Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ilyen szomszédokkal mit lehet...

Ilyen szomszédokkal mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Társasházról van szó.

A mellettünk levő lakásban albérlők laknak. Elég sötét alakok, minden értelemben. Szóval kekeckedni nem szeretnék velük. Az ajtócsapkodás egy dolog, de:

Üvölt náluk a zene. Egész nap üvöltött ma is, kisebb szünetekkel. Mire azt hiszem végre csend lesz, újra rákezd, ha lehet hangosabban.

Eddig tűrtem, mondván, oké érezzék jól magukat, úgyis végzem én is a házi munkát, de van egy határ.

Este van, pihennék.

Alapból egy igénytelen családról van szó. Olyan miattuk a lépcsőház, mint egy putri (mint minden, ahol a fajtájuk megjelenik, tisztelet a kivételnek persze, de ők tipikus rossz...). Csikkek szétszórva, a kutyát a lépcsőházba, jó esetben a ház előtti kertbe engedik ki pisilni, a pince helységbe sz..ni. Ennyivel el van intézve a kutya sétáltatás. Még egyszer nem láttam hogy sétáltak volna a kutyával. Viszont többször fordult elő, hogy szembe találtam magam a kutyával (harcosabb, testes fajta nem a cuki tipus) a lépcsőházban, vagy az udvaron és be sem merek menni a kapun. Nekem is van kutyám, egy hangja sincs, de az ő kutyájuk hergeli. Ha elmegyek sétálni a kutyával és az ő kutyájuk kint van, nem tudunk bemeni, amíg be nem zárják. A tulajdonost nem érdekli a dolog. Viszont nekünk többi tulajdonosnak már tele a hócipő.

Hogy lehetne elérni, hogy a tulajdonos felszólítsa az albérlőit a rendre, de a legjobb lenne, ha inkább a távozásra.



2018. jan. 26. 20:16
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Azt hittem egyértelmű, hogy a tulajdonossal kell beszélni
2018. jan. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Első,azt hittem egyértelmű hogy írta, a tulajdonost nem érdekli.
2018. jan. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Lakógyűlésen megszavaztatni, hogy albérletbe kiadott lakás esetén ha az albérlő ismételten zavarja a lakóközösséget, szemete, akkor fel kell szólítani közös képviselőnek tulajdonost, teremtsen rendet. Ha egy hónap után sem történik meg, akkor közös költség arra a lakásra azonnal 10x-re ugrik. Extra takarítási díj gyanánt. Na onnantól fogva már nem fogja megérni a tulajnak, és kiteszi.
2018. jan. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%
Saját módszereikkel , sunyin petárdát tenni a postaládájukba , ajtóra hugyozni , 5-9 en belekötni egy főbe , rommá verni , fenyegetni . Minden szomszédba bulira 6-10 veszélyes pofa érkezik hangos zenét nyomva . Amíg fizetnek és betartják a szerződést semmit .
2018. jan. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

3-as: Igen, ez már felmerült köztünk.


4-es: a baj csak az, hogy ezzel lekerülnék a szintjükre. Ráadásul hiába küldök rájuk 10 szekrényajtót, ők 20-at küldenek, mert a testvírek összetartanak...

2018. jan. 26. 20:55
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

1.Bizonyítékok gyűjtése (kép- és hangfelvétel). Tekints el tőle, hogy a beleegyezése nélkül illegális, ügyvéd ismerősömtől tudom, hogy ennek ellenére bizonyítékként kezelik. (Ki is lehet magyarázni: éppen filmezted magadat, családodat, a pókot sarokban vagy véletlenül nyomtál a felvételre és véletlenül pont felvetted a szomszéd szabálysértő viselkedését.)

2.Feljelenteni őket állatkínzásért.

2018. jan. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%
Vannak olyan helyek a vilagban, ahol még el sem lehet afni a lakást -tulajdonjogot-a haztombben a Tobbi Tulaj beleegyezese nelkul..miert nem lehet ezt itt is bevezetni? Valami hasonlot..nehez ezt betartsni, a "viselkedest"..szabalysertes..nem egyertelmu, nincs ra keret, betartatni..az utcan sem..rendor van, meg parkoloőrs, meg buntetes..de viselkedes buntetes??? Az kéne..
2018. jan. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Amikor csendben lesznek, akkor minden szomszéd zajongjon.Fúrjátok a falat, verjétek a radiátort, hallgassatok zenét, kiabáljatok.


Erre idegbetegek lesznek, akkor elkezdik ők is üvöltetni a zenét.Nem lesznek annyira jakitakik, hogy átcsöngessenek.

Ekkor s ez lehet bármely időpontban manapság bár este a célszerű, kihívjátok a rendőröket csendháborítás miatt.

3-ik alkalommal 50e a büntetés..minimum? Már nem emlékszem....


Ezt kell játszani velük pár hétig s sok alkalommal, majd elhúznak a pitába.


Ha netán még is átmennek az ajtót verve, akkor egy hatalmas késsel nyiss ajtót vagy ön s birtokvédelmi fegyverrel, de csak akkor fogd rá s durrants szükség esetén, ha átlépi a küszöbödet;)


A kibatott kutyájukat meg lefújod gázsprayvel, ha a saját birtokodba való jutást gátolja s a gazdája nem fogja meg.Persze, erre is hívhattok zsarukat s "szeretnek" ott lakni;)


S miért mindenki tegye a leírtakat, mert sok lúd, disznót győz;)

2018. jan. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!