Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Van-e valakinek tapasztalata...

Van-e valakinek tapasztalata azzal kapcsolatosan, ha egy társasház elővásárlási jogot köt ki a lakásokra alapító okiratban? Mennyivel nehezíti meg az eladását egy ilyen társasházban a lakásnak?

Figyelt kérdés
A költségekről már nem is beszélve. Pl. egy 25 lakásos társasházban csak a tul.lap 25*3000 Ft, plusz a tértivevényes levelek, meg a szerződés egy kisebb vagyon. Érdemes egy ilyen lakás megvételébe belemenni? (A költség a vevőt terheli - jelen esetben engem -, de, ha egyszer eladnánk, akkor lehet, hogy valaki megijed egy ilyen lakástól :-)

2018. jan. 7. 22:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezt most nem értem, miért kellene mind a 25 lakásról tulajdoni lap, meg tértivevényes levél? Tudomásom szerint az elővásárlási jog mindössze annyit jelent, hogy ha te meghirdeted a lakást x millióért, akkor a lakóközösségé az elsőbbség, hogy megvegyék ezen az áron. Ha nem tudják ennyiért, vagy nem akarják, akkor szabad a vásár mindenki másnak, a végeredmény ugyanaz: eladod a kérót és megkapod az árát. Neked tökmindegy, ki veszi meg, nem? Szerintem magáról a tényről, hogy a lakás eladó, elég a közös képviselőt értesíteni, majd ő kirajzszögezi a lépcsőházban, vagy bedobja mindenki postaládájába, esetleg összehív egy lakógyűlést tetszés szerint. Valamit ő is csinálhat a díjért, amit fizetnek neki.
2018. jan. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
én sem értem ezt a gondolatmenetet.
2018. jan. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Rosszul tudjatok mindketten.

A hivatalos menete a dolognak, hogy a tulajdonos kikeri a hazban levo tulajdonosok adatait. Figyelem, egy lakasnak tobb tulaja lehet! Ez dijmentesen megteheted a foldhivatalban (vagy kvazi ingyen, de semmikepp nem 3000 ft), ehhez nem kell tulajdoni lap, ott helyben kiirhatod az osszes tulaj adatait.

Majd mindegyiknek kikuldod ajanlott, tertivevenyes levelben, hogy x millioert megvenned, ki elne az elovasarlasi jogaval. Ez max olyan 15 nap alatt kezdbesitettnek tekintheto, utana megint asszem 15 van jelezni a veteli szandekot. Ha nem tortenik ilyen, lezajlik a vasarlas. Ha tortenik, meg a masik lakonak kell annyiert eladni. Masszoval inkabb megvenni nehezebb egy ilyet, eladni siman el lehet, max nem egy ismeretlen veszi meg, hanem valaki a hazbol.


De amugy ha tenyleg a kepzeletbeli 3*25.000 forint a problema, akkor azert vigyaznek barmilyen lakasvasarlassal, plane ha esetleg hitelt vennel fel.

2018. jan. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!