Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Külföldi tapasztalatok?

Külföldi tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Sziasztok egy olyan kérdésem lenne, hogy külföldre szeretnénk menni barátnőmmel de még nagyon fiatalok vagyunk és nem igen tudjuk mit merre és hogyan kéne csinálni esetleg tudnátok ani pár tippet ? Gondolok itt arra, hogy aki dolgozott kint , hogy talált munkát? Mennyi kezdő tőkével érdemes elindulni és merre ,mert nálunk az a helyzet , hogy én beszélek jobban nyelvet és én angolul tudok beszélni ellentétben barátnőm nem igen tud beszélni semmilyen formában nyelvet és ráadásul ő németül tanult. Igazából vagy Ausztria vagy Svédország az amit nézegettünk de mondta ismerősöm, hogy csak akkor menjünk ki ha van olyan ismerősünk aki már több éve kint dolgozik. Ez igaz vagy bele lehet vágni vak világba is ?

2017. dec. 6. 18:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Attól függ, mit akartok kint dolgozni. A közvetítők lehúznak, de lesz munkád, és általában az első fizuból kell kiperkálni a díjat. Vannak Facebook csoportok is, nézelődj ott. A barátnőd meg sürgősen kezdjen el tanulni, mert nem igaz, hogy minimális nyelvtudás nélkül is el lehet helyezkedni. Van ilyen nagy ritkán, de az tök szívás, ha gőze sincs, mit kell csinálni, mert nem ért semmit.
2017. dec. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

" még nagyon fiatalok vagyunk"


Figyu!

Ha nem lesz először egy jó szakmátok, akkor odakint (is) csak az alja munka marad.

Ha jól néz ki -majd- a barátnőd akkor kint hamar lecsapják majd a kezedről a pénzes pasasok, mert ők meg tudják majd hívni ide-oda, te pedig nem.

Tehát első a jó szakma! Akkor lesz pénzed, házad, kocsid....és barátnőd.

2017. dec. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Második, ez mind szép és jó, de lehet, hogy épp továbbtanulni nincs zsetonjuk, és arra gyűjtenek.
2017. dec. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Írta?

Vagy csak találgatsz te is?!

2017. dec. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nos igazából nekem van egy Gépi Forgácsoló, Cnc Gépkezelői és egy Gépgyártástechnikai technikusi végzettségem barátnőmnek egy sima snasz érettségije van
2017. dec. 7. 22:17
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

Londonba menjetek, ott annyi a munkalehetoseg, mint egen a csillag

egyetlen utcaban nem tudtam vegig menni anelkul hogy 10 bolt kirakatara ne lett volna odairva "staff needed"

de nehez az a varos, nehez ott elni

2017. dec. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Anglián nem igen gondolkodtam azért mert ugye a brexit miatt nem lehet tudni mi lesz ott
2017. dec. 12. 15:59
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha már Anglia, pontosabban London, akkor a Brexit ne tartson vissza. Gyakorlatilag több munkalehetőség van annak köszönhetően, mint korábban a hazavándorlók miatt. Ráadásul sikerült is megegyezniük bizonyos részletekben, így aki a kilépés előtt kijön vagy már eleve kint volt, meg fogja kapni a többiekkel megegyező feltételeket, sőt elvileg ha elköltözöl később, akkor még 5 évig érvényesek rád a jogok. Nem azt mondom, hogy hű de jó, csak ne a Brexit tántorítson el. Érdemes amúgy megpróbálni vidéket, pl. Bristolt, elnyerte tavaly a legélhetőbb város címét Angliában.

Ausztriát gondold át, mert angolos vagy. Nem rég néztem, hogy még mosogatótól is elvárják a németet. Persze biztos van kivétel is.

Ha már angol nyelv, megérheti átgondolni Máltát és Ciprust, igaz, a fizu és megélhetés nem olyan magas, de a környezet kárpótol. Nekem már nagyon kezd elmenni a kedvem Angliától így 7 év után. Gondolkodtam én is ezekben a országokban, mint váltás, de inkább már hazaköltöznénk.

Ja, pozitívum viszont Ausztria mellett, hogy letelepedhettek a határ közelében.

Ha pénzt akartok keresni, arra ahogy hallottam az északi országok a legalkalmasabbak, Svéd, Norvég, Dán, Finn. Ezeken a helyeken úgy gondolom, angollal szintén nagyobb esélyetek lenne, mint Ausztriában.

2017. dec. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Igazából azt halottam, hogy Hollandiában beszélik mind a kettőt. Ez igaz , hogy angolt meg németet is beszélik ?
2017. dec. 22. 15:50
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen, mindkettőt, de el is várják mindenkitől.
2017. dec. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!