Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Elmondanátok a véleményeteket...

Elmondanátok a véleményeteket erről? Ki, mit tett volna? Más is érez így?

Figyelt kérdés

Van egy pár, aki nyaralót keres.

Találnak is egyet, ami árban és helyileg is megfelelne.

A nagyon szimpatikus és kedves eladó azzal akar kedvet csinálni, hogy elmeséli, a szomszédság egy fiatal pár, 3 kicsi gyerekkel.

Ott a férfi egy ezermester, mindenben segít, mindent nagyon precízen ingyen megcsinál, de amikor valami dolguk vagy programjuk akad, akkor a 3 gyereket rájuk (az eladókra) bízzák.

Már előre mondták is hogy "De kár XY néni, hogy elmennek, majd olyat keressenek, akik időnként vigyáznak a gyerekekre!:)"

A pár nőtagja itt sürgősen elköszönt, mert ugyan neki is van gyereke, akit imád, de más gyereke idegesíti, nem tud vele mit kezdeni, terhére van.

A férfi próbálja rábeszélni, de a nő hajthatatlan, mondván nem akar rögtön rossz viszonyt a szomszédsággal, de előre is hideg rázza a gyerekek gondolatától.

Így aztán ezt a telket nem vették meg és azóta sem találnak megfelelőt.

Szerintetek, hogy lehetett volna ezt rossz szájíz nélkül intézni a szomszéddal?

Esetleg természetes dolog ez egy egyébként jó anya részéről, hogy ennyire nem bírja más gyerekeit?


2018. márc. 9. 15:53
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
92%

Ezt nem lehetett volna rossz szájíz nélkül elintézni.

Pláne, hogy nyaralót vesz a pár, pihenni szeretnének ott, nem más gyerekére vigyázni.

Én is kerestem volna mást.

2018. márc. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem simán meg lehetett volna venni. Nem kötelező vigyázni azokra a gyerekekre.
2018. márc. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
97%
3 gyerekre vigyázni nagyon nagy felelősség, én sem vállalnám szívesen, főleg nem pihenés, nyaralás esetén. Más dolog a hétköznapokban, én is szoktam vigyázni egy szomszédom kisgyerekére ha dolga van, de 3 gyereket nem hiszem, hogy vállalnék.
2018. márc. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

#2

Persze, hogy nem kötelező, ezt senki nem is gondolta.

Megkérdezhetem, hogy te mit tettél, vagy mondtál volna, ha megjelennek nálad és megkérnek, hogy vigyázz a 3 gyerekükre, míg ők elmennek a 20 km-re levő városba nagy bevásárlásra?

A "nem érek rá" az hülyeség, a "nem vigyázok rájuk" durván hangzik és máris megvan a harag, a közvetlen szomszéddal.

2018. márc. 9. 16:30
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Hát persze, a ház/telek vásárlás az már csak így működik, majd feladja a hirdetést, hogy a leendő tulajdonosnak időnként a szomszéd gyerekeire kell vigyáznia. Megkérdeztem volna az eladótól, hogy most viccel, vagy tényleg ennyire hül.ye!
2018. márc. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbáltam volna megbeszélni velük hogy nem tudok felelősséget vállalni a gyerekeikért, pláne 3-ért, ha neadj isten magukra borítják a szekrényt vagy ilyesmi. Ha nem értik meg hogy ez nem így működik, hogy csak lepasszolják másoknak a gyerekeket, azzal nem tudok mit kezdeni,ha rossz lenne emiatt a viszony, az csakis az ő hibájuk.
2018. márc. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
79%

Na ne mondd, hogy ez komolyan megtörtént eset? Ilyen hülyeségért nem megvenni egy telket :D

Én simán megadnám a szomszédnak egy jó bébiszitter telefonszámát. Senki nem kötelezhet rá, hogy a gyerekeire vigyázz. Rossz viszony? Minimum 65% az esély eleve, hogy balhés szomszédot fog ki az ember, inkább ezen legyen vita, mint valami komolyabb ügyön.

2018. márc. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

"Esetleg természetes dolog ez egy egyébként jó anya részéről, hogy ennyire nem bírja más gyerekeit?"


Attól még nem lehet azt mondani, hogy nem bírja más gyerekét, hogy nem szeretne felelősséget vállalni 3 gyerek után, főleg nem akkor, amikor pihenni, lazulni szeretne. Mi van ha valamelyik gyereknek valami baja esik,

akkor őt vonják felelősségre, esetleg meg is büntetik gondatlanság miatt.

2018. márc. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Nálam már el sem jutottunk volna idáig!

Nyaralót eleve nem ott vesz az ember, ahol alapból 3 zabolázatlan gyerek rajcsúrozik a közvetlen szomszédomban.

2018. márc. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Senkinek nem kötelessége más kölykére vigyázni. Én a helyükben megvettem volna az ingatlant, aztán ha jött volna a szomszéd, megmondtam volna, hogy bocs, de nem. Ennyi. Joga lett volna eldönteni. A szomszédnak pedig nem lett volna joga megharagudni. ;)
2018. márc. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!