Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha az emberre a főbérlő...

Ha az emberre a főbérlő nagyon "ráakaszkodik", hogyan lehet leépíteni? Mármint jó szándékú, csak úgy érzem, az időmet húzza?

Figyelt kérdés

Nagyon jószándékú a főbérlőm. Nyugdíjas, öreg. Van unokája is, meg minden.. én viszont melózom, és sokszor időhúzásnak érzem a vele való beszélgetést.


Illedelmes vagyok, persze (alapvetően egy 10-est sikerült alkudni beköltözéskor) ezért vagyok udvarias... ő pl. sokszor beszélgetne, hogy velem mi van, meg egyebek, csak én melózom, és sokszor erre nekem nincs időm, vagy pl. mást kell csinálnom, pl. most nyáron több ügyintézés is kellett (másoltatások, otp ügyintézés, diákhitel intézése, papírmunkák, egyéb szolgáltatások intézése)


Hogy lehetne azt megcsinálni, hogy minél kevesebb időt kelljen vele beszélnem (hamarosan jön majd, kb. kéthetente jár ide vagy havonta, ugye rezsiktg, számlák megbeszélése) magamról ill. egyéb dolgokról, pl. tv vagy közéleti esemény?


Mert pl. a múltkor is ilyen vizes vb-ről dumált, amikor itt volt, meg ilyenek..

(engem viszont baromira nem érdekel / érdekelt a vizes vb... )


Hogy kell "leépíteni" az ilyen beszélgetéseket? Vagyis értitek?

Persze, hogy pl. felírjuk a vizesórák állását, meg ilyenek, meg rezsi elszámolás, pénzátadás, papírmunka, de ez ugye kb. 15 p -fél óra...


Én meg melózok végig a héten, + ugye amíg összepakolom a cuccaim, felöltözök, + út a munkába...

meg szimplán nem akarok olyan dolgokról beszélni, ami nem érdekel.. de udvariatlan se akarok lenni. Mindig megkínálom kávéval / üdítővel, valamivel, meg udvariasan beszélek...


Hogy lehetne leredukálni az időt? Vagyis értitek? Vagyis érzékeltetni hogy nem igazán van időm csevegni ilyesmiről, hogy közéleti események, vagy versenyek,.. ?



2017. aug. 22. 02:24
 1/5 A kérdező kommentje:

Mármint értitek, nekem is van magánéletem, + meló...


Meg sokszor háztartási tippeket ad, mit hogyan csináljak, pl. kávéfőzés... pedig le tudok főzni egy kávét... (hogy így pupozzam a kávét, meg nyomkodjam le kanállal, meg ilyenek.. )


Értitek, nyudíjas bácsi. Csak sz_rt se akarok magamnak, hogy udvariatlan vagyok.


Mindig rendet tartok meg mindig megkínálom valamivel.. csak szimplán nem akarok pl. vizes vb-ről dumálni, vagy ehhez hasonlókról vele..


vagy ez természetes velejárója a dolgoknak, ha az ember egy albérlő? Nem tudom...


ez természetes hogy a főbérlővel néha udvariasságból ilyenről is kell dumálni? ??


23 éves vagyok, diák. Mindjárt kezdődik az egyetem.. ügyet is kell majd intéznem az egyetemen, az is idő (odaút, ott várni, papírmunka.. ) + meló is ugye..

2017. aug. 22. 02:29
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a legolcsóbb mobil is tud fake hívást.


- Hallo, tessék! Úristen, most azonnal kell a segítségem? Jajj, akkor rohanok, várj 10p és ott vagyok.



Kedves Főbérlő úr!

Pont most kaptam egy sürgős hívást és életbe vágóan fontos.


Szerintem az öreg nem vágja, hogy van ilyen kamu csöngetés a mobilon, szóval simán nem fog megsértődni, mert azt hiszi tényleg menned kellett.

2017. aug. 22. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"elnézést Lajos bácsi, de most nagyon sietek"


"ne haragudjon Lajos bácsi, de ilyen műsorokat nem nézek, mert sosincs időm rá"


"nem követem a sporteseményeket, nagyon elfoglalt vagyok"


"rengeteg a munkám+ az egyetem miatt nagyon sok intézni valóm van, beszélgethetnénk erről legközelebb?"



Így néhány alkalommal lerázod, akkor max havi 1 marad, idővel meg csak észreveszi, hogy sosincs időd, vagy azt az 1-1 alkalmat kibírod :)

2017. aug. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%
Pedig ahogy a leírást elnézem, órákig is tudsz te beszélni a semmiről.
2017. aug. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
49%
Kéthetente egy órát szerintem kibírsz.
2017. aug. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!