Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Én vagyok hiperérzékeny a...

Én vagyok hiperérzékeny a zajokra, vagy ha nem akarok tanyán lakni akkor szokjak hozzá?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok és szüleimmel egy épületben lakok, csak külön lakásban. Persze nem akarok örökre itt lakni, de azért egy ideig még ki kell húznom...


A lakásom mellett van egy gyerekeknek kialakított játszószoba, aminek van egy közös fala is az én lakásommal. Annyit sikerült kiharcolnom hogy már nem rendes focilabdát használnak (ami mindig egy nagy DURRal járt amikor arra a falra csapódott), hanem szivacslabdával. De így is a saját gondolatomat nem hallom amikor lemennek oda minden nap ordítozni (ráadásul MINDIG veszekedés és bömbölés a vége).

A másik megoldás hogy jó időben a kerítés és az épület közötti kb. 4 méter széles sávban ordítoznak a gyerekek közvetlenül az ablakom mellett (én a földszinten lakom).


Na de nem akarok estig panaszkodni, elég ennyi...


Ne értsetek félre én is akarok majd sok gyereket meg minden, de amikor stresszes vagyok pl. vizsgaidőszakban vagy ha egy könyvet akarok olvasni vagy bármi, akkor hihetetlenül bosszant. Vettem magamnak füldugókat jobb ötlet híján amit bedugok addig amíg a gyerekek abban a játszószobában vannak, de ti mit csinálnátok még a helyemben? Vagy tényleg az én ingerküszöbömmel van a baj?


2018. jan. 28. 15:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mást én sem tudnék csinálni, ha ott kell laknod (illetve én zenét próbálnék hallgatni, de ez nem mindenkinek opció, ha fókuszálni akar. nekem van mindenféle zeném, még alváshoz is).


Számomra teljesen érthető, hogy sokallod a zajt. Én sokkal kevesebbet sem bírnék jól, de én már évek óta távol lakom a legközelebbi kis falvaktól is, embert szinte sosem látok, hallok. Bár amikor zajos helyen laktam évtizedekig, akkor sem viseltem jól, élmény volt elmenni a nyugisabb nyári s hétvégi lakunkba, ahol csak extrém ritkán üvöltetett mulatóst a szomszéd, viszont sosem volt diszkó a ház mellett, nem ott járt a busz, de még a szomszéd gyerek sem tanult trombitálni, minden tehetség nélkül...

2018. jan. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Szüleikkel beszéltél? Tegyél be valami méretes hangtechnikát, indítsd el aztán menj el otthonról arra a pár órára, amíg szól. Aztán mondd meg, hogy ha ti se akkor én se...
2018. jan. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jaj a szülőkkel beszélés... Azt elfelejtettem mondani hogy a hangos gyerekek többsége a testvéreim. Beszéltem velük, de annyit értem el hogy focilabda helyett szivacslabdát használnak ami egyébként tényleg nagy segítség nekem, nem azt mondom.
2018. jan. 28. 16:23
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem barhova mesz, lesz zaj, ugyh jobb ha szoktatod magad. Panelben es tarsashazban hallod a szomszedot, meg a varos zajat. Kertesben videken ugyanigy van.
2018. jan. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%

Egy ovi van a szobád mellett lényegében:D Ez még a nem érzékeny embereket is felidegesíti, gyerek ide vagy oda;)


Ha ezek tesóid, akkor hol a probléma? Kuss sz@rosok vagy kertben lesztek elásva;)


Esetleg költözz a garázsba-másik szobába...vagy ők tegyék ezt.

2018. jan. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Metionin ***** válasza:
Mi lenne ha lehangszigetelnétek azt a falat? vagy a szüleiddel megbeszélni hogy a gyerekeknek legyen valami csendes óra stb. amíg te tanulhatsz/olvashatsz. Vagy valami napirendet csinálni a gyerekeknek hogy mikor lehet a játszószobában ordítani és mikor valami csendesebb dologgal foglalkozni. És akkor a csendes időszakot kihasználhatod, az ordítósban meg elmész mondjuk vásárolni vagy sétálni. Ha a saját szüleidé a lakás akkor könnyebb megoldást találni, mintha vadidegen kölykök üvöltenének ott.
2018. jan. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
76%

Ez szörnyű lehet! Nem veled van a baj, engem is idegesít minden zaj, de társasházban sajnos mindig van valami..

A füldugó az egyetlen megoldás, vagy ha bírod a zenét akkor azt bekapcsolhatod olyan hangerőre hogy ne halld a zajt

2018. jan. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!