Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Lépcsőházba bejárkáló drogosok...

Lépcsőházba bejárkáló drogosok ellen van valami ötletetek?

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok, egyedül élek albérletben egy panel 9. emeletén. Eddig semmilyen probléma nem volt, meglepően rendesek és tiszták a lakók, még egy eldobott zsebkendővel sem találkozni.


Pár héttel ezelőtt azonban megjelentek érdekes alakok a házban, főleg a 10.-en, ahol a tárolón nincs zár, mint a többi emeleten. Szemetelnek, összehugyoznak mindent, kábult állapotban ténferegnek, sokszor a lépcsőfordulóban alszanak. A "törzshelyük" a nyitott tároló, de ma pl. az én folyosóm előtt van egy tócsa húgy... Gyakran járok haza éjjel, és bevallom, hogy sprintelek a lakásig. A lift is gyakran rossz, attól félek, hogy egyik este elromlik, és gyalog kell felmennem a sötét lépcsőházban. A rendőrséget nem érdekli, a közös képviselő meg egy paraszt, szerinte semmi baj nincs, csak a hideg elől behúzódtak, majd elszoknak innen tavasszal. A tároló lezárásába sem akart belemenni, az egyik szomszéd azonban önkényesen megoldotta, mert neki is elege van.


Tudnátok valamilyen megoldást javasolni?


2018. márc. 15. 14:01
 1/9 anonim ***** válasza:
A rendőrséget nem érdekli az mit jelent? Tett már bárki feljelentést, te tettél?
2018. márc. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az egyik úriember elhagyott pár iratot, amikor meglepték a szomszédok. Megtörtént a feljelentés, de semmi fejlemény.


A kérdésben nem írtam, de számkódos, stabil kapu van lent, mozgásérzékelős lámpa és van álkamera is, egyik sem ér semmit.

2018. márc. 15. 14:10
 3/9 anonim ***** válasza:
A szomszédokkal összefogni és rendkívüli lakógyűlést panaszt kell tenni az állapotokra hiányosságokra . A tárolót zárhatóvá kell tenni és a kapukódot megváltoztatni . Ezt a gyűlést és iratokat rögzíteni kell és ha passzív a képviselő röptetni kell . Hideg nincs már és hugyozzanak az ő területére ... Ez mind a fertőzés balesetek egyéb melegágya .
2018. márc. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A mi házunk esetén pár éve megszűntették a számkódos rendszert arra hivatkozva, hogy sok, nemkívánatos személy tudta már a kódot.

Csak kulccsal vagy proxival lehet bejutni.

Nem feltétlen megoldás, de segítség.

2018. márc. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A rendkívüli lakógyűlés jó ötlet. Az a baj, hogy nem csak a közös képviselő, de a legtöbb lakó is elég passzív. Ketten vagyunk rajta nagyon az ügyön, de mindketten csak albérlők vagyunk - bár a lakásaink tulajdonosai nagyon rendesek, beszélek is az enyémmel a lakógyűlésről.
2018. márc. 15. 14:33
 6/9 anonim ***** válasza:
31%

Költözz el.

Aki panelbe megy lakni,meg tipikus környékekre,az számoljon az ilyen problémákkal.

Nem általánosítok,és elnézést a panellakóktól,de sajnos az ilyen helyeken gyakran ez van,rengeteg ilyen és hasonló problémákkal írtak már a GYK_re kérdéseket.

Én is laktam panelben,ott is mindig volt valami zűr.

2018. márc. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is voltak, a tizedik felett az átjáró résznél telepedtek le. Szóltunk a közös képviselőnek, aki értesítette a rendőrséget. Ők kijöttek egy nap elvitték őket. A lépcsőhöz rácsos kaput szereltettünk, oda felmenni most már csak kulccsal lehet. Az alsó kapu is ki lett cserélve, mert az egyiket a zár részénél felfeszítették és úgy tudtak bejönni kulcs nélkül, hogy be tudtak ott nyúlni és kinyitni a kaput.

Azóta nem jöttek vissza szerencsére.

2018. márc. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, a lakók x százaléka kell ahhoz, hogy egy kérdés (mint ez) napirendi pont legyen lakógyűlésen. Társasházi törvényben biztos benne van, végül is mi nem csináltunk ilyet. Irodaház előterébe befészkelő elég iszonyat részeg hajléktalanra rendőrt hívott a kollégám, ki is jöttek, ki is tessékelték. Mondjuk ez több éve volt.
2018. márc. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nincs egy valamirevaló férfi, aki rövid úton elintézné a problémát? Azaz kidobná őket, mint Szutyinkát? Végül is az egy magánterület.
2018. ápr. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!