Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hova lehet fordulni, ha...

Hova lehet fordulni, ha valami folyamatos hangos zúgás van egy panelban éjszakánként?

Figyelt kérdés

Tízemeletes ház földszintjén lakom, és mostanában alig tudunk aludni egy tompa de viszonylag hangos, folyamatos zúgás miatt. Nem tudjuk honnan jön, egy lakásból vagy talán a pincéből, de nem tűnik zenének, inkább mintha valami gép menne. A házunk szabályzata szerint tilos dolgozni a lakásokban, amennyiben ez bármiféle zajjal jár. Illetve időszaktől függetlenül tilos olyan zajt kelteni, ami zavarhatja a többi lakót (hétköznap 8-16ig lakásfelújítás engedélyezett).

Gondnokunk nincs (ne is kérdezzétek ez hogy lehet én sem tudom), a közgyűlésen körberöhögtek azzal, hogy "nem, nem tudnak semmilyen zúgásról, senki nem működtet itt gépeket".


Hova tudnék panasszal fordulni, hogy tényleg kivizsgálják ezt?



2017. aug. 6. 13:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden nagyobb panelben/társasházban kell lennie közös képviselőnek. 1. körben őt kell ezzel megkeresni.
2017. aug. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Lehet, hogy egy klíma zúg a közeledben, bár nem hinném, hogy ez annyira zavaró lenne.
2017. aug. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sajnos a földszinten az egyik lakás közvetlenül a Hőfogadó fölött van.Valószínűleg az a hang forrása.
2017. aug. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Másik lehetőség: Trafóház

(Általában távolabb van a lakóépülettől-gondolom erre van egy szabály is-,de lehetnek kivételek)

2017. aug. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
16%
Vegyél füldugót. Hagyjad, hagy ügyködjön az ember, lehet éjszaka mos, de lehet csak egy klíma.
2017. aug. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hõfogadò meg trafóház... Azt nem értem hogy 10 éve itt lakom, semmi nagy változás nem történt a ház és a környék részérõl, és kb 1-2 hete van csak ez a hang.

A közös képviselõt próbáltam kérni, hogy nézzünk utána, de õ röhögött ki szinte, hogy nincs semmi ilyesmi. Az egy dolog hogy õ nem itt lakik és éjjel nem hallja, de ha nem hisz nekem mit csináljak? önkormányzathoz lehet fordulni?

2017. aug. 7. 00:59
 7/7 anonim válasza:
26%

En is hasonlot tapasztaltam, a belvarosban..


Nagyon zavaro, folyanatos alacsony mely zugas..


Allando..


Nappal nem hallani csak ejel..


Az allattam lako is hallja

Addig nem jut el senki hogy tegyen valamit...


Ez a hang (itt) biztos nem klima, nem maganember-tol jon..


Ez annal "izmosabb" gep lehet...


Bagy szellozo berendezes motorja v mas ..keringeto rendszer de elektromos eredetu...motor v trafo..


Be kene mérni muszerrel honnan jon..


Ejszaka kimenni es megkeresni. Fül utan..


Ez viccnek tunik..

Senki nem fog ez utan nyomozni..


Nincs ra hatosag..

Fogyasztovedelem?


Onkormanyzat nal kene megkeresni..


A kk az..( kozos k) vagy segit vagy nem ..de azok azt csinalnak amit akarnak, nincs ra ellenorzo hatosag, hacsak nem a keruleti jegyzo,..de az .is. Nehany da da papiron sor..aztan kesz..


Utanba kell menni ejszaka honban jon..szerintem..

2017. aug. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!