Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi lenne a megoldás? Családi...

Mi lenne a megoldás? Családi vita.

Figyelt kérdés

3 éve költöztünk Borsod megyéből Szombathelyre a szüleimmel hárman, mert fater már 15 éve ausztriában dolgozik, és egyébként is elég mocskos helyen éltünk, ha éltitek mire célzok...


Elköltöztünk, jól élünk, viszont nem érezzük itt jól magunkat. Édesanyám nagyon egyedül van, mivel fater csak hétvégén jön haza, és én is, mert Budapesten tanulok. Csak egy kutyusunk van és vele van anya szinte mindig. Barátai itt nincsenek, se családtagok. Munkahelye nagyon fos, ott is hagyta. Ez megy már 3 éve és kicsit besokallt amit meg tudok érteni. Ezt többször is mondta faternak, hogy neki itt nem jó hiába élünk jobban, mert 44 éves és nem akarja így leélni a hátralévő életét egyedül.


Viszont a nyugati országról hazaköltözni borsodba enyhén szólva nem lenne túl észszerű. Viszont anya azt szeretné, mert ott van nagyi, meg pár barátja, és nem élne 7-ből 5 napot teljesen egyedül.


Tény, hogy én sem ismerek itt sok embert, és nem tervezek itt maradni, mert nekem is szar, de így, hogy csak hétvégére jövök haza BP-ről így elviselem. Így elviselném Miskolcot is, sőt nekem is több ott a barátom, ismerősöm.


Viszont akkor apának heti 2x 800km-t kéne utaznia a munkához, és pont fele annyi pénzünk lenne, mint most. Otthoni munkában nem gondolkodik, mert havi 300.000-ből nem tudnánk fizetni az egyetemet, és közel sem élnénk olyan jól mint most.


Ebből a dologból lett egy veszekedés, mindneki besokallt és anyám apámra fogott minden 20 éves sztorit, hogy sose volt mellettünk, meg miatta nem lett tesóm... Ami persze faternak rosszul esik, mert nyilvánvalóan értünk tette mindezt.


Fater besokallt ettől, és azt mondta hogy neki most lett elege abból, hogy mindig ő a hibás mindenért és eladjuk a házat, ők elválnak és mindenki megy a saját útjára.


Kicsit el tudtam simítani a dolgot közöttük, hiába nagyon 50-50 ez a költözés kérdés, de anyát nem értem, hogy miért kell ilyeneket felhozni meg mindennel sértegetni a másikat.


Már volt ebből vita korábban is, de nem igazán lett belőle semmi. Ma már elmentünk fürdőzni, de nem úgy viszonyultak egymáshoz.


Nagyon nem akarom, hogy elváljanak, mert nem tudom mit kezdenének külön-külön. Anya nagyival egy bérházban tele c...-nyal, kevés pénzből, apa valahol az ország másik végén...


Nekem sem maradna semmi biztos pont az életemben.


20F


2018. jan. 5. 19:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak azért visszamenni a szegénységbe mert ott van pár ismerős, egyszerűen nonszensz, számomra értelmezhetetlen!!!

Biztos nem adnám fel a jobb körülményeket és az anyagi biztonságot a "haverok" miatt. Az a megoldás, hogy anyudnak ott kell új ismeretségeket kötnie. Eddig miért nem tette meg?

Apudat hibáztatni egyáltalán nem fair. Értetek dolgozik, anyudnak annyi lenne a "feladata", hogy megteremtse a saját környezetét az új helyen.

Nem érzi jól magát a munkahelyén, nem érzi jól magát a lakhelyén...mert?

Ez borzasztó gyerekes és hálátlan viselkedés a részéről!

Ha van rá mód akkor oda kell költöztetni a nagyit a közelbe, de ez...hogy visszamenni a nyomorba minden ok nélkül... Nem csodálnám, ha apud tényleg besokallna és válni akarna. Akkor ő most feleslegesen dolgozik, ha azt veszed. Próbálja biztosítani nektek a jobb körülményeket, anyud meg ilyenekkel hazavágja az igyekezetét, ráadásul nem is dolgozik. Ez azért, tudod...

35N

2018. jan. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, ezt én fogom vele átbeszélni. És beláttatni vele. Ott kín szenvedés volt az egész, itt meg 3 év alatt felújítottunk 1 családi házat, nekem tudjuk finanszírozni az egyetemet, új kocsit vehettünk, egyszerűen mindenünk megvan.


Nagyit akarjuk ideköltözni, kialakítunk neki az emeleten egy részt, szobával, kis fürdővel, és nem lennének egyedül egyikük sem.


Én fogom személyesen segíteni neki, apa mindig fáradt, és kicsit kevés a türelme, szóval szeretnék én is segíteni amiben csak tudok.


Ha itt szétmennek, akkor mindenkinek csak rosszabb lesz. Nem sok férfi tudná minden éven tengerpartra vinni, meg elhozni a nyomorból. Ezt be kell látnia. És nem mellesleg én sem akarok csóróként felnőni

2018. jan. 5. 20:23
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

De anyudnak hogy hogy nincs egy ismerős vagy barát sem? Nincs valami hobbija? Esteleg elmehetne nyelvtanfolyamra, festő szakkörre, könyvklubba. Manapság sok olyan konditerem is van ami kifejezetten idősebb nőknek van kitalálva. Ezek csak példák, de egy ilyen helyen, azonos érdeklődésű emberek közé biztosan be tuda illeszkedni. Illetve rengeteg közös kutyás program van, a kutyások sokszor csapatostúl járnak sétálni is (nálunk legalábbis), és a környéken rengeteg embert meg lehet ismerni csak a kutya álltal.

Nem is értem anyukádat, hogy hogy gondolta a visszaköltözést.

Plusz ha most nem dolgozik akkor még valami szakmát is elvégezhetne akár, ha érdekli a dolog, csak leresni kell valamit amit ő is szeret. Nem otthon kell várni, hogy bekopogtasson a lehetőség.

2018. jan. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Apádnak van igaza. Hajt a családért és még ő a rossz.

Anyádat is megértem... A sok egyedüllétből félrelépés is kisülhet.

2018. jan. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!