Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Vidéken nagy kertes házban,...

Vidéken nagy kertes házban, vagy BP-en egy kis lyukban?

Figyelt kérdés

Szerintetek hol a jobb lakni?


Tegyük fel, hogy az ember nem dúsgazdag, tehát csak egy ilyen árkategóriájú lakást engedhet meg magának. Legyen az kb 20 millió Ft.


Budapesten egy bérház kis "lyuka" kerül annyiba, amennyi egy vidéki kisebb településen egy szép, nagy kerttel rendelkező, kétszintes, sokszobás ház.


Viszont a budapesti kis lyuk közel van mindenhez, ami ember számára kell, míg egy vidéki helyen nincs annyi lehetőség, akár munkáról, akár szórakozásról van szó.


Véleményetek szerint melyik a jobb?



2017. szept. 5. 15:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Faluban, ami egy városhoz van közel.
2017. szept. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Nehéz kérdés, de mégis BP-re szavaznék, mivel itt születtem és a külváros elég élhető, a belvárosba nem költöznék be én se.
2017. szept. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Budapest vonzaskorzeteben egy faluban/kiskozsegben. Pl.: Üröm, Pilisborosjenő,vagy akár Csillaghegy
2017. szept. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Először BP, aktív korban, aztán idősebb korban vidék. Én legalábbis így tervezem.
2017. szept. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Először BP, fiatalként hidd el, nem poén, hogy

- vagy nem mész bulizni/dolgozni

- vagy be kell csövelned valakihez

- vagy az állomáson töltöd a fél éjszakát, mert az első hév-ed négy körül indul és nincs kifelé semmi addig


Gyerekkel már kertes ház, de nem vidék, hanem agglomeráció ahonnan gyorsan beérsz.

2017. szept. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
Ha egyedül laknék, akkor munkagyűlölő lévén "kis lyukban" laknék.
2017. szept. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha állásból élsz akkor ahogy írták, Bp. vagy vonzáskörzetében.

Ha pedig van valami saját megélhetési forrásod ami vidéki falvakban vagy akár tanyán is jó megélhetést biztosít, akkor meg a vidék.

Én is betonlyukban lakom városon, de mihelyst kiagyalom hogy az arborétumhoz hasonlító szülői házban miből éljek meg, el is húzok innét. Voltam már ott gazdálkodó a szülőkkel, de azért állatokat nem akarok tartani mert 365 napi munka évente. De amiket más is csinál ott, amivel egész szabadok az szóba jöhet. Kis halastó, növénytermesztés, stb.

A YouTube-on van fent az "Ásó, kapa, kamera" c. sorozat, egy fiatal pár életéről aki Bp-ről egy erdélyi kis faluba költözött önellátónak. De lényeges hogy helyben megélnek, fodrász is a felesége. Mert ha ingázniuk kéne naponta a városba munkahely miatt, szinte biztos hogy visszaköltöznének Bp-re.

2017. szept. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én külvárosi 3 szobás panelben lakom egyedül.


Vidékre vagy házba nem akarok költözni, ha muszáj, akkor a lyuk, mert Budapesten születtem, nőttem fel. De bulizni még egyszer sem voltam, csak szeretem a várost.

2017. szept. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Vidéki nagyvárosban egy kisebb kertes ház.

Munka és zórakozási lehetőség itt is van, de nincs az a mocsok, zaj és tömeg mint Pesten.

2017. szept. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én panel lukat választanék, olyan megfontolásból, hogy biztos ott is van egy-két dolog, amit meg kell csinálni (mondjuk csempézés, járólap stb.), de egy kertes házban meg nyírhatja az ember állandóan a füvet, jó, persze lehet termeszteni ezt-azt, de pl. ha tetőcserére, vagy szigetelésre kerül a sor, nem találni egy normális szakembert. Ismerősömék most vannak ilyen felújításba, és már őszül a hajuk, pedig még el se kezdték a munkákat.
2017. szept. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!