Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi a véleményetek az ilyen...

Mi a véleményetek az ilyen emberekről?

Figyelt kérdés

Lassan három hónapja költöztem be egy koleszba. Aminek hatására szobatársakat kaptam. De valamiért nem vagyok megelégedve velük. Konkrétan az a bajom, hogy nagyképűsködnek. Viszont ha kaja kell nekik egyből a legjobb barátok vagyunk. A másik ilyen kedvencem pedig az mikor elhívnak boltba (szerintem nem azért mert a társaságomra vágynak, hanem inkább azért mert nincs kivel elmenni) és én nem nagy kedvel csak annyit mondok, hogy most nincs kedvem. Erre ők szempillantás alatt "arcot cserélnek" és elkezdenek kazni(tudjátok itt melyik szóra gondolok). Teljesen elegem van már az idétlen modorukból. Tanácstalan vagyok. Ti mit tennétek ilyen helyzetben? Esetleg mi a véleményetek az ilyen emberekről?

A válaszokat előre is köszönöm!


2017. nov. 23. 00:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Érdekemberek. Ne foglalkozz velük, akkor majd leakadnak rólad.
2017. nov. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! A storynak itt még nincs vége. Elég sok dolog történt az elmúlt 3 hónapban!
2017. nov. 23. 00:11
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is koleszos voltam, velem is történtek sztorik. Aki jószándékú azt mindig meg találják a "tudnál adni kaját?" "tudnál adni sampont?" "tudnál kölcsön adni pénzt?" kérdésekkel aztán suliban meg sem ismernek.
2017. nov. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szerinted nekem az utcán köszönnek? A válasz nem! Szépen lehajtott fejjel elsétálnak mellettem.
2017. nov. 23. 00:26
 5/9 anonim ***** válasza:
Minden ember érdekember, nem csak a kolisok. Ez teljesen normális emberi tulajdonság, mivel az ember (és egyébként minden más élőlény is) önző, és a saját érdekeit helyezi előtérbe. A barát is csak addig barát, amíg valamilyen szempontból pozitív neki az, hogy tartja veled a kapcsolatot: pl. segítesz neki valamiben, vagy akár egyszerűen csak jól érzi magát veled. Minden ember csak olyan kapcsolatokra áldoz időt, amire szüksége van.
2017. nov. 23. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem, ezt úgy hívják hogy parazita. Gratulálok.
2017. nov. 23. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ezek tipikus érdekemberek, akiknek csak addig jó valaki, amíg hasznot tudnak húzni belőle.

Ignoráld őket. Ha kérnek valamit, mondd, hogy nem és kész.

Egyik ismerősömmel ugyanez volt, de amikor ismét kértek tőle valamit, akkor kiosztotta őket a francba, hogy gusztustalan érdekemberek, mert az utcán, egyetemen még köszönni sem képesek, de ha kell valami, akkor egyből megismerik őt. Megmondta nekik, hogy tőle ne számítsanak semmire, kopjanak le róla.

Azóta egyszer sem kértek tőle semmit, nem is köszönnek neki.


Jobban jársz, ha te is lekoptatod az ilyen majmokat.

2017. nov. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. nov. 23. 13:21
 9/9 anonim ***** válasza:

Minden kollégiumban vannak ilyen undorító egyedek.

Én is ismertem ilyeneket anno abban a kollégiumban, ahol én laktam.

Egy kisebb tesztet írtunk, erre nyájasan, hízelegve elkért tőlem egy jegyzetet, meg milyen rendes vagyok, stb. Vizsga után már meg sem ismert, meg köszönni sem köszönt vissza. Az ilyen takarodjon a francba.

Aki ilyen szinten egy érdekbarom, annak kívánom, hogy sose legyenek igazi barátai.

Amúgy én senkinek nem szoktam adni a koliban semmit, max azoknak, akiket tényleg ismertem és tényleg normális haverok voltak.

2017. nov. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!