Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Éjszakánként valaki piszkálja...

Éjszakánként valaki piszkálja az autómat, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Tàrsashàzban lakunk az ablakom alatti parkolóba szoktam parkolni, àltalàban úgyan oda. Előfordul, hogy màs àll a oda akkor pàrhelyel odébb àllok. Van egy hely ha múltkor oda àlltam reggelre egy üzenet volt az autón, hogy ne àlljak oda parkoljak a hàzam elé (ott àllok) màr eli is felejtettem mikor megint kaptam egy üzenetet, hogy ott parkoljak ahol meghalok és behajtotta a tükröket, az ablaktörlöm kinyitotta a rendszàmot elől és hàtul is letépte. Félek legközelebb nagyobb anyagi kàrt okoz. Van egy erős tippem ki csinàlja de nem biztos. Rendőrségre van értelme menni, foglalkozni fognak vele? Volt màr valaki igy? Hogy oldodott meg?
2017. nov. 11. 10:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kamerát kel szerelni a kocsiba ,egy mobil is megteszi ,van olyan program ami netre nyomja a képet te meg bent a melegben nézheted monitoron ,vagy éjjel kiülni és lesni.Aztán mikor jön a vandálkodó akkor adni neki bézbózütőt.
2017. nov. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Velem történt ilyen. Ugyan ez volt, hogy ne parkoljak ott. Levettem a cetlit és nem foglalkoztam vele. A rendőrség ezzel nem fog foglalkozni szerintem. Kisseb gondjuk is nagyob ennél. Ezt Neked kell kideríteni, hogy ki tette oda a cetlit. Vegyél egy eseményrögzítő kamerát, az hátha megoldja a problémát.
2017. nov. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Rakjál bele riasztót, majd leszokik róla.

Egyébként nem csak olyat lehet kapni, amelyik visít, láttam, hallottam már olyat is, amelyik nagyon hangosan elkezdi szidni az illetőt, pl.: Takarodj el az autómtól te szemét....

Nem hiszem, hogy bármikor is legközelebb bepróbálkozik.

2017. nov. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Társasházaknál előfordulhat megvásárolt beálló. Nyilván erre ne állj rá, mert ez XY tulajdona.

2. Vannak ilyen hülyék akik azt hiszik, hogy nekik bérelt helyük van. Mert ő már 10 éve oda áll, mert onnan látja az autóját, mert az van a legközelebba a lépcsőház bejáratához stb stb. Hüly€ség! Senkinek nincs bérelt helye. Vagy közterület vagy a társasház osztatlan közös tulajdona.

3. Rendőrség lexarja.

4. Beszéljétek meg.

2017. nov. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

Velem is volt már ilyen, én a következő módszert alkalmaztam:


Nekem is volt "gyanúsítottam", felkerestem hát és elkezdtem vele beszélgetni. Először csak hétköznapi, egyszerű témákról, aztán szép lassan rávezettem a témát az autómra. Elmeséltem az esetet, aztán nyugodt hangnemben elkezdtem szépen sorolni, hogy miket fogok csinálni az illetővel, ha mégegyszer hozzá mer nyúlni a verdához. Közben tartottam a szemkontaktust, viszont az illetőn láttam, hogy kezdi kényelmetlenül érezni magát, el-elfordítja a fejét, satöbbi. Akkor már tudtam, hogy valószínűleg kiugrott a nyuszi a bokorból. Habár bevallom, tényleg elég durva dolgokat soroltam fel. :] Mindenesetre a beszélgetés után már nem nagyon állt velem szóba, de szerintem azért, mert egy ici-picit elszégyellte magát, ugyanis érdekes módon azóta sem nyúlt senki a kocsimhoz többet.

Egyszerű pszichológia. ;-]

2017. nov. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Rendőrsèg ismeretlen tettes ellen indít nyomozást, sajnos tapasztaltam.


Rongálták a kocsim, bementem a yardra ès mondtam, kire gyanakszom, bizonyítèk híján nem fognak senkit se meggyanúsítani

2017. nov. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha letépte a rendszámokat, az már feljelentős eset...
2017. nov. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

nekem anno azt mondták a rendőrök, hogy figyeljük meg ki csinálja és essen le az illető a lépcsőn, úgy, hogy ne lássa senki (mondjuk az akkori párom haverjai voltak), mert nem tudnak mit csinálni


azért miután 2 X kihívtuk őket és a rendőrkocsi állt 10-15 percig a kocsinál, utána abbamaradtak a kocsirongálások - mondjuk a bejárati ajtómat összekaristolta az idiótája

2017. nov. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!