Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ömlik be a hideg az albérletbe...

Ömlik be a hideg az albérletben. Ha felrakok az ablakra egy "zsákot" azt leszedethetik?

Figyelt kérdés

Az albérletemben igen csak régi ablakok vannak, a konyhában és a szobában az a szerencse, hogy duplák az ablakok, bár így is érezni, hogy jön be a hideg. A fürdőben viszont egyrétegű, el van vetemedve, ölik be rajta a hideg, ráadásul a tusolónál van, így konkrétan érzem, ahogy befúj a szél tusolás közben. Már nyáron jeleztem a hibát a közös képviselőnek, aki tájékoztatott, hogy nincs pénz az ablak kicserélésére - felmerült, hogy akkor minek fizetem a bérleti díjat. Egy 5 lakásos társasházról van szó, amiben lakom, az a másik 4 lakástulajé, így a képviselőt bízták meg, hogy képviselje őket a lakáskiadásban, előttem.

Mivel nem akarom az utcát fűteni és a fürdőablak a legkritikusabb, így ha felrakok, ragasztok oda kívülről valamiféle nejlon/műanyag zsákot ami ugyan elég ronda lesz, de legalább megszűnik a huzat, kötelezhetnek a lakók, hogy vegyem le? Az ablak a bejárati járdára néz. Mondhatom nekik ugyanazt, amit itt leírtam, vagy köteles vagyok azt tenni, amit ők, tulajdonosok mondanak?


2017. nov. 15. 20:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem számít rongálásnak, uh kiteheted, nem szólhatnak érte. Ha kérdik miért, akkor elmagyarázod nekik, hogy húz a hideg. Ha van bennük 1 csepp jóindulat, akkor megértik.
2017. nov. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Alain Delon ***** válasza:
61%
A te ablakodhoz mi köze van a közös képviselőnek?
2017. nov. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Ha máshogyan is tudod a fürdőszobát szellőztetni, akkor vegyél 1 zacskó üveges gittet, kend rá körben a külső tok belső szögletére és nyomd bele a puha gittbe a szárnyat. Ha még mindig húzna, akkor a szelelés helyét külön tömítsd el gittel.
2017. nov. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ajtó és ablak rések falcok tömítéséhez a méretre kapható habosított szigetelőszalag a legjobb "E" profilban . Aztán az ablakokra tehetsz méterre kapható buborékos fóliát .
2017. nov. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Én kívülre és belülre is tennék átlátszó fóliát az ablakra, majd tavasszal levenném azt.

Egyébkén a barkács boltokban de emlékezetem szerint még az Interspárban, Tescóban is lehet kapni ablak ill. nyílás záró szigeteléshez tömítést. Egy kis kéz ügyességgel, bárki, simán le tudja szigetelni az ablakokat. Tudom nem a te feladatod lenne de az is igaz , hogy te fázol. Pár száz forintos kérdés de max. 2-3 ezer forint attól függ mekkora és hány ablakról beszélünk.

[link]


[link]


[link]


Ezen az utolsó linken található szigetelésekre gondoltam javasolni.

2017. nov. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a tippeket. Ragasztókat, szigetelőanyagokat azért nem akarok venni, mert ha rárakom még esetleg az is kijöhet belőle a végén, hogy az én barkácsolásom miatt deformálódott el az ablak és lett huzatos. Emellett az is közrejátszik, hogy 1 évre írtam alá a szerződést, de elkezdtem keresni másik albérletet, mert ezen kívül több kisebb hiba is van, amire a válaszuk (a képviselő szájából hallva": "mit csináljak vele", majd többszöri hívogatás után "meglátom mit tehetek" "majd küldöm a szerelőt" - több hónapja, majd mikor érdeklődöm, hogy mi a helyzet, akkor újra játssza ezeket. Ha találtam mást, akkor az albérlet felmondását minőségi kifogásokra hagyatkozva tenném meg - főleg az ablakokra hivatkozva, mert az az, ami a legkritikusabb és amire konkrétan kijelentette, hogy nem csináltatja meg, a többi hibára ígérgeti a javítást.
2017. nov. 15. 21:39
 7/19 anonim ***** válasza:
0%
Most akkor inkább megfagysz + fizetsz és hagyod az egészet úgy ahogy van (?) xD fényképezd le, vedd videóra, előtte és utána, dátummal, lesz a kezedben bizonyíték, ha félsz. Hidd el nem lesz az jobb. Gitt, vagy szivacs körbe, vagy az egész ház falát kívülről szigetelni kellene. Hősugárzót is betehetsz, de akkora villanyszámlát fogsz fizetni akkor meg, hogy a gatyád is rámegy. Leesik hó még hidegebb lesz bent a lakásban mint eddig.
2017. nov. 16. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Rányomni nem akarok semmit, amit utána nem lehet maradéktalanul eltávolítani. A fólia és a szivacs jó ötlet, ezek kombinációját fogom alkalmazni. A gond az, hogy az ablak rosszul zár, de így hagyni semmiképp nem fogom, ezért is tettem fel a kérdést, lévén, hogy egyre hidegebb van kint is, bent is, hiába megy maxon a fűtés. Belülről felraktam ideiglenesen egy szemeteszsákot, de amikor kint fújt a szél, belül zörgött a zacskó. Emiatt raknám kívülre, vastagabb anyagból készültet, ne nekem éktelenkedjen és zörögjön bent.
2017. nov. 16. 08:43
 9/19 anonim ***** válasza:
50%

Én sem értem, hogy a deformálódott ablakhoz mi köze a közös képviselőnek, még ha a lakás kiadásával tevőlegesen meg is volt bízva?

Az ablakok cseréje a tulajdonos dolga!

Vedd fel vele a kapcsolatot, írd le ahogy nekünk is leírtad és kérd, hogy járuljon hozzá a fürdőszobaablak cseréjébe, aminek az ára ennyi és ennyi lenne, te meg lelakod az összeget.

A többi hibával is tedd ezt!

2017. nov. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
50%

9-es vagyok

Ennyiért igazán nem fagyoskodnék, az tuti:

[link]

2017. nov. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!