Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tegyek ha a lakótársam...

Mit tegyek ha a lakótársam soha nem pakol el maga után, és soha nem takarít?

Figyelt kérdés
Kértem többször hogy pakoljon el mert nem tudok leülni az asztalhoz a konyhába (a sok mosatlanja miatt). Mult hétvégén bulit tartott, a piás üvegek már több mint egy hete az asztalon vannak. Ma én pakoltam el, mert idegesített hogy nem tudok enni sem. Takarítani nem takarít, ahol néha felseper ott több kosz lesz mint volt.. ha mondom neki megsértődik. Mivel tudnám rávenni hogy takarítson? Költözni nem akar, és én sem szeretnék miatta egy költözést a fejemre mert nagyon sok fáradsággal jár.
2018. márc. 5. 14:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

Én tuti nem laknék együtt ilyen igénytelen emberrel. A tulajt nem zavarja, hogy egy kosztanya lesz a lakása??

Nálunk (ahol élek) bevett szokás, hogy havonta egyszer elmennek megnézni a lakás állapotát, vagy ha a bérlő is vevő rá, akkor eleve szerveznek egy takarítónőt, aki jár hetente, héthetente takarítani.

2018. márc. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A tulaj nem igazán foglalkozik ezzel.
2018. márc. 5. 14:25
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Tedd az útban levő cuccait az ő részére, de olyan helyre, ahol zavarja, talán leesik neki, hogy rendet kellene raknia.
2018. márc. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Jaja, az jó ötlet. Először csak szólj, hogy ez lesz, utána viszont ha kell, akkor tényleg tedd meg: a piszkos edényeitől kezdve az üres üvegekig mindent tegyél a szobájába. Ajtaja elé, ha zárja. Elvégre az övé, nézegesse, ha annyira ragaszkodik hozzá.
2018. márc. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyik baràtnőm is ilyen lakótársat fogott ki magának. Ráadásul a csaj még a koszos bugyiját, ruháit is szanatszét dobàlta. Barátnőm megunta. Írt egy levelet amiben leírta, hogy mindent kifog dobni a kukàba ha nincs elpakolva. Ezt elmondta többször szóban is neki. Semmi változás így a levelet sokszrosította, és mindenhová kiragasztotta, hogy a csaj akaratlanul is észrevegye. Így is trehány maradt, ezért eljezdte kidobálni a ruháit, cuccait , szemetét. Végül észbekapott, azóta pakol maga után a csaj.
2018. márc. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én összeszednék mindent, és beraknám a takarója alá. Muszáj lesz valamit csinálnia ha le akar feküdni. Ha meg befexik a koszba, költözés.
2018. márc. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
25%
Megszoksz vagy megszöksz! Vagy kompromisszum, vagy tiplizel. Milyen mas valaszt varsz, amit magadtol ne tudnal?
2018. márc. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Előre leszögezném, hogy nem vagyok idegbeteg, csak hat évig voltam kollégista, így már inkább megspórolom a fölösleges köröket.

Két dolog működik biztosan, az egyik a végtelen szívatássorozat (ha te fel vagy készülve az ellentámadásra...), a másik az ijesztő idegbeteg viselkedés. Én különösen ez utóbbit szeretem, ha szolid vagy, akkor csak szépen, egy szó nélkül pakold be a szobájába az összes tányérját (lehetőleg egyesével), amikor ő a szobában tartózkodik. És bármit csinál, bárhogy pattog, kérdez, rakosgatja vissza az asztalra, felháborodik, stb., ne szólj hozzá, és ne fejezd be a rakodást, amíg az összes lomja el nem tűnik a közös helyiségből, és ő maga nincs kussban.

A másik, még szimpatikusabb megoldás, hogy üvöltsd le a haját a fejéről, és jelzésértékűen csattanjon a lakótárs mellett pár tányérja a falon.

2018. márc. 6. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Baccad be az ágyára, azt meg van oldva
2018. márc. 6. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem bírod a dolgot, akkor csak a költözés marad, vagy amit többen ajánlottak: beburogatod a mocskát az ő "részére", szobájaba.
2018. márc. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!