Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit csinaljak, hogy ne jojjene...

Mit csinaljak, hogy ne jojjenek be az emberek cipovel a hazba es a szonyegre?

Figyelt kérdés
Most is jottek at a szomszedok es a szomszedasszony a papucsaval bejott ugy, hogy reggel mostam fel es tegnap suroltam ki a szonyeget. Pici baba mellett nekem fontos a rend es tisztasag.. szoljak en rajuk? Tejfakaszon se vette le senki a cipojet es fokent vallalkozok, orvosok stb jottek. Anyamek is bejonnek cipovel..
2017. aug. 5. 09:23
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesirasert!
2017. aug. 5. 09:23
 2/18 anonim ***** válasza:
89%
Igen, szólj rájuk. Ahogy látod, hogy menne tovább befele, szólj, hogy ne haragudj, légyszíves vedd le a cipőt/papucsot, mi nem szoktunk így bemenni a lakásba. Köszi.
2017. aug. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
..és téged komolyan is vesznek?
2017. aug. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%

Mondjuk elég fura, hogy náluk ez nem alap.

De igen, szólj. Én ha látom, hogy valaki menne be cipővel, akkor szólok, hogy ide tudod letenni a cipőt, vagy adok a kezébe vendégpapucsot.

2017. aug. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%

ÍRD KI!

És szerezz be csomó vendégpapucsot, az emberek többsége ugyanis nem szeret idegenben mezitláb/zokniban mászkálni. Főleg nem parkettán.

2017. aug. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Vannak vendegpapucsaink, meg a lidlben volt akciosan 5 db falra felakaszthato tartoval.. ezert kerdeztem, hogy ennek olyan alapnak kene lennie es diplomas emberekre szoljak ra? Ot eves gyerekekre szoktunk raszolni, hogy vedd le a cipodet..
2017. aug. 5. 09:45
 7/18 anonim ***** válasza:
88%
Igen, en is szolok, legyszi vedd le a cipod, mert baba / kisgyerek van a hazban. Hidd el, csak egyszer kell szolni !
2017. aug. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%
Nálam nincs baba/gyerek, de elég volt mindig 1x szólni a vendégeknek, hogy légyszíves vedd le a cipődet.
2017. aug. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
47%

Igen, szólj nekik. Nem mindenki veszi le automatikusan a cipőjét, mert otthon mások a körülmények és nem kapcsol, ha nem figyelmeztetik. Mondjuk nincs kisbabájuk, esetleg kertes ház, ami nem feltétlenül piszkosabb, vagy ilyesmi, csak más. Például én egy olyan házban nőttem fel, ahol a hálószobában, ahol padlószőnyeg, majd később parketta lett, levettük a papucsot is, mezítláb vagy zokniban voltunk, kint a nappaliban, konyhában papucsban mászkáltunk, de ugyanabban kimentünk a teraszra, sőt, ha úgy esett, akkor a kertbe is. Az előtérben és nappaliban amúgy is járólap volt, könnyen tisztán tartható, így a szüleim sem szóltak, ha valaki bejött cipővel, legfeljebb annyit, hogy törölje meg a lábát, azért van a szőnyeg az ajtóban, hogy a legnagyobb port, sarat, vizet ne hordjuk be.

Szóval mindenkinél mások a szokások. Szólni kell.

2017. aug. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
87%
Mert a vállalkozók, orvosok egy másik népcsoport? :) És senkinek nem jut eszébe levenni a cipőt, aha. Mi a bejáratnál tartjuk a cipőket és papucsokat. Mindenki megkérdezi, hogy hol vegye le a cipőt, kezdve a diplomásokkal, folytatva a kábeltévéssel. Én pedig szólnék, ha nem vennék le, ilyen egyszerűen: "Légyszíves itt vedd le a cipőt!"
2017. aug. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!