Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ez a rosszfejség és megbízhata...

Ez a rosszfejség és megbízhatatlanság a normális felnőtt lakótársaknál és ehhez szokjak hozzá? Régen nem ilyen volt

Figyelt kérdés

Amikor egyetemre mentem másik városba, 3 évig laktunk együtt hárman két középiskolai volt osztálytársammal, akikkel összebeszéltünk erről. Utána ők elmentek és 2 évig laktam egy egyetemista sráccal, akivel ráadásul mikor egy év után eladták a fejünk felől az albit, követtük egymást egy másik albérletbe, mert jól megvoltunk, megbízhatóan.


Tavaly új helyre költöztem, ahol lassan 1 éve lakom és eddig volt egy lakótársam az elejétől kezdve, aki egy velem egykorú pincér gyerek volt, aki nyáron amikor nem voltam itt, párszor feldúlta bulival az egész lakást, hányás az előszobában, stb. Szeptember közepén eltűnt másfél hónapra, hogy hazamegy a szüleinek segíteni aratni, végül rendőrséggel fenyegetőzve adott meg közel 100 ezer ft tartozást.

Most 4 hónapig egy harmincas, raktáros, elvált férfi volt a lakótársam, aki rendesen fizetett, de 4 nappal előtte szólt szerdán, hogy ő vasárnap el fog költözni. Ráadásul nekem szólt, pedig én csak a lakótársa vagyok és most derült ki, hogy még a tulajdonost sem hívta fel (akivel a szerződése van kötve!).


Felnőttként inkább ilyenekre készüljek fel?

25/F


2018. márc. 8. 11:32
 1/1 anonim ***** válasza:
66%

Inkább azt mondanám, ilyen vegyes a kép.

Ismeretlen lakótárssal én is pont ezért nagyon óvatos volnék. Ha lehet, próbálnék ismerőssel társulni - habár velük is csúnyán rá lehet faragni. Mert ugyebár nem véletlen van az a mondás, hogy lakva ismeri meg az ember a másikat.


A vendéglátó-iparban dolgozók bulizósabbak az átlagnál, talán ennyit lehetett volna előre sejteni.

Egyetemisták között is ki lehetett volna fogni ivós-bulizós-randalírozós alakokat.

Nagyon szerencsés vagy, hogy pl. egyik lakótársad sem lopott meg! Ismeretleneknél én ettől is tartanék.


Érthető, ha sok ember inkább egyedül bérel lakást, ha megteheti, pont azért, mert elege lesz a furcsábbnál furcsább alakokból. Nemcsak ilyenekből, mint amit írtál, hanem mondjuk összeférhetetlen, késő éjjelig zajong, rendetlenséget csinál a lakásban stb.


A te korodban már arrafelé kéne mennie a dolgoknak, hogy lesz egy barátnőd, és vele kettesben laksz majd. Ezzel egy idő után magától oldódnak meg ezek a problémák.

2018. márc. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!