Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért kell leszólni a pesti...

Miért kell leszólni a pesti oldalt?

Figyelt kérdés

Csak az elmúlt néhány napban rengeteg kérdés egy-egy; néhány válaszánál látszott, hogy a válaszíró szerint Buda jobb, biztonságosabb, Pesten összességében rosszabb. Pestet sokan lenézik és talán minket, pestieket is.



Pedig olyan nagy kontrasztokat nem látni, kirívóan rossz vagy kirívóan biztonságos, nyugis környék kevés van. A többi átlagos, kis kontrasztokkal.

Ott is inkább olyan különbségek vannak, mint boltellátottság, közlekedés, parkok, zöldterületek, fák....


Bűnelkövetés, drogdílerek, idegesítő szomszédok pedig gyakran vannal gazdagabb, jól szituáltabb helyeken is.


2018. márc. 6. 12:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Barangolj egy picit az I., II. és XII. kerületben, majd rögtön ruccanj át Kőbányára, Csepelre, vagy a VIII. kerület belső bugyraiba...
2018. márc. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%

Én nem nézem le a pestieket, de pest szar hely, pont.

Hát nyisd ki jobban a szemed, mert mintha két külön világ lenne a kettő :)

Egyébként én is pesti vagyok jelenleg. Attól még látom, mi van itt.

2018. márc. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1.


Mit érek azzal, ha összehasonlítom Budai elit részeit Pest szutykosabb részeivel?



Békásmegyer (Duna felőli rész is), Kelenföld, Albertfalva, Óbuda - vs - Vizafogó, Wekerletelep, József Attila lakótelep,

Lágymányos - vs Újlipótváros


Így már nincs is kontraszt ugye?

2018. márc. 6. 17:21
 4/11 A kérdező kommentje:

2.

Pont amióta figyelem látom, hogy egykutya a kettő.

Átlagos a legnagyobb részük és mindkettőnek van elitje és kerülendője is.

2018. márc. 6. 17:22
 5/11 anonim ***** válasza:
32%
Budán fehérgalléros parasztok vannak, Pesten meg talpas parasztok lényegében s jobbára.
2018. márc. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%

Nem hinném hogy bárki lenézi. En pesten nőttem fel majd budán találtam albérletet. Imádtam, csendes zöldövezeti részen! Én sokkal jobban szerettem mint pestet de az otthon az mindig is otthon marad :))


Jelenleh pedig faluban élek, na ez a nem semmi! 😂

2018. márc. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Én is zöldebbnek érzem Budát. A belsőbb része zöldebbek, mint Pest belső részei.

Pesten ahol igazán zöld, általában már nem olyan jó a tömegközlekedés és a boltellátottság. Budán meg szinte a belváros is zöld.


Viszont nem érzem jól szituáltabbnak, kedvesebbnek, biztonságosabbnak, ilyen értelemben nyugodtabbnak.


Pl. Kelenföld szerintem nem különb, mint Zugló nagy része úgy átlagban, Ferencváros (nem rossz részei persze és a JA ltp), Angyalföld. Aki mást mond, elfogult vagy nem ismeri valamelyiket. :P

Vizafogót meg már szerintem Őrmezővel, Gazdagréttel kell hasonlítani.


Vagy Lágymányos ill a Palotanegyed. Kb egykutya nyugi szempontjából. Bár a Palotanegyedben ezerszer szívesebben hagynék kint bringát vagy egy autót éjszakára.

2018. márc. 6. 19:34
 8/11 anonim ***** válasza:
54%
Mintha nem lenne teljesen mindegy. Fizikailag, anyagilag lett bántódásod mert épp ezt vagy azt gondolják egyik vagy másik oldalról?
2018. márc. 7. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Na jó... Ha zavar ez a kérdésem, ne válaszolj.
2018. márc. 7. 05:15
 10/11 A kérdező kommentje:

Egyébként pedig bántó, sértő és egyszerűen nincs igazuk.

Szó van pl egy lakótelepről és leírják, hogy az nem jó, mert pesti. Micsoda??



De azt legalább ugyanennyire nem értem, hogy ha valakit irritál, hogy a másik itt, ahol "bármit megkérdezhetsz" feltesz egy kérdést, mert érdekli egy felvetés, anomália, akkor miért kell lehurrogni. Valaki kényszerített az idekattintásra?

2018. márc. 7. 05:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!