Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Lóg a lába, lóg a Nincsen...

Lóg a lába, lóg a Nincsen semmi dolga Mert ha dolga volna A lába nem lógna Szerintetek kire lehet igaz ez a mondóka? A haldokló édesanyját ápoló majd gyászoló gyesen lévő anyukára, vagy egy egyedülálló nyugdíjas asszonyra?

Figyelt kérdés

2018. márc. 2. 15:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%

Akármelyikre.

De miért kérdezed?

Valaki mondta valakire és így akarsz bizonygatni?

2018. márc. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
https://www.youtube.com/watch?v=htxh3yKgAvk kistehénre igaz. :D Bocs az off-ért.
2018. márc. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Kedves Kettes!

Tök jó volt!

Köszönöm!

2018. márc. 2. 16:14
 4/11 A kérdező kommentje:

Kedves Egyes!

De jól átlátsz a szitán! Igen, így van! Szóval, ha objektíven kell döntened, mit gondolsz?

2018. márc. 2. 16:14
 5/11 Andizsuzsi ***** válasza:
Objektív döntéshez ismerni kellene a körülményeket. Az én édesanyám például egyedülálló nyugdíjas asszony, mégsem igaz rá.
2018. márc. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Szia Andizsuzsi!

Hát akkor a teljes történet, hosszú lesz, megértem, ha nincs kedved végigolvani.

Egy társasházban lakom, ketten lakunk egy emeleten a nyugdíjas szomszédasszonyommal, én 13, ő 50+ éve lakik itt. Nekem soha egyetlen szóval sem mondta, hogy bármi gondja lenne velem. De a házban lakóktól folyamatosan azt hallom, hogy a "kedves" szomszédasszony szerint nem mosom a lépcsőházat (pedig általában hetente, de inkább kéthetente megteszem), nem gereblyézem össze a faleveleket a ház előtt (de), nem lapátolom a havat (de), miért teszem ki a cipőt a lakás elé. Nekem soha egy szót sem mondott, vagy a hátam mögött a többi lakónak, vagy a lakógyűlésen a teljes plénum előtt a férjemnek.

Nem értem, hogy miért nem látja, hogy miket csinálok, hiszen a roló mögül mindig, de tényleg mindig leskelődik mindenki után, mindenkiről mindent tud, mindent hall és lát, pont az én általam elvégzett munkákat nem. Van egy csomó tanúm, aki látta, hogy elvégeztem ezeket a munkákat. Ő csak itthon van és leskelődik, meg persze a templomban üldögél hetente többször. Én a kisfiam születése előtt min. 2 munkahelyen dolgoztam (párszor az is megtörtént, hogy éjjel fejlámpával mostam fel a lépcsőházat). A kisfiam születése után nem sokkal anyám megbetegedett, ápolásra szorult, a gyereket nem tudtam kire bízni, nem volt segítségem. Lavíroztam anyám és a gyerek között, ekkor jött képbe az ún. időszakos gyermekfelügyelet, ahova időnként el tudtam vinni a fiam, hogy többet tudjak anyámmal törődni. De ekkor is elvégeztem a vállalt társasházi feladatokat! Már azt is felajánlottam neki, hogy amikor elvégzek egy munkát, megmutatom neki és írja alá, hogy látta, és hogy rendben van, de persze ezt is elutasította. Tegnap pedig azt vágta a fejemhez, hogy úgysincs semmi dolgom. Szóval szerinted?

2018. márc. 2. 16:35
 7/11 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Megértem én a dühödet, csak felesleges. A néni rosszindulatú, de ezen nem segít az, hogy te stresszeled magad. Nem tartozol neki elszámolni. Engedd el ezt a problémát. ( És még mindig nem tudjuk, hogy a néni lógatja-e a lábát😀). Édesanyád miatt őszinte részvétem. Esetleg minden felmosás után csengess be hozzá: " Erzsike néni csak szólni akarok, hogy felmostam, tessék vigyázni, ha kijön, mert csúszik". Hamar meg fogja únni.
2018. márc. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%
Azt nem tudom kire igaz, de hogy csak egy kisgyerekes anyuka tud ilyen idétlenül, gyerekmondókát idézgetve nekikezdeni, hogy úgy kelljen kihúzni belőle mi a konkrét mondanivalója, az hétszentség. Lassan ideje lenne kimozdulni otthonról, ha megteheted, mert kezdesz befordulni. A szomszédra sem kell ennyire ráparázni, ebben van némi igazság, ha lenne elég dolgod, pont lekakálnád, hogy miket fecseg ösze. Egy tipp: lakógyűlésen javasold, hogy osszátok be, kinek mikor mi a dolga, azt függesszétek ki egy papírra, az elvégzett munkát kihúzza aki megcsinálta, és nincs több pletyka. Gyere ki a babavilágból.
2018. márc. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#9 Én úgy értelmeztem, hogy az öregasszony mondta ezt a mondókát neki.

Kérdező, tudom, hogy könnyű azt mondani, hogy ne foglalkozz ilyen rosszindulatú emberekkel, valóságban meg nehéz nem foglalkozni vele, de hidd el, mindenki átlát előbb-utóbb az ilyeneken. Részvétem édesanyádért.

2018. márc. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, rosszul értelmezed: “Nekem soha egyetlen szóval sem mondta, hogy bármi gondja lenne velem.”
2018. márc. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!