Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni az elhúzódó...

Mit lehet tenni az elhúzódó fúrás ellen?

Figyelt kérdés

Panelben felújítás van a felső szomszédnál. Kiírták, hogy várhatóan 1,5 hónapig fog tartani. Ebből még egy sem telt le. A házirendet betartják, tehát este 6-ig befejezik a fúrást, de ma már kb. a 10. munaknap van, amit végig fúrnak reggeltől este 6-ig. Itthonról dolgozom, nagyon nincs is hová mennem elvégezni a munkámat. Teljesen ellehetetlenítenek. Magamon kívül 3 másik szomszédról tudok a közvetlen közelben, aki szintén otthonról végzi a munkáját. A házunk gondnoka és a közös képviseletet ellátó cég hasznavehetetlen. A felújítást valószínűleg hozzáértetlen kontár barmok végzik, mert normális mesterember tudja, hogy egy panelben nem lehet ennyit fúrni. Ennyi fúrásra már a legjobb minőségből is legalább 10 fúrószáruk ráment. Tapasztalatból tudom, hogy veszteségek nélkül nem lehet ennyit és ilyen intenztással fúrni a betonfalba.


Mégis mit lehet ezzel kezdeni? Gondolom, a rendőrség nem foglalkozik ilyenekkel, mert gyakorlatilag nem sértenek semmilyen előírást, csak a kulturált emberi együttélés összes létező szabályát. Valaki volt már hasonló helyzetben?


2018. febr. 20. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

Nem hiszem, hogy HOBBIBÓL fúrnak ennyit, és az sem valószínü, hogy a megbízott cég nem ért annyit a saját szakmájához, mint te a szomszédból látatlanban és nagy valószínüséggel mégcsak nem is hozzáértöként.


Emellett egy lakásfelújítás zajjal jár, ök elöre ki is írták, hogy kb mennyi idöt vesz igénybe.

A felújításnál elöírt szabályokat betartják, az nem az ö problémájuk, hogy te éppen otthon dolgozol, ilyen indokkal nem szólhatsz semmit.


A kultúrált emberi együttélés szabályait betartják, mert csak nappal van zaj, illetve tudatták mindenkivel, hogy mettöl meddig tart a felújítás.


Semmiféle okod vagy indokod nincs hözöngeni, egyszerüen ki kell várni, mire készen lesznek.

2018. febr. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Én megértelek... de te most nem látsz tisztán, mert annyira kiborultál a folyamatos zaj miatt. Kínzásnak is elmegy, én tudom, de ezt muszáj kibírnod, nem ellened irányul, nem ez a hobbijuk, és egyszer véget fog érni. Kitartás.
2018. febr. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Semmit nem tehetsz és más sem, hiszen a házirendet betartják.

Fogd a laptopodat és ülj be egy kávézóba dolgozni, legalább néhány órára.

Lehet, hogy kábelt süllyesztenek, nyílászárót cserélnek és stb. az bizony hangos.

2018. febr. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A megértést köszönöm, az első nekem itt ne találgassál, hogy én mihez értek, meg mihez nem. Rengeteg panelt láttam már életemben, egyiken se kellett annyit fúrni, hogy 1,5 hónapos felújításnak a fele fúrás legyen. Ennyi fúrás után az egész falnak olyan lyukasnak kell lennie, mint egy svájci sajt. Nyílászárót nyilvánvalóan nem télen fognak cserélni, mikor egész nap szakad a hó, és mínuszok vannak. Mellesleg az a vicc, hogy jártam már abban a lakásban néhány éve, mikor mások laktak ott, és teljesen rendben volt. A zajokból ítélve 99%, hogy padlószegélyt rögzítenek a falra csavaros-tiplis konzollal, ahhoz pedig a legutolsó szerencsétlen amatőr barom is ért, hogy ha egyszer van ragasztós megoldás is, egy betonfalú panelben lehetőleg azt kell választani.


Az lehet, hogy itthonról dolgozom, és ezért azt hiszed, hogy egy laptoppal hülyéskedő, p*csét vakarászó bölcsész vagyok, de raktam már le egyedül laminált padlót, szegéllyel, mindennel, építettem már be zuhanykabint, csempéztem már falat, padlót, festettem, tapétáztam, úgyhogy nekem hiába mondod, hogy nem értek hozzá.


Az elején már bejártam a környék összes kávézóját, mekijét, kocsmáját, felkerestem a rokonaimat (akikből amúgy egyáltalán nincs sok), de már kifogytam az ötletekből, mellesleg lehet, hogy itthonról, de 10 órát dolgozom egy nap minimum, és nincs az kávézó, ahol 10 órát hagynak üldögélni úgy, hogy ne menjen rá a gatyád. Mellesleg ez a panel tele van délutános és éjszakai műszakban dolgozókkal, mint mondtam, több szomszédról is biztosan tudom, hogy itthonról dolgozik távmunkában, ráadásul a legnagyobb influenzaszezon van, és 1000%, hogy bőven vannak itthon betegállományban is.


Én a hónap első felében megértő voltam, de mostanra elveszítettem a türelmemet. Kiírás ide vagy oda, ezek bunkó parasztok, akik igenis hobbiból fúrnak. Gyanús, hogy fel se béreltek normális mesterembereket, max a nagypapa meg az apuka baromkodik a hilti fúróval, mert ennyi idő alatt azt a lakást, amit az előző lakó alatt láttam, már én magam is tip-topra újítottam volna a szerencsétlen laptopozós kis bölcsész kacsóimmal.


ELSŐ VÁLASZOLÓ! Ennyit arról, hogy ki mihez ért: https://www.youtube.com/watch?v=zkoW23Sfaqs

2018. febr. 20. 18:30
 5/6 anonim ***** válasza:
71%

Mindegy, hogy szerinted van-e értelme annak, amit csinálnak, ez az ö lakásuk és úgy alakítják át, ahogy nekik tetszik.

(nekem pl semmi esetre sem lenne a lakásban ragasztott szegély - volt már egy helyen, így kaptuk és elég hamar itt-ott elvált -, ezért csak rendesen rögzített jöhet szóba).

Az is mindegy, hogy kivel csináltatják - akár nagy céggel, akár a nagypapával -, ez magánügyük.


Mellesleg nyílászárókat is lehet ilyenkor is cserélni, nem hiszem, hogy a régi rosszat otthagyják, mert akkor értelmetlen lenne elötte a falakat rendbetenni.


Reklamálni akkor tudsz esetleg, ha letelt a beharangozott másfél hónap, elötte nem.


Mellesleg van egy szomszédunk, aki minden évben nyáron "renovál" - és két hétig fúr, ennek ellenére még van fal a lakásban, nem lett belöle svájci sajt :) :)


Azt nem írtad, hogy mit dolgozol, de adott esetben egy könyvtár jobb és olcsóbb megoldás, mint egy kávézó vagy hasonló (feltéve, hogy nem jár a munkád zajjal).

2018. febr. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én így jártam mint Te, csak nem munka hanem tanulás vizsgákra. Persze 10 perc után felpattantam mert agyérgörcs kerülgetett és rokonokhoz mentem tanulni, anyámhoz, tesómékhoz...
2018. febr. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!