a lakásban nem fogja szívni, mert a gyerek köhög tőle.


Több ismerősömnél is hasonló problémák vannak a lépcsőházakban, erkélyeken. Nálunk sem bírják ki azt a fél percet, míg leérnek lifttel a 3.-ról a földszintre. A közös képviselőnek szóltunk már többször is, de ő is azt mondta, hogy a figyelmeztetéseken kívül nem tud velük mit csinálni, igazából szerintem nem érdekli a dolog.

Van egy ismerősöm, aki azért költözött el egy albérletből, mert az alatta lakó házaspár kb óránként kijárkált az erkélyre dohányozni, és zárt ablaknál is simán érezni lehetett a füstöt. Nem hatott se a szép szó, se a fenyegetés, se a főbérlő figyelmeztetése, mert ő szerintük "nekik ehhez joguk van, ha nem tetszik, adnak orrcsipeszt".


Szerintetek mennyire "elnézhető" vagy "tolerálható", ha valaki a lépcsőházban, liftben, erkélyen dohányzik úgy, hogy kérésre sem hagyja abba, vagy megy máshova?

Ti hogy oldanátok meg a helyzetet ha a szép szó nem segít?

Volt hasonló problémátok?


Vagy a dohányzóknak van igaza?



2017. jún. 26. 23:21
1 2
 11/15 anonim válasza:
74%

Nálunk is probléma. A teraszon dohányzás is kiakasztó, persze valószínűleg semmit nem lehet tenni ellene, max vitatkozni egy életen át. Értem én hogy a saját terasza, de a füstje meg 80%ban az én nyitott teraszajtómon jön be.

Nyár, egész nap csukott ablak, ajtó, az ember estére kinyitná , hogy végre friss levegő jöjjön be, erre a b*zi alsó szomszéd füstjét szívhatom. Cigizése után még fél órával is a lakásomban reked a füstje. Szóval ha joga van ha nem, a qurva anyját....

Neki joga van cigizni a teraszon, az én gyerekemnek, meg családomnak meg nincs joga a friss levegőhöz? Ráadásul fél órán belül 3x is képes rágyújtani.


Gondoltam már olyanra, hogy ahányszor rágyújt (mivel neki a saját teraszán joga van), én a saját teraszomon kiborítok egy vödör felmosó vizet. (fa szerkezetes terasz, 2 deszka között szépen a nyakába folyna)

Füst felfele száll, víz lefele. Mind kettőnknek joga van ezek szerint azt csinálni a saját teraszunkon, amit akarunk. ( ja, szóval lehet mégse?)

2017. jún. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
47%
Én dohányzok. Lépcsőházat,liftet kihagyom.Erkélyen cigizek. Ablakba nem. Tekintettel vagyok másokra. Persze vannak paraszt emberek akik beszolnak. Én is szoljak amikor ő süt és át jön a büdös olaj szag? Buszmegálloba félre állok ha van rá lehetőség. Ha nem akkor kibirom hazáig. Persze itt is mellém állnak és beszolnak mennyek arrébb hát nem véletlenül álltam messzebb de ha oda jön direkt az ne az én hibám legyen.
2017. jún. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
52%

11. vagyok, 12es érvelés az olaj szaggal azért nem jó , mert ha épp ésszel belegondolsz, akkor tudható, h belátható időn belül kisüti azt a 15 szelet rántott húst. (és nagy valószínűséggel nem kezd el utána egy csülkös bablevest is, meg egy kelkáposzta főzeléket is főzni)

Szóval zavaró valóban az is, de kb 1 óra.

Továbbá az étkezés az életben maradáshoz szükséges, a cigiről ez kevésbé mondható el.


Kaja szagnak akkor lesz vége, amikor elkészül, menütől függően 1-2 óra, a cigi füstnek meg akkor, amikor megd*glik a szomszéd. Igaz minél többet szív, annál előbb

;)


Meg dohányos és dohányos között is nagy különbség van. Van aki napi 2-4 alkalmat megy ki a teraszra (azt még én is elviselném düh mentesen), az én szomszédom a vacsora időm alatt megy ki 2-4 szer...


Tisztelet azoknak, akik legalább próbálják minimalizálni a füstjük által okozott kellemetlenséget....

2017. jún. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 fosfosfosfos ***** válasza:
94%
Aki a lépcsőházban dohányzik, annak biztosan elnyomnám a cigijét a retináján. Erkély oké.
2017. jún. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Racska1974 ***** válasza:
Nem etikus olyan helyen dohányozni, és más egyéb dolgot tenni ami esetleg másokat zavarhat. Ez együttélési szabály és kölcsönös tisztelet. Én is úgy tapasztaltam, hogy a dohányosok a kényszerbetegségük miatt ezt nem vagy nehezen tudják megtartani. Természetesen tisztelet a kivételnek. A törvényi szabályozás szerintem hiányos, mert konfrontációkra ad okot a társasházaknál. Van törvény a nemdohányzók védelmére. Külön kiemeli a kisgyerekek védelmét, de szerintem nem betartható. Sokkal egyszerűbb lenne egy szigorúbb szabályozás. Nem beszélve arról, hogy a dohányosok egészségügyi kezelését is a nem dohányzók TB-jéből fizetik. Ha a közös képviselő nem végzi a dolgát, és nem megy elébe ezeknek a dolgoknak, le kell cserélni. Sajnos, az esetek töbségében csak a határozottabb fellépés segít ha olyan emberrel találkozunk akinek fontosabb a cigeretta, mint a mások tisztelete, és csak úgy lehet ráébreszteni ha valaki rajta gyakorolja, ugyanezt a magatartást. De hová vezet ez?
2017. okt. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!