Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen az élet Miskolcon?

Milyen az élet Miskolcon?

Figyelt kérdés

Viszonyítási alapom csak Szeged. Ahol nagyon sok mindenre lehetősége van az embernek, és nem mellesleg nagyon szép is.


Miskolcon is adottak a lehetőségek, mint Szegeden? Mit kell tudni a városról?



2018. márc. 3. 11:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%

Nem ajánlom. egyre gettósabb, de hát az Borsod....

Én Szabolcsból menekültem el, kb ugyanaz. A maradék ottmaradott fehérek meg nagyon tirpákok és ostobák.

Szeged nagyon nagyon jó hely, ott tanít az egyetemen nagybátyám, kellemes hely.

2018. márc. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Én csak annyit tudok, hogy Miskolc lakossága erőteljesen csökken, ami valószínűleg nem véletlen. Nem költöznék oda.
2018. márc. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
65%
Miskolcon sokkal több a cigány.
2018. márc. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%

Aki csak teheti menekül a városból főleg Budapestre (a volt osztálytársaim közül velem együtt szinte már mindenki a fővárosban van), de sokan Debrecennel is beérik, ami már egy nagy előrelépés Miskolchoz képest, de közben viszonylag közel maradnak a szüleikhez.


Nagyon sok az alacsony presztízsű, alulfizetett munka, senkit nem érdekel milyen diplomád és nyelvtudásod van, mert összeszerelőket, napszámosokat, és közmunkásokat keresnek főleg. Esetleg ha valami nagy koponya infós, mérnök, vagy orvos vagy, akkor még lehet szerencséd.


Valóban nagy szép város, csak kár, hogy este még a belvárosban sem tudsz úgy megállni egyedül egy villamosmegállóban, hogy ne tarháljanak tőled cigit vagy pénzt "vonatra" (szerencsésebb esetben, rosszabb esetben megkérnek, hogy nézd meg a mobilodon mennyi az idő, ami a legrosszabbat jelenti, mert addig nem fognak békén hagyni, még a gatyát is le nem húzzák rólad).

2018. márc. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
50%
Ne hallgass már ezekre a buta gyökökre, nem olyan rossz az mint ahogy leírják. Cigányok mindenhol vannak, de tényleg egyébként nem rossz hely Miskolc. Szóval ha érdekel költözz ide, vagy előtte nézzél szét van itt is lehetőség sokmindenre.
2018. márc. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
48%

Ötös válaszoló!


Senki sem arról ír, hogy máshol nincsenek, de az "arány" fogalmát had ne magyarázzam már el neked is! (Különben meg de! Egy Szentendre melletti faluban élő rokonom konkrétan olyan helyen lakik, ahol hat év alatt egy brazilt sem látott még a falu tág környékén sem).


Arról van szó, hogy még Budapestnek mára van egy-két dzsumbuja, amit ha elkerülsz, akkor szinte teljes biztonságban vagy éjjel-nappal, addig egész Miskolc egy pukkanat, Miskolcnak nincsenek gettói, nincsenek "nyóckerei" mert egész Miskolc egy gettó, egy nagy-nagy "nyócker", amit nem tudsz kikerülni!


Mikor hazamegyek a szülőkhöz pontosan látom a különbségeket, nem tudom neked milyen viszonyítási alapjaid vannak, hány helyen laktál eddig... én leszállok a Tiszain, ami tele van rézbőrűvel, majd a villamos tele van rézbőrűvel, a belváros, amin keresztül átmegy a villamos tele van rézbőrűvel, a lakótelep, ahol laknak a szüleim tele van rézbőrűvel.


Pesten nem lakok elit helyen, egy tökátlagos lakótelepen van a lakásom, de itt este tízkor még 70-80 éves nénik járkálnak le egyedül sétálni, mert fullbiztonságos az egész környék, csakúgy mint a munkahelyem környéke, ami szintén nem a Rózsadombon van, hanem egy tökátlagos volt gyártelepen.


Egy olyan fajta biztonságérzet ural, amit Miskolcon soha nem éltem át!


Emellett nincs szinte semmi normális munka. Ismétlem magam! Vagy egy nagy koponya infós vagy, esetleg mérnök vagy orvos (amik egyébként Pesten is kétszer annyit keresnek, mint Miskolcon) vagy menjél kulimunkákat végezni minimálbérért.


Az egy vicc, hogy Pesten egy 18 éves gyerek többet keres diákmunkával, amit órák alatt megtalál bármelyik állásportálon, mint egy 30 év munkaviszonnyal rendelkező miskolci, aki örül, hogy végre évek után talált magának valami üzemben melót.


És itt nem is kell feltétlenül matekzseninek lenned, mert egy sima bölcsész diplomával is be tudsz könnyen jutni egy kulturált irodába dolgozni.


Gondolom a lokálpatriotizmusod egy rózsaszín ködöt von Miskolc köré, de néha láss ki belőle, és senkit ne csábíts arra, hogy arra a süllyedő hajóra másszon fel!

2018. márc. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
62%
#6 Azt, hogy gettó szar helyen laksz, ne általánosítsd az egész városra. Pályaudvar környéke mindenhol gáz, 1-2 gettó mindenhol van, csak valamiért a miskolciak szeretik ezt a hülyeséget terjeszteni, hogy milyen kemény helyen laknak. Ettől nem leszel menő kemény figura. Munka az nincs minden képzetlen semmirekellőnek, az tény.
2018. márc. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
61%
Miskolci is gyönyörű a maga módján, pláne a környéke. Nem kell az avasra, hidegsorra költözni az fix. itt az emberek kicsit mások. Irigyek, befásultak. Az, hogy milyen melót találsz v kapsz azert nyílván nem hasonlítható pesthez de nem épp borzasztó. Mindenki azt hiszi h itt 2fő se viszi haza a 300-400ezret pedig deee! Nem mondom, h nem lehetne több vagy,h mindenki megkapja (mekibe tuti nem) de aki akarja az hazaviszi. pláne ha jó szakmád v végzettséged van. Alapjába véve ott éltem 26 évet, most is csak 20km-re lakok de nagyon furi még mindig. Én szeretem Miskolcot.
2018. márc. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
62%
Nem tapasztaltam ezt a nagy getto feelinget amikor miskolcon jartam, szerintem nem sokkal rosszabb hely, mint barmelyik nagyvaros. Pesttel osszehasonlitani meg felesleges, az ket kulon tortenet.
2018. márc. 18. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
38%
Én miskolcon lakok, én szeretem és ha lesz munka itt is maradok, sok gyár épült az utóbbi időben és a cigányokat is telepítik ki szépen lassan a putrikba. Szerintem jó hely, amit szeretek pestel ellentétben, hogy itt minden lassú, mármint, nincs az a pörgés, csak lassan és kész :) ez benne a legjobb, nem tudom mashol megvane ez, sajnos/nem sajnos, még nem laktam más városban 1-2 napnál többet.
2019. jan. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!