Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen reakcióra számíthatok,...

Milyen reakcióra számíthatok, ha meg akarom kérni a lakótársamat (tulaj), hogy velünk lakhasson egy ideig a francia bulldogom?

Figyelt kérdés

Nem problémás a kutyus, soha semmi kárt nem tett, nem is hangoskodik soha. Albérletben lakom a városban és most úgy néz ki, nem lehet a szüleimnél otthon a kutya egy ideig.

A lakótársam is szereti az állatokat, nekik is van otthon, de ahol velem lakik, ott nincs másik kisállat.

Tartok a reakciójától, hiszen a kutyusnak és nekem mindenképp az engedély tenne jót.

Szerintetek meg fogja engedni? Hogyan tálaljam a dolgot?


2017. dec. 10. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
emberfüggő, valaki semmi pénzért sem engedné, valaki pedig egyből rábólint... de egy kutyaellenzőt nem hinném, hogy könnyen meggyőzöl
2017. dec. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%

Sok mindentől függ.

1. Lehet-e az adott albérletbe kutyát bevinni. Ha szerződésben az áll, hogy nem, én nem engedném, hogy a lakótársam becsempéssze oda a kutyáját, akármennyire szeretem az állatokat. Szeretem betartani a szabályokat.

2. Benne lennél-e abban, hogy írtok egy szerződést, amiben le van írva, hogy te vállalod a felelősséget, ha a kutya mégis leamortizálná a lakást, te takarítasz utána, te fizeted az összes kutyatartás során felmerülő költséget.

3. Van-e olyan szomszéd, aki balhézna a kutya miatt.

4. Mennyi az az ideiglenesen... más 2 hónap és 2 év.


Amúgy azzal kezdd, ha meg akarod győzni, hogy nagyon hálás lennél neki, de azt is megérted, ha visszamondja. Ne legyél erőszakos, max. az elején még mondd el, mert lenne neked fontos. Ha visszautasít, akkor ne told tovább.

2017. dec. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ja, bocs, most látom, hogy ő a tulaj. Akkor a szerződéses dolog tárgytalan, mert ha tiltaná, tudnád.

Akkor viszont az nem mindegy, hogy mondjuk ha lépcsőházban vagytok, annak a szabályzata tiltja-e.

2017. dec. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem sok jóra. :D
2017. dec. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!