Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen lehet lakótársakkal...

Milyen lehet lakótársakkal együtt lakni? Így fogok élni, és félek tőle.

Figyelt kérdés

Inkább egyedül élnék, de nem tudok egyedül fenntartani egy egész lakást.

2 lány-1 fiú felállásban vagyunk, 20-on évesek. Milyen így élni vadidegen emberekkel? Szégyenlős vagyok nagyon, hogy érezzem magam otthonosan? Ráadásul, nincs külön wc, hanem a fürdőben van, mi van ha én hajat mosni megyek, a többiek meg használnák a vécét, illik szólni előtte, hogy én most megyek fürdeni? Meg reggel véletlen felkeltem őket ha korán kelek? Nem lehet mindent atomhalkan csinálni.

azt el se merem gondolni, hogy mi lesz ha nem leszünk szimpik egymás számára



2017. júl. 26. 17:08
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Lehet nagyon rossz is de lehet nagyon jo is.

A lenyeg ,hogy jol kijojjetek egymassal. Toleransnak es figyelmesnek kell lenni.

Persze ,illik szolni ha elmesz furdeni,hogy tudjak ,hogy most te vagy a furdoben.

Szerintem ha te is figyelsz,hogy ne csapj zajt amikor alszanak,akkor nem lesz baj.

Persze vannak olyan dolgok amiket nem lehet csendben csinalni de azokat probald meg akkora idoziteni amikor a tobbiek is ebren vannak.

Probalj meg nyitottabban hozzaallni a dologhoz es a masik ket lakohoz is hisz veluk fogsz egyuttelni.

2017. júl. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
lemaradt, 26N
2017. júl. 26. 17:13
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Elozo vagyok amiket leirtam persze a masik ket lakotarstol is elvart dolgok!
2017. júl. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Előre nem kell félni, majd az együttélés során kiderül mindenkiről, hogy mennyire alkalmazkodóképes, tiszta és rendszerető. Aztán pár hónap múlva majd döntesz. Egyébként nem biztos, hogy te leszel a legfélénkebb, bár 26 évesen inkább csak feszélyezettségről lehet szó. A szégyenlősségről meg lassan le lehet szokni.
2017. júl. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Az egyáltalán nem jó, hogy nem egyneműek vagytok. Muszáj oda fiú? Abból mindig probléma van.

Én kb. 25 évet éltem 2-3-4-5-10-50 emberrel, sok száz lakótársam volt már, de alapvetően nem volt rossz.


1-2 kellemetlen lakótársam volt, pl. a horkolástól falra mászom, meg mikor éjjel részegen hangoskodnak, meg a focibu.ik, akiktől nem lehet megnézni egy filmet, mert 0-24-ben focit néznek.

Csajoknál ilyen problémák nem hinném, hogy lennének.

2017. júl. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
85%
Nekem az a tapasztalatom, hogy a csajok sokszor igénytelenebbek, mint a srácok. És mondom ezt nőként. 27 vagyok. Laktam koliban, tömeg albiban és mostmár a párommal albizunk. Összességében én szerettem másokkal lakni, de tény, hogy kényelmesebb így, magunkban. Alkalmazkodni kell és ez mindenkire igaz. Tekintettel kell lenni egymásra és megalkotni az alapszabályaitokat, úgy nem lesz baj.
2017. júl. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%
Mi 8-an lakunk együtt 5 lány, 3 fiú. Két fürdőnk van, az egyik a fiúké, a másik a miénk. Én reggel simán szárítok hajat a szobában, nem tudok mit tenni, ahogy ők is simán beszélgetnek még a konyhában, ha én már lefeküdtem. Nem haragszunk egymásra, annyira egyik dolog sem zavaró ezt vállaltuk azzal, hogy együttélünk. Ha mégis valaki valami olyat csinál felnőtt emberek vagyunk és megértjük, hogy "kérlek ne itt beszélgessetek mert nagyon fáradt vagyok és nem tudok aludni". Én ha akkor megyek hajatmosni, amikor többen is ébren vannak vagy hosszas zuhanyra készülök, akkor megszoktam kérdezni a többieket, hogy szeretnék-e használni a fürdőt vagy bemehetek hajatmosni..stb 1 éve lakunk így előtte nem ismertük egymást és néha van egy-egy összezördülés, de amúgy nagyon jól kijövünk, szoktunk "lakógyűést" tartani, beszélgetni, iszogatni. Bár mi mindannyian egy képzésben veszünk részt így azért van közös kapcsolat az életünkben. N/27
2017. júl. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!