Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Amerikába kimenni 18-20...

Amerikába kimenni 18-20 evésen egy barátommal vagy egyedül életképes művelet?

Figyelt kérdés

Mostanában sokat gondolkozok ezen, hogy középiskola után kimegyek az USA-ba dolgozni. Ilyen fiatalon ez mennyire kockázatos? Zöld kártyával miújság? Illetve én ha oda kijutok vissza se szeretnék már jönni. Ez egy érettségivel lehetséges? Mennyit lehet kint keresni ilyen végzettséggel?


Bármilyen plussz infót szívesen várok.



2018. ápr. 2. 23:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%

Nem életképes a művelet.

Ha nincs olyan tudásod/szakmád, amiből ott hiány van, illetve nem valamilyen cég a "szponzorod" aki kezeskedik érted, meghív az országba dolgozni, akkor minimális az esélyed.

Ezen kívül lehetsz fekete munkás, amíg érted nem jön a bevándorlási hivatal, és haza nem toloncolnak.

Ha valamelyest gyanús, hogy ezzel a szándékkal érkezel, nincs elég pénzed, leigazolható szállásod, repülőjegyed haza, és értelmes válaszod a tiszt kérdéseire, akkor be sem fognak engedni, hanem már a reptéren visszafordítanak.

2018. ápr. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Viszont érettségivel és nyelvtudással, meg egy köteg pénzzel nagyon is érdemes kiutazni középiskola után, körülnézni, pár hétig turistaként bejárni a helyeket, amik érdekelnek. Életre szóló élmény lesz, mindenképp próbáld meg, ha lesz rá lehetőséged :)
2018. ápr. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Hát én ezt így ilyem formában életképtelennek mondanám.


Javaslat... tanulj tovább, és van ez a campleaders cucc, meg hallottam ugyanilyenről, csak vendéglátósoknak(pincértanoncoknak talán)


Így kimehetsz amerikába, megnézheted milyen ott, és közben meg kitanulsz itthon valami értékelhetőt, amivel már lehet is kezdeni valamit odakinn is.

2018. ápr. 3. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
83%

Nem lehetetlen, de nehéz...


egy haverom van, akinek ez sikerült, 21 évesen ment ki egy szakmával Kanadába egyedül, és végül 8 évet kinn töltött, világot látott, és összeszedett pár milkót. De ő nagyon talpraesett volt, nem hátrált meg semmilyen helyzettől. Zöld kártyája nem volt, ki is akarták toloncolni, de szerzett kinn ügyvédet, és elhúzta az ügyet 8 évig, csak azután kellett hazajönnie, de semmi hátránya nem származott a kiutasításból.


Csak akkor ajánlanám, ha te is ilyen személyiség vagy, és nem ijedsz meg semmitől.

2018. ápr. 3. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Angolom az B2-es szinten van, illetve egyetemre tervezek menni és ha nem vennének fel akkor gondoltam ezt az utazást. Viszont mivel én honvédtiszti iskolába mennék, ha oda felvesznek akkor nekem 8 évet itthon kell dolgozzak, azaz 30 éves korom után lenne esélyem kimenni külföldre.


Van egy olyan tervem is ha nem vennénk fel, hogy európaban maradni és arra az 1 évre amíg nem vagyok egyetemen kimenni mondjuk Angliába, Svédországba és ott dolgozni. Ez működhet?

2018. ápr. 3. 09:18
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
EU-n belül sima ügy!
2018. ápr. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Van is értelme kimenni egy érettségivel kb 1 évet? Mennyi pénzt lehet így keresni, mondjuk egy felszolgálói álással vagy valami olyannal amit megkapok érettségivel?
2018. ápr. 3. 09:45
 8/12 anonim ***** válasza:
Az érettségi az nem is végzettség szerintem kb annyit ér mint a 8 általános ha nem tanulsz tovább. Egy sima (jó) szakmát 2 év alatt elvégzel és mehetsz a dolgodra. Pl csőszerelőként egyik ismerősöm Svájcban havi millió Ft fölött keres..De angliába kimenni mosogatni mondjuk nem nehéz, nem kell hozzá végzettség, azzal is jól lehet keresni. Több ismerősöm is kint van (konkrét összeget nem tudok de nagyon jól élnek.
2018. ápr. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Hmm.. ezen elgondolkodom, hogy szakmát tanuljak e ki és irány külföld vagy menjek tiszti főiskolára és itthon dolgozzak.


Szerintetek?

2018. ápr. 3. 11:35
 10/12 anonim ***** válasza:
Persze, ne az átlagból indulj ki ;)
2018. ápr. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!