Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budapesten kinek a dolga...

Budapesten kinek a dolga lenne eltakarítani a havat az utakról, járdákról, lépcsőkről?

Figyelt kérdés
És miért nem teszik? Amióta bejött a havas idő, sehol nem láttam nyomát takarításnak. Azt megértem, hogy a kis utcákra nincs kapacitás, de a Váci és Üllői útra sincs?
2018. febr. 28. 07:42
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
Pályázatot kell kiírni és Mészáros egyik cége megteszi a legdrágább ajánlatot és pár milliárdból meg is oldódik. A közmunkásnak meg dobnak belőle 50 ezret.
2018. febr. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Az UTAKON az út kezelőjének feladata a SÍKOSSÁGMENTESÍTÉS.


Nem a hóeltakarítás.


A járdát a mellette lévő ingatlan tulajdonosának kell SÍKOSSÁGMENTESÍTENIe.


Az autósoknak meg az út és látási viszonyoknak megfelelően kell(ene) vezetniük.


Csak szólok: a világ egészen nagy részén képesek az emberek HAVON közlekedni.

Csak errefelé van világvége, ha TÉLEN, FEBRUÁRBAN leesik 5-10 centi havacska.

2018. febr. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó megmondta. :DDD
2018. febr. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

63%-os nagyon szépen leírta. Tegnap is Facebook-ra feltöltött egy képet, amin 2 cm hó volt, és azon bosszankodott, hogy nem jött ki a nagy hódúró 😄

Olyan helyen élek, ahol nagyon nagy hó szokott lenni. Itt 2 cm hó miatt ki sem száll a gondnok az autójából.

Most mit dúrt volna a hódúró? Betonig véste volna, vagy mi?

2018. febr. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
*az egyik ismerősöm töltötte fel
2018. febr. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A járdákról/lépcsőkről a lakóknak. Az utakat valóban síkosságmentesíteni kell. Egyébként tegnap nálunk 10-15 centi hó esett, és képzeljétek el! Jó minőségű TÉLIGUMIVAL mentem és nem szartam össze magam. Lassabban mentem, nagyobb követési távolságot hagytam és eljutottam a havas utak ellenére A pontból B-be. Nem csigatempóban és épségben. Biztos valami csodabogár vagyok.
2018. febr. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A közterület-fenntartó nem szereti elvégezni a feladatait, téged viszont azonnal megbüntetnek, ha nem takarítod el a jeget a saját ingatlanod előtti járdaszakaszról abban az idősávban, amikor otthon sem vagy. A meredek hegyi utak a legjobbak, itt konkrétan a levitálás az egyetlen biztonságos közlekedési mód. A busz- és villamosmegállókat sem takarítják, mert csak. Ez egy ilyen hely, én is csak egy hókotrót láttam eddig idén, és az sem csinált semmit. Tegnap belefutottam egy férfiba, aki lombfújóval csoportosította át a porhótömeget a járda egyik oldaláról a másikra, ennyiből áll errefelé az effektív úttisztítás. Engem mondjuk nem zavar a mély hó (csak a latyak), de tudom, hogy sokakat igen, így megértem a bosszankodást.
2018. febr. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Régen jobban eltakarították a havat, felszórták a járdákat, nem úgy mint manapság. Nincs rá nyilván elég kapacitás: pénz, munkaerő / ha lenne is, nem vállalják mert keveset fizetnek /, és nagyon nem is foglalkoznak vele az illetékesek. Azok a szerencsétlenül járt emberek, akik könnyebb vagy súlyos balesetet szenvednek a jeges-csúszós utakon, járdákon, nem számítanak a kutyának sem...
2018. márc. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#6 Ennyi erővel földúton is lehet közlekedni, mégis leaszfaltozzák a legtöbb utat.
2018. márc. 2. 19:37
 10/10 anonim ***** válasza:
hódúró :D
2018. márc. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!