Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Tudok csinálni valamit a...

Tudok csinálni valamit a halogató, mindent félbehagyó, szétszórt lakótársammal?

Figyelt kérdés

A bátyámmal lakom együtt, és annyira szétszórt. Mindent félbehagy, halogat, stb stb.

Pl. nem mosogatja el a dolgait csak sokadik napon, nem dobja ki a tejesdoboz levágott fülét, nem dobja ki a romlott befőttet hetekig, csak kerülgetjük az asztalon.

3-4 hét után megelégeltem, és gondolam bemutatom, hogy mennyi időbe tellett volna neki: 30 másodperc alatt elintéztem.


Szóval a kérdésem az lenne: ha én a rendet, rendszert szeretem, ő pedig szétszórt, figyelmetlen, halogatja a dolgokat, akkor mit lehet tenni? Az, hogy mondom neki, egyértelműen nem segít, mert sokadjára már nekem is idegesítő, neki pedig még jobban, és szinte semmi hatása sincs.

Úgy érzem csak annyit tudok tenni, hogy beletörődöm, és megpróbálom nem észre venni ezeket. És ha valamit még mindig halogat, és csak apróság, akkor inkább megcsinálom helyette, és akkor mindenki boldog.


Csak ilyenkor megint azt érzem, mint sok más helyen az életben, hogy "nekem kell lennem az okosabbnak", az okosabb enged, szamár szenved szituációban, és már kicsit idegesít.


Ti hogy vagytok ezzel?


2018. márc. 21. 19:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Én azért beszélnék vele úgy, hogy kihangsúlyoznám, mennyire fontos lenne NEKEM, hogy néha rendet tegyen maga után, tehát közölném az érzéseimet vele. Pl. "Kérlek mosogasd el magad után az edényeket, engem nagyon zavar hogy itt vannak napokig, rosszul érzem magam ilyen rendetlenségben."

Általában ez hatásos szokott lenni.

2018. márc. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Kései Sirató ***** válasza:

Sajnos ebben az eszedben te szenvedsz, hiszen ő jól érzi magát a koszban.

Miért laktok együtt?

Hány évesek vagytok?

A legjobb megoldás az lenne, ha különköltöznél.

2018. márc. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!