Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Társasházban lakók! Közös...

Társasházban lakók! Közös költséget négyzetméter alapján fizettek, vagy minden lakó egyformán?

Figyelt kérdés
2017. okt. 20. 11:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen a lakás mérete szerint.
2017. okt. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nálunk az számít, hogy hány fő lakik a lakásban. Pl. a közös költségben van benne a szemétszállítás díja is, azt meg főre kell fizetni.
2017. okt. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ez érdekes, ilyenről még nem hallottam hogy főre. De ezek szerint többféle megoldás létezik
2017. okt. 20. 12:03
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is a lakás méretével nő a közös költség. Bár arra most nem mernék megesküdni, hogy a díj és a lakásméret arányban áll egymással. Még sose néztem meg.
2017. okt. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is méret alapján kell fizetni.
2017. okt. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%
Tulajdoni hányad, szóval négyzetméter alapján, még szép. Meglehetősen kellemetlen lenne, ha ugyanannyit kellene fizetnünk az alig egyszobás patkánylyukunk után, mint a felettünk lévő százakárhány négyzetméter után.
2017. okt. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Nálunk is létszám alapján kell fizetni. Ugyanis ha egy kb. 75 nm-es lakásban 1 lakó lakik, az mindenből kevesebbet "termel", mint ha ugyanott 5-en laknak. Igaz, ezt a közgyűlésen határoztuk meg. Lett volna olyan is, amit légköbméter alapján kellett volna fizetni... Ez is igazságtalan lett volna.
2017. okt. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 timeamagdolna ***** válasza:
Társasházi közgyűlés tud az alapítás utáni gyakorlaton változtatni. Gondolom, nagy szavazathányaddal. Szóval lehet négyzetméterenként, de lakónként is! Mert pl. ha átalánydíjas a vízdíj, az egyfős lakás ugyanannyit fizet, mint az ötször annyi vizet használó, ötfős család.
2017. okt. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hát, nálunk kb mindegyik lakás más méret, és mindenki ugyanannyit fizet. Mert a nagy lakással rendelkezők állitolag anno igy szavaztak :(
2017. okt. 22. 13:12
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
négyzetméter szerint.nekem egész héten egy ósenos zacskó szemét jön össze, de pénteken mikor viszik a szemetet, már alig fér be a kukába.és mondanom sem kell, hogy én húzom ki a kukát, nem a kényes nyanyák, és elvált asszonyok.
2017. okt. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!