Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A pásztói Mikszáth Kálmán...

A pásztói Mikszáth Kálmán Líceum jó hely? Francia tagozatra szeretnék menni. Állítólag ott van a rettegett matek tanár Hirné.

Figyelt kérdés
2018. febr. 5. 13:39
 1/8 anonim ***** válasza:

"a rettegett matek tanár Hirné"


Nem is tudtam, hogy Magyarországon is élnek mitikus lények. :D

2018. febr. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
10%
Engem nem tanít. Imádom azt a sulit!
2018. ápr. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Jakab gyuri a legjobb tanár
2018. máj. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
44%

Hello,

őszintén szólva, az odajárók nem nagyon szeretik a gimit... bár, ők azt nem tudják, hogy sehol sem jobb a helyzet (pár elit iskolán kívül). Sőt, a környéken ez az egyik legjobb (sokszor leelőzve a salgótarjáni gimiket, gyöngyösi és hatvani iskolákat is. Hírnétől eleinte mindenki fél, de a utána már csak nevetnek rajta (nyugi, emiatt nem szednek nyugtatót xD). A francia tagozattal az a baj, hogy sokat kell járkálni, ingázni a 2 épület között; de meg lehet szokni. Sok tanár elnézi a pár perc késést. Agyontanulni nem kell magadat, annyira nem nehéz, talán csak a knyf a megerőltetőbb, a francia nyelv miatt. De pl. franciául tanulják a bioszt (később lehet választani, hogy magyarul szeretnéd-e tanulni vagy sem), föcit, törit...stb. De a barátnőm, aki franciás azt mondta, hogy sokkal könnyebb a franciás biosz, mint a magyar; kevesebb a követelmény. Összességében nem nehéz, nyugodtan menj oda. Csak akaraterő kell. ;)

2018. jún. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Őszintén, ki a tosz kommentelget minden Mikszáth Kálmán Líceumos véleményezős kérdés alá olyat, hogy ,,Imádom azt a sulit!" meg "Szerintem az ország legjobb középsulija :) " ??? 😂 Az az illető szerintem az Almamater tanára vagy Stockholm-szindrómában szenved vagy egy helyi stréber.
2018. júl. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
53%

Csak ajánlani tudom!

Egy virágzó metropolisz közepén terül el a Francia épület, amelynek ódon ablakait rácsok borítják. Mivel boltok vannak körülötte, a franciás diákok akár naponta többször átszaladhatnak a Coopba vásárolni (amit egyébként tiltana a házirend de nobody cares). Az épület belső kincsei többek között a szocializmusból hátramaradt bútorok, illetve az épület egykori büféje, melyben most jelenleg egy mikró és egy vízforraló szolgálja a franciások agyát felturbózni némi Maggi zacskós levessel a rettegett Hírné matekórái előtt vagy a 3-4-5 órás töri maratonok előtt.

Jó hír, hogy az órák közötti napi többszörös átszaladgálást már könnyíti a kiépített járda is a lakóépületek között, sokkal kényelmesebb így rohanni órára egyik épületből a másikba ősszel/télen/tavasszal/szakadó esőben/szakadó hóban , mint a sima kavicsokon

Mivel a tornaterem lent van, ezért szót ejtenék a fejlettségéről és annak higiéniájáról. Korrekt,új köröm által kicsipkedés mentes polifómokat kapott az iskola,amik tökéletes állapotukat megőrizték 2 napig. A gyerekeket szeretnék arra nevelni, hogy vigyázzanak az iskola értékeire, ezért nincsenek minden esetben pótolva az elkopott/tönkretett sporteszközök.

Az órák rendkívül változatosan szoktak telni, bizonyos órákon kaphatnak a diákok erkölcsi útbaigazítást, párkapcsolati tanácsokat, to wear or not to wear öltözködési tippeket, motiválást illetve esetenként kijózanító demotiválást is, hogy ne szállj el magadtól, elvégre elit leszel. A penészes fal a tornateremben edzi a diákok tüdejét, a Jakab Gyuris túrák pedig a diákok állóképességét.

Összefoglalva, az almamater felkészít egy picit a nagybetűs Életre és 5 évig egy nagy család részese lehetsz. ❤️

2018. júl. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
42%
Hmm, először is nem biztos, hogy csak az iskola hibája a korszerűtlen berendezés, a nem túl jó állapotban lévő tornaterem...stb. A tanárok általában normálisak, mindenhol akad rossz és jó tanár (az egyik közeli iskolában [Nem Nógrád megyében] pl. semmit se tudnak németül, mert a tanát nem érdekelte, hogy kell-e nekik majd ez a nyelv vagy sem; gyakorlatilag a tanár elfoglalta saját magát az órán, a diákok meg beszélgethettek..). A Jakabos túrák kibírhatók, főleg, hogy ilyen az 5 évben 1-szer vagy 2-szer van. A matek tanár, Hírné szigorú, de jól megtanítja a matekot; méghozzá úgy, hogy ne 2-sel csússzál át az érettségin. Igen, írja a mínuszokat, ha nincs kész a házid (de ez kinek a hibája is? :)). Az ig.nő kicsit álomvilágban él, de a biológiát és kémiát szépen el tudja magyarázni; ő sem rossz tanár. A média-rajz-magyar tanár talán sokat panaszkodik (jogosan), de ő az, aki igazán együtt van a diákokkal és segíti őket. A koli nem a legjobb, de épp most néztem pár iskolának a kollégiumát és őszintén....az is pont ugyanolyan lehangoló. De mit várunk? 5 csillagos kiszolgálást? Én egy közepes képességekkel rendelkező tanuló vagyok, és soha nem tanultam magam halálra (egyszer sem volt éjszakázás..stb.) és mégis jó, kiváló eredményeket értem el az angol tagozaton. Szóval nem lehetetlen. Az, hogy valaki azt írta (lehet nem itt), hogy az osztály 3/4-e depressziós, az valószínűleg nem igaz. Egyik barátnőm franciás volt, sokan voltak abban az osztályban és mégis egy sem vett semmit se a lelkére. Persze, poénkodnak, hogy az iskolakezdéshez csak Xanaxot vettek... de ez csak poén, nem igaz ;). Ha nem tanulsz, de van józan eszed, akkor is 3-as vagy; max. matekból, fizikából,kémiából 2-es (de csak ha nem tanulsz; mert az egyik matek tanárnő annyira kedves, hogy bármikor tud fogadni és elmagyarázza neked újra és újra...) Nem buktatnak nagyon. De azért nem adják meg csak úgy az 5-öst, ki kell érdemelni. Egyébként a suli programjai: kb. első 2 évben lehet jelentkezni németországi csereútra; gólyanapok (A szívatásból alább vettek, semmi megalázót nem csinálnak már.); gólyaműsor; Mikszáth-nap januárban (versenyek); pályaválasztási napok; szalagavató; 1-2-3-4-5 napos osztálykirándulások (a franciások az utolsó évben általában Lengyelországba utaznak, ott pedig Auschwitz a főbb állomás); a franciások pár napos franciaországi út. A franciaországi út elég drága szokott lenni, de ezek nem kötelezőek. A francia és az angol oktatás jó; a német talán kevésbé (ott számít, hogy milyen szintről indulsz. Ha nyernek pályázatot, akkor pedig kedvezményesen (szállást, ételt, belépőjegyek egy részét a pályázat állja) elutazhatsz 5 napra Erdélyben. Úgy gondolom, hogy minden pozitívumot és negatívumot be tudtam mutatni reálisan.
2018. szept. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerettem a sulit.


A Hírné tanárnőtől nem kell félni. Jól teszi, hogy követel. Máshol sem jobb és tényleg hasznát veheted, amit a tanárnő átad. Ha készülsz óráról órára nem lesz gond. A francia szorzótáblát illő tudni egy francia tagozaton, akkor is, ha álmodból felkeltened.


Jakab Gyuri jó fej, mint ahogyan a többi tanár is (habár 1-2 akinek a stílusa hagy kívánni valót maga után).

2020. júl. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!