Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi a véleményetel arról, hogy...

Mi a véleményetel arról, hogy az értelmiségi emberek nagyrésze panel/tégla lakásban lakik, jó kocsival, és van max egy gyereke, a szegény kisiparos festő, kőműves, mosónő stb, meg hatalmas kertesházba él 3-4 gyerekkel?

Figyelt kérdés
Az utóbbi példámnál nem romára gondolok.Megfigyeltem hogy ez nagyon gyakori.

2017. aug. 24. 13:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
69%

Számos komédia is szól arról hogy a kevésbé műveltek és kevésbé becsületesek törtek előbbre az evolúció során. Ilyen például a Hülyék paradicsoma vagy a Legényanya c. film is.

Legtöbbször azért történik ez meg, mert a kevésbé tanultaknak nagyobb bőr van az arcukon az ügyeskedésekhez és csalásokhoz. Például akár 8 általánossal álbróker céget alapít, közben esetleg vásárol egy érettségit vagy diplomát. Vagy vállalkozóként épp hogy csak bevall egy kevés jövedelmet, miközben saját maga is ledöbben a valódi jövedelmén. Természetesen az állami támogatások elnyerésénél is élen járnak vagy bármiben ami munka és iskola nélkül szerezhető előny.

Persze egyáltalán nem jó ez az emberiségnek.

2017. aug. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
58%

Semmi extra ,ez mindig így volt. A szegényebb műveletlen réteg mindig sokkal jobban szaporodik.Nem csak ország hanem világszinten is. Mivel egyrészt a gyerekek jelentik az életük főművét,és ha sok főmű van az még jobb,másrészt a sok gyerek biztonságot ad :egyrészt állami támogatás miatt másrészt lehet rá hivatkozni akárhol (nekem 4 éhes szájat kell eltartanom mitudszte az életről) harmadrészt a nagy kiterjedt család védelmet biztosít (szólok a két bratyómnak , még egyszer idetévedsz agyonvernek) és ingyen munkaerőt ad (a harmadik unakahugomnak a férjének az öccse az elintézi két sörért,ért hozzá) Szóval ahol kevesebb a pénz ott sok emberanyaggal pótolják ezt.


Ahol meg sok a pénz ott nagyobb az önzőség is,tehát nem áldozzák be a kényelmet relatív jólétüket azért hogy 3-4 gyereket neveljenek. Inkább 1 max 2nek próbálnak mindent megadni.Meg örökléskor sem mindegy hány felé oszlik a vagyon. Kertes házba meg azért nem mennek mert az meló ,fűnyírás hólapátolás,a lakásba nem kell semmit tenni csak becsukni az ajtót maguk mögött.

2017. aug. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
51%
" Kertes házba meg azért nem mennek mert az meló ,fűnyírás hólapátolás,a lakásba nem kell semmit tenni csak becsukni az ajtót maguk mögött." Idióta...Vagy csak nincsen rá pénzük.
2017. aug. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom te honnan veszed hogy a festő és a kőműves szegény de nagyon nagy tévedésben vagy. Igencsak jól megy nekik, főleg hogy egyesek feketén dolgoznak.

A férjem festő és igencsak pénzes munka persze ha jó vagy benne és nem kontár. Vannak kőműves ismerősök is. És aki nem dorbézolja el a nyáron megketesett pénzt az megtud élni belőle télen is. És erre nem képesek sokan. Szóval az a véleményem a kérdésedről hogy nem így van. Van kapásbòl vagy 5 kőműves ismerősöm és mindnek legalább 2 kocsija van. 1 gyereke .

2017. aug. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
87%
Még annyit hogy a jó szakember olyan mint a fehérholló. Alig van van jó festő és kőműves. A férjem előre be van táblázva. Várólista van gyakorlatilag. Nincs ilyen hogy besuvaszt valahová mert nincs hely.
2017. aug. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Hát nem feltétlen,nekem több bamkár és mérnök ismerősöm van aki fekete mercivel száguldozik és bármikor vehetne kertest,de egymagára minek?Illetve ha van egy párj akkor is minek,mikor a lakás alapból 70-80nm?Az egyik barátom pl egy 70 nm-es panelba lakik a feleségével éd a gyerekével,bmw persze van,és minden cucc almás,de a karrierista életmód miatt vagy nem akar,vagy nem engedi az ideje a bíbelődédt,saját bevallása szerint.
2017. aug. 24. 14:00
 7/19 anonim ***** válasza:
73%

Kicsit árnyaltabb a helyzet szerintem.


Kezdjük ott, hogy sok "szegény" szakember ha szezon van akkor rommá keresi magát. Építőiparban dolgozom, sok egyéni vállalkozó van teljesítmény béren. Dolgoznak minden nap napi 10+ órákat és ha folyamatosan megy a munka akkor több 100 ezer összejöhet. Nekem gipszkartonos ember 4-500 nettót mondott. Vagy villanyszerelő srác éjszakai műszakban kötött be nagyobb épületeknél elosztó berendezéseket. Csak azzal mondta hogy 3 hónap alatt plusz 1 milliót szerzett a keresetén felül.


Ezzel szemben én "értelmiségi" irodai alkalmazottként kapok amennyit kapok. Ha b..szok rá és elmegyek 3-kor akkor is ugyanannyi a bérem mintha 10+ órázok és hétvégén is a gép előtt ülök. És sajnos utóbbi a jellemző helyzet.


Ami még ok lehet, hogy egy szakember alapból sokat utazik, simán átmennek az ország másik végébe ha ott van munka. Cserébe otthon megveszi az olcsó telket, olcsó házat és a család vígan lakik. Értelmiségiként viszont ott kezdődik a dolog, hogy menj el egyetemre, már alapból muszáj biztosítani a lakhatásod, lehetőleg városon belül és onnantól 2 opció van, albérletet fizetsz vagy lakást veszel (vesznek a szüleid) onnantól jobban helyhez vagy kötve. Majd később a munka is ilyen, többet számít az, hogy helyben laksz.


Azt mondjuk én is megfigyeltem, hogy 1-2 vidéki kisvárosban nagyon szép, rendezett házak vannak, és valami olcsó munkás autó áll a ház előtt. Ezzel szemben a panelban, tégla házban sokat nem tudsz tenni, így az emberek ott inkább az autójukba ölik a több pénzt. Én is szeretnék saját házat, olyanra festem amilyenre akarom, úgy alakítom az udvart ahogy akarom. Ez egy panelban nincs meg, az olyan amilyen.


Na meg nem mindegy az ár. Vidéken a tetőteres, 4 szobás lakásunk ér összesen telekkel, mindennel együtt 8-10 milliót. Pesten egy lepukkant kis lyuk volt ennyi 5 éve, ma meg 15-től indul. Egy valamire való lakás 20+ millió és akkor az még csak 1-1,5 szobás.


A lakás nem mindegy gyerek szempontjából sem. Nem mindegy hogy van egy kertes házam sok szobával, vagy van egy 2 szobás lakásom, amiben még nappali sincs. Utóbbiba én sem vállalnék 1-nél több gyereket.

2017. aug. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
97%
Na meg az alap felvetés hogy értelmiségi = lakás, "szegény ember" = kertes ház is erősen ferdítés. Ugyanúgy látni kertes házban is értelmiségi embereket mint panelban szegényeket.
2017. aug. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
81%
3-as, bármelyik nem teljesen ótvar helyen lévő átlag fővárosi lakás árából veszel egy fővárostól 30 km-re lévő régi építésű családit. Persze ott ingázni kell ,de valamit valamiért.
2017. aug. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
73%
Ez valami kamu? Vagy poén akar lenni? Mert annak eleg szar :D
2017. aug. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!