Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Titeket is piszkálnak otthon,...

Titeket is piszkálnak otthon, hogy költözzetek már el? Ti hogyan viselitek?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre gyakrabban ilyen passzív-agresszív módon állandóan azzal jönnek, hogy mikor költözök már el. Képtelenek megérteni, hogy nem tudok. Mégis hogyan? Hiába tanultam, diplomáztam, hiába dolgozok, egyszerűen nincs rá pénzem. Akárhogy igyekszek jól fizető állást találni, nem sikerül. Fizetnem kell továbbá a diákhitelemet, beleadok a családi kasszába, megveszem a bérletemet... mégis hogyan lehet így lakáshoz jutni? Nekem sem öröm, hogy 26 évesen még otthon kell lakjak, de mit csináljak, ha egyszerűen nincs pénzem? Másfél milliót sikerült eddig félreraknom, azért ez szinte semmit. Mégse csinálhatom meg azt, hogy veszek egy garázst, azt abban lakok!


Kíváncsi vagyok, mások is vannak-e hasonló helyzetben, és ki hogyan tudja ezt kezelni.



2017. nov. 25. 13:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Na, neked akkor másfél millával többed van, mint az átlag magyar, kirepülni vágyó fiatalnak. Az köztudott, hogy egyedül nem nagyon megy, hogy saját lábra állj, ha csak nem rokonod OV, de azért vannak alternatív megoldások: pl albi egyedül, vagy ha az drága, akkor albi egy haverral közösen(?)
2017. nov. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

Nem ismerlek, nem ismerem a körülményeidet és esküszöm nem bántani akarlak, de valami probléma csak lehet veled, ha a szüleid szeretnének inkább kívül látni, mert általában a fordítottja az igaz.

Neked tudnod kell, hogy mi a gondjuk! Igyekezz változtatni és akkor nem akarnak majd elküldeni, te meg spórolgathatsz tovább az önrészre!

2017. nov. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

neme is a kettes válaszoló véleménye ugrott be. le lehet pontozni, de miért akarnak neked ajtót mutatni? milyen kapcsolatban állsz a szülőkkel? kifejthetnéd bővebben, ahelyett, hogy siránkozol itt.

és mennyi idő alatt sikerült félretenni a másfél misit? albérletet nem ajánlom, kidobott pénz és még annyira se tudsz félre rakni, mint most

2017. nov. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Egyébként a lepontozás is a saját mentalitásodat mutatja meg, és igazolja azt az elméletet, hogy a hiba a te készülékedben van. A válaszok hasznosak, véleményt tükröznek, ötletet adnak, csak neked nem szimpatikusak.
2017. nov. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Ebben a helyzetben sosem voltam, de ha engem csesztetnének bárhol, hogy menjek onnan, akkor nem “viselném” a helyzetet sehogy, hanem mennék.
2017. nov. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Én senkit nem pontoztam le. Egyébként anyámmal és öcsémmel lakok. Nincs semmi olyan velejáróm, ami miatt bárkinek az életét keseríteném, nem kell rám külön főzni, nem várom el, hogy házimunkát csináljanak helyettem, ráadásul viszonylag keveset is tartózkodok otthon a hétköznapokon. Nincsenek rossz szokásaim sem, nem bömböltetek zenét vagy ilyesmi, nem vagyok összeférhetetlen. Egyszerűen arról van szó, rendszeresen hallom anyámtól is, de már nagyszülői részről meg több rokontól, hogy az én koromban ők már külön laktak, házasok voltak, jött a gyerek stb. és jó lenne már, ha én is kirepülnék a családi fészekből, mert anyám is szeretne már egyedül lakni (öcsém még fiatalabb, nyilván nála még van pár év, amíg az ő esetében is szóba jön ez).


Viszont azért röhejes, hogy egyből az jut eszetekbe, hogy biztos csak én lehetek hibás és nyilván én pontoztam le mindenkit. Nem is értem, hogy akiben ilyen általános rosszindulat van, az egyáltalán minek regisztrál fel erre az oldalra. Simán jólesik egy kísérletet tenni arra, hogy belerúgjatok másokba verbálisan?


A normálisan válaszolóknak, akik nem rögtön mutogatnak és hangoztatják a biztosan te vagy a bajos szövegeket, azoknak köszönöm!

2017. nov. 25. 14:54
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

"az én koromban ők már külön laktak, házasok voltak, jött a gyerek stb. és jó lenne már, ha én is kirepülnék a családi fészekből"


akkor mond el a csökött agyú rokonoknak, hogy az ő idejükben könnyebb volt megtenni meg 20 évesen potyogtatni a kölyköket, de ugyan nézzék már meg a mai ingatlan árakat, meg úgy általában egy élethez szükséges pénzmennyiséget adják össze, mielőtt tudatlanul beszólogatnak neked.

2017. nov. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
37%

2-es válaszoló vagyok és szerintem egy teljesen ismeretlennek, aki nem írt le semmi közelebbit önmagáról és a körülményeiről, annak ennél udvariasabban, előrebocsájtva, hogy ez csak tippelés nem lehet írni, mint ahogy én tettem.

De tessék, egy szájízednek megfelelő válasz:


Anyád nem normális, biztos qrválkodni akar, a nagyszüleid meg dögöljenek meg, minek pofáznak bele!

Szard le őket, neked van igazad!

2017. nov. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
nyugi, én 20 éves vagyok, munkám nincs, és már orulnének ha holnap mennék magamnak... Persze nem gondolom én sem hogy velem lenne a baj, hisz ithon ha kell mindent meg csinalok, sot...nekem a 37 éves báttyam miatt kell mennem. Sajnos battyam az aki irrital mindenkit es ez altal a szuleim dobnak ki merthogy " legalabb nekem legyen eszem es menjek" persze nem tartom fairnek hogy battyam lehet enyi evesen es engem meg minden nap ezzel piszkálnak hogy menjek mar...de hat ez van.
2017. nov. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 felnőtt gyermekem van, mindegyik 25-28 éves korában költözött el, amikor már volt munkájuk, és volt hova menni.

Soha nem jutott volna eszembe, hogy elküldjem őket abból a házból, ami születésük óta az ő otthonuk is.Ugyanolyan joguk van itt lakni, mint nekem.

Az már más kérdés, hogy egy szülő örül neki, ha látja hogy a gyereke önálló, elboldogul az életben. Ugyanakkor fájdalmas is amikor elköltöznek., űrt hagyva maguk után.De tudjuk, ez így van rendjén, de azért hiányoznak nagyon.

2017. nov. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!