Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nagyon nyomasztóak a zsúfoltab...

Nagyon nyomasztóak a zsúfoltabb lakótelepek, sőt, lakóparkok? Plusz: panelben tényleg minden áthallatszik?

Figyelt kérdés

Azok a paneles lakótelepek, ahol viszonylag kis terület van a 10 emeletesek között: ott nem nyomasztóak az alsóbb szintek? Kinéz az ember, csak a szemben levő házat látja, függönyözni kell, sötétíteni, hogy ne lássanak be; a nap nem süt be, növényeket nem lehet úgy nevelni, mivel a nap se süt be sohasem. Igazak ezek az állítások?

Sok újépítésű lakótelepet is ilyennek tartok. Sőt, meg kell mondjam őszintén: ránézésre mintha még közelebb lennének a házak, és sokszor 8-10 emeletesek azok.


Jó, a házak között panelok és újépítésűek esetén is parkok vannak, nem egyszer kitűnően szépen gondozottak, a lakók is gondozzák esetenként. De akkor is.


Jobb időben nincsenek este hangosabb csoportok, fiatalok és a többi?


----


Téglalakásban is hallatszik például a fürdőszobában a másik lakásban lakók beszélgetése; a szobáknál is már-már érteni a hangosabb beszédet, hangosabbra állított tévét. Ha valaki ütögeti a radiátort (pl takarít), téglaépítésűben is végigterjed a hang. A felső szomszéd pedig betonpapucsot visel.

Ezeket tapasztalom én legalábbis.

A panelok tényleg rosszabbak ennél is?

Eddig látogatóban nem tapasztaltam panellakásokban kirívóan jobban áthallatszódó zajokat.


Csak mert nekem egyre szimpatikusabbak a panelok. Egy-két lakótelep nagyon tetszik illetve a nagyobb panellakások elosztása sokszor igen jó! Nem is mindig vannak a panelok több sorban, hogy nyomasztó legyen (1-es pont).



2018. febr. 16. 18:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem rossz a földszint se, a nap tájolástól függ, van olyan hely, ahol két ház közötti résznél nincs is ablak. A zajos állításban van némi igazság, de inkább csak a falhoz közel, és ott is csak hangosabb beszéd/zene hallható, de nem igazán. Az esti mászkálás környék függő, nálunk pl csak idős emberek laknak.
2018. febr. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Laktam panelban és téglalakásban is, most új családi házban lakom viszonylag nagy telekkel. Soha nem mennék vissza egyikbe sem. A panelban és téglalakásban volt egyfajta proli réteg akiket sosem kedveltem.

Viszont itt vidéken is van hogy egy telekre 3 házat húznak fel kert nélkül ami szerintem borzalmas.

2018. febr. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én csak kb. 7.-től felfelé tartom normálisan élhetőnek azokat a panelokat, amelyeknél az épületek sorban, egymás mögött-előtt vannak építve.
2018. febr. 16. 19:38
 4/10 anonim ***** válasza:

Osztom a kettes hozzászóló véleményét!


Laktam panelban, most egy 4 lakásos téglaházban lakom (ami ráadásul egybe van építve egy másik házzal), ahol mindössze egy pici udvar van, ami persze közös. Nekem személy szerint egyik se jön be, úgyhogy a terveim szerint hamarosan költözni fogok a vidéki házunkba. Nagy udvar, nagy kert, különálló ház, ahol nem kell kerülgetni senkit. Utálom már a tömegnyomort!

2018. febr. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én minden opciót kipróbáltam már.

Kamasz koromig téglaépítésű lakás, utána kertes ház, most panel (9. emelet, alsóbb szintekről nem tudok véleményt mondani).

Én a téglaépítésű lakásban a felső szomszédot utáltam nagyon, aki mindig a wc-ben dohányzott sz.rás közben és a szag nagyon leterjedt. Az alsó szomszéd meg egy banya volt, aki 0-24-ben az ablakban lógott és ordibált mindenkivel, este lefekvés után még éjfélig tisztán lehetett hallani a tv-t tőlük. A mellettünk lévő egy alkesz volt, aki szeretett megfélemlíteni (röhögött egy jót, mikor rám ordított... nem sok kell egy 7-8 évesnek).


Most a panel: néha-néha lehallatszik, ahogy a szomszéd lépked és a parketta recseg alatta, de ez tényleg csak akkor jellemző, ha egyébként néma csend van mindenhol máshol (késő este, mikor már mindenki alszik). Egyszer volt az, hogy meggyőződésem volt, hogy valaki mászkál a másik szobában, annyira tisztán lehetett ezt hallani abból az irányból, de ez hétköznap dél körül volt, szintén nagyon csendes volt minden.

A szomszédnak csepeg a fürdőszobacsapja. Pár napig felkeltünk a barátommal esténként, hogy elzárjuk rendesen :D Ezt meg lehetett annyival oldani, hogy becsukjuk az ajtót.

Szerencsére senki se az a kiabálós-ordibálós típus, így néha halljuk, ahogy duruzsolnak valahol, de ennyi.

Ami nagyon durva: mindent hallani a folyosóról. Kinyitják a belső ajtót, valaki a kulccsal zörög, közvetlen szomszédok amikor hazaérnek néha ránézek az ajtóra, mert tisztára úgy hangzik, mintha hozzánk akarnának bejönni. Ezt valószínűleg egy jobb bejárati ajtó meg fogja oldani, mert a mostani papírvékony.

A panel bal oldalának 1/4-e van átfedésben a velünk szemben lévővel (nem tudom ez érthető-e). Én pont egy ilyen részen lakok, néha látom, ahogy más is kinéz vagy levegőzik, de azért nem 1 méterre van, hogy át tudjuk adni egymásnak a cukrot :D Van közte egy parkoló, egy utca és egy mini kert előttük. Nem látok be hozzájuk, gyanítom ők se hozzánk.

Nem olyan részen van, hogy a fiatalok ott tanyázzanak. Elmennek a kb 50-60 méterre lévő helyre "bandázni", ott meg már nem halljuk őket.

2018. febr. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nekem exem lakott amúgy panelban. Ott sokszor fúrtak (mi a jó... Ennyiszer?) de amúgy csendes volt, talán a miénknél csendesebb. Bár nálunk egyik fele öreg, másik fele bérlő, a maradék ismeri az együttélés szabályait hála Istennek.

Tehát áthallatszanak dolgok a mi téglánkban rendesen, de mégse durva dolgok meg durva időpontokban, mert nem olyan a szomszédság. ;)



Visszatérve exemnél hatalmas park volt, elég messze volt a szemközti, amúgy nagyobb ház.



De Kispesten helyenként meg pl az Etele úton meg pl lágymányosi lakótelepen szerintem rettentő közel vannak az épületek, ilyesmire gondolok.

2018. febr. 16. 21:37
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez szerintem erősen környék- és szomszédfüggő, amit írsz. A tesóm pl. egy olyan négyzet alakú panelházban lakik, ahol a háznak két olyan oldala is van, aminek a közvetlen közelében nincs másik ház (bocs, ha kicsit hülyén fogalmaztam, remélem érthető). Viszont ezek közül az egyik oldal egy villamosvonalra/főútra néz, a másik (ide néznek a tesóm lakásának ablakai is) pedig egy kocsmára. Ezzel mindent elmondtam... Ráadásul ez egy olyan ház, hogy szinte folyamatosak a tulajdonosváltások és ezzel együtt a lakásfelújítások. Csak egy példa: tavaly nyár eleje óta egyetlen olyan hónap nem volt, hogy ne lett volna legalább egy belőlük és a házirend, mint olyan, persze a legtöbb embernek nem is létezik (vannak kivételek, de nem ez az általános). Persze, kifoghatsz jót is, mint az 5-ös hozzászóló, ez csak egy példa volt, amit leírtam.
2018. febr. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Inkább néznék főútra, mint olyan legyen, mintha nem is a szabadba néznék kifelé, olyan zsúfolt.

A kocsma már kellemetlen lehet.



Az Etele úton sétálva pl olyan, mintha épületben lenne az ember, olyan zsúfolt, és végig egyfajta nyomasztó hangulata volt, taszított ott valami.



Sose laktam ennyire zárt lakótelepen/lakóparkban és igencsak remélem, gog

2018. febr. 17. 06:36
 9/10 A kérdező kommentje:
hogy nem is fog kelleni sohasem.
2018. febr. 17. 06:37
 10/10 anonim ***** válasza:
A panelban lakó ismerőseim csótány miatt panaszkodnak. Pár napja végigsétáltam a kispesti lakótelepen és baromi nyomasztó volt. Az a 70-es évekbeli menő dizájn lepusztulva, szétrohadva... Kapualjban közért. Az illés utcai 16 emeletesből régen ledobtak egy lányt.
2018. márc. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!