Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Két egymást követő éjszaka is...

Két egymást követő éjszaka is becsengetett hozzám valaki. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

A lakás földszinti, viszonylag forgalmas úton, egyáltalán nem rossz környék. Hétfő éjjel 2 körül, ma, kedd éjjel pedig 2:40-kor valaki megnyomta a kapucsengőt. Elsőre nem vettem fel, igazából azt gondoltam, hogy valaki elnyomta, vagy szórakozik buliból hazafelé (egyetemi városról van szó), de másodszorra beleszóltam a telefonba, mondom ez már nem lehet véletlen, viszont senki nem szólt bele kintről. Mindkét nap sokáig tanultam, nem sokkal előtte oltottam le a villanyokat, de a csengetés idején már sötét volt a lakásban, az ágyamban feküdtem, fény nem szűrődhetett ki tőlem.

Egyik nap sem tudtam utána aludni, félek, mit csináljak? :( Nagyon meg vagyok ijedve! Így leírva biztos nem hangzik ijesztőnek, de egyedül lakom itt, és 45 kilós nőként valószínűleg esélyem sem lenne megvédeni magam, ha esetleg bántani próbálnának. Egyáltalán mi lehet ezzel a célja valakinek? Szerintem még viccesnek sem vicces annak, aki csinálja.


Van valami tanácsotok? A rendőrség ennél sokkal nagyobb dolgokkal sem foglalkozik, szóval gondolom, nekik nem opció szólni...

Előre is nagyon köszönöm!


2018. márc. 13. 10:37
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%
Pár tini közösen megivott két sört és nyomogatták a csengőket. Nem csak a tiéd, másokét is. Kinézel szépen az ablakon és lekiabálsz, hogy mi a retkes qva anyját akarnak. Ehhez nem kell 120 kilósnak lenni.
2018. márc. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Itt van az ablakom mellett közvetlenül a kapucsengő, amin a nevek és a gombok vannak, a lakás mellett a bejárat a lépcsőházba, mivel mint írtam, földszint. Hallom, ha más kapcsengőjét is megnyomják, minden behallatszik hozzám. Senki másét nem nyomta meg az illető, pont ez a probléma.
2018. márc. 13. 10:51
 3/25 anonim ***** válasza:
83%
Én 2 dolgot tennék.Vagy félreraknám éjjelre a kaputelefont,vagy ha nem,felvenném,és egy hatalmasat ordítanék bele mély hangon.Így legalább őrültnek hinne az illető,és biztos nem lenne ezek után hátsó szándéka.
2018. márc. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Hm, nem hülyeség, bár a szomszéd lehet nem díjazná :)
2018. márc. 13. 10:59
 5/25 anonim ***** válasza:
20%

Én is nőből vagyok, és konkrétan összetojnám magam, ha csak hozzám becsöngetne vki kétszer is hajnalok hajnalán, szóval nem csodálom, h megijdetél.

A redőnyök le vannak húzva, v belátni hozzád? Szerintem húzd le őket, nem jó, ha kintről látják, hogy egyedül vagy odabent. Sok a beteg ember.

Amúgy, hogy nyugodtan tudj aludni, készíts oda magad mellé egy teletöltött 2l palack vizet. Ne legyen rá szükség, de ha tényleg bántani akarna vki, ha ezzel fejbevágod, garantáltan elterül annyi időre, amíg segítséget hívsz. Nem egy baseball ütő, mint a filmekben, csak hasonló homamade verzió :)

2018. márc. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
58%

Isteni szerencsémnek tartom,hogy nem kell összecsokiznom magam ha valaki becsönget hozzám.

Elég szar lehet úgy élni.

A postást is fejbe vágjátok,ha becsönget?

Úgysem akkor fog valaki betörni amikor mindenki otthon van a házban,hanem nappal amikor a többség dolgozik.


"Itt van az ablakom mellett közvetlenül a kapucsengő"

Az ablakodon se mersz kinézni?Ez lassan agorafóbia.

2018. márc. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm az "együttérzést". Az agorafóbia szót meg akkor használd, ha tisztában vagy a jelentésével... nem félek kimenni a lakásomból.

A redőnyöm le volt húzva, azért nem néztem ki az ablakon.

2018. márc. 13. 11:38
 8/25 anonim ***** válasza:
69%

Ember, a postás nyilván nem hajnali 3kor csenget, és ha felveszem a kaputelefon, megmondja, hogy helló, csomagot hoztam...

Kívánom, ne tudd meg, milyen nőként egy ilyen helyzetben találni magad, vagy bármilyenben, ahol tudod, hogy ha kell, egyszerűen nem leszel képes magad megvédeni! A barátnődnek is ezt mondanád egy ilyen helyzetben?

2018. márc. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
34%

Hiába a hiszti,te vagy az aki a kifogásokat keresi és inkább retteg meg gyakorin irogat,ahelyett hogy már rég megnézted volna,ki az.

A redőnyt fel lehet húzni,vagy elvisz a predátor?

2018. márc. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Mert meg voltam ijedve, le voltam fagyva, azért nem húztam fel... kérlek, írj inkább máshova, ha csak bántani tudsz.
2018. márc. 13. 11:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!