Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit csináljak? A szomszéd...

Mit csináljak? A szomszéd bedilizett. Elkezdett velem ordibálni és úgy beszélni mint egy kutyával. Egy a folyósón ideiglenesen (holnapig), az én ajtómnak támasztott polc miatt. Megalázott.28f

Figyelt kérdés

Öt éve lakom ebben a 10 emeletes panel lakásban. Tulajdon jogom van. Eddig semmi bajom nem volt. A szomszédot ritkán látom. Egy kopasz dagadt férfi, feleséggel, gyerekekkel.

Ma a lépcsőházba igyekeztem bemenni (haza tartottam), amikor is jött ki ő és a két kisgyereke, na meg a felesége azt hiszem a 3.-at ( már három van? Mikor ide jöttem csak 1 volt ) tolta ki? Udvariasságból szóltam, hogy megtartom nekik az ajtót, hogy kitudják tolni a babakocsit, amíg a férfi a másik kettőre vigyáz. Erre elkezdett velem ordibálni, fenyegető módon. A baja az volt, hogy a polcomban vannak szögek és hogy a gyerekei beleakadnak… Itt megjegyzem, a lift a másik irányba van, a polc meg az ajtómnak van támasztva, tehát ha a gyerekeit nem engedi oda, vagy nem direkt viszi az ajtóm elé, akkor nem kell kapcsolatba lépniük vele. Holnapig tettem ki, mert nem fért bele a kocsimba és holnap reggel már viszem is el, elszállítom. Ezt próbáltam is elmondani neki, de ő ordibálva fenyegetően közölte, “hogy ha nem tünteted nagyon gyorsan el, akkor majd én fogom és akkor aztán…”. Na most ha megkérnek rá, hogy vigyem már be, szépen és kedvesen, meg is fogom tenni, de nem ez történt. Én eleve megkérdeztem, hogy miért engedi a gyerekeit oda ha látja hogy szögek állnak ki belőle? Erre még jobban ordított. Tegeződve, minden szarnak hordott el. Közöltem vele, hogy ha nem hagyja abba, kihívom a rendőrséget. Erre még jobban begurult, ordibálta hogy, a rendőrséget? A rendőrséget? És elkotródott.,


Felhívtam a közös képviselőt a történtek után, aki nem is értette mi lehetett a baja. Rólam ugyanis még senkitől nem hallott panaszt, sőt semmit, mert egy visszahúzódó normális srác vagyok. Élni és élni hagyni a filozófiám. Ő nem akart neveket mondani, de diszkréten tudatta velem, tudja kiről lehet szó. Azt mondta meleg van, ezért még degeneráltabbak az emberek, meg eleve az illető egy amőba szintjén van. Kb ez volt a mondandó lényege. Azt mondta, hogy ha ilyen van, akkor hívjam ki a rendőrséget és mondjam el, hogy fenyegetően ordibál velem.


Megjegyzem, soha az életben nem hagytam még semmit kint a folyosón, de nekik, érdekes módon nekik bevett szokásuk ez. Amikor pelenkázták a gyerekeiket pár éve, akkor a büdös szaros pelenkát szinte mindig kitették az ajtó elé, hogy bűzölögjön a lépcsőház. Szolidaritásból erre semmit nem szóltam és nem is fogok, mert ennyi tolerancia szorult belém. Természetesen a használt szemetüket is kiteszik és azok nem holnapig, hanem hónapokig állnak ott. Ez pedig egy darab polc, amit ha megkér szépen még elnézést is kérve, beviszem a lakásba. De nem ez történt és jelenleg feszéjezve és rosszúl érzem magam a saját otthonomban. Budapesten van a lakás, XVI. Kerület határán, értéke 14-15 millió. Ebből vidéken, de még pest megye egyes területein is tudnék venni kertes házat. Most ezen gondolkodom. Eddig a lakást csinosítgattam, de mostanra már elment a kedvem tőle teljesen.


Viszont félek is kicsit. Nem akarok egy légtérben lenni ezzel az emberrel. Van egy gázriasztó pisztolyom, amire van engedélyem is, félig gumizva félig gázzal van töltve. Szerintetek jól teszem ha ezt hordom egy ideig magamnál? Nem vagyok az erőszak híve, művész lélek vagyok, sosem használtam, még csak nem is verekedtem soha, de nem akarom hagyni, hogy ez az ember nekem támadjon. Vagy mit tehetek még? Nagyon feldúlt vagyok. Kérlek segítsetek.


Egy zenész srác.


2017. aug. 12. 00:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Baz☺d arcon csak hogy tudja hol a helye
2017. aug. 12. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%

Először is azt javaslom, hogy higgadj le!

A második, amit javasolni tudok számodra, hogy a fegyvereket, fegyvernek látszó tárgyakat felejtsd el!

- Ne tedd már nevetségessé magad azzal, hogy felfegyverkezve jársz-kelsz az utcákon egy túlhevült vérmérsékletú szpmszéd miatt!

Remélem, ez csak hirtelen kétségbeesésedben, haragodban fordult meg a fejedben - és nem gondoltad komolyan!

Hagyd főni a levében, majd lehiggad!

De ha mégsem, akkor Te is tudsz az igényekhez simulva nyomulni: egy basszus-alap "csodákra" képes!... :)

2017. aug. 12. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
45%
Nyugodj meg. Nem kell fegyver. Ne vegyél róla tudomást, mintha nem is létezne. Ha ordít, ordítsd vissza. Amíg nem ér hozzád, addig elég a szájkarate. Ha lökdös, akkor vágd orrba. Ha megfenyeget, hívd ki a rendőrséget és tegyél feljelentést.
2017. aug. 12. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%

A következő módon készülj a legközelebbi találkozóra vele: a dühös ember erőszak nélkül akkor csillapodik le, ha elárasztod unalommal. Ez áradjon a köszönésedből, a válaszaidból, a tesstartásodból. Ez ki van próbálva, de ne hidd el, keress lehetőséget tesztelni pl. egy kocsma környékén.

Ezek után még mindig költözhetsz kertesbe. Sok sikert, írjál!

2017. aug. 12. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Elozo

Hogy erted hogy elarasztos unalommal? Meg tudnad ezt egy kicsit jobban magyarazni? Nagyon erdekel amit mondasz.

2017. aug. 12. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
*elarasztod
2017. aug. 12. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Bihar Valatonon ***** válasza:
Gondolom arra gondolt legyen vele közömbös...magyarul sz..ja le...
2017. aug. 12. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
58%
Tipikus hülye suttyó panelproli. Millió ilyen van. Tényleg az a legjobb ha nem törődsz vele, mert annyira alacsony értelmi szinten van hogy ész érvekkel úgysem tudod meggyőzni. A pisztoly szerintem nem rossz ötlet, egyszer megmutatod neki többet nem szól be, az ilyen gyökereket egyszerű befo...satni ilyesmivel. Még csak használnod sem kell.
2017. aug. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"egyszer megmutatod neki többet nem szól be"


És mi arra a garancia, hogy az egybites szomszéd nem-e akar majd egy ugyanolyat beszerezni?

2017. aug. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Szerezzen be! attól még a srácnak is van. Nem fogják az ilyen suttyók kockáztatni magukat, ahhoz gyávák.
2017. aug. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!