Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A szomszéd 2 kutyája állandóan...

A szomszéd 2 kutyája állandóan ugat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már nem lehet bírni , már kultúráltan lett nekik szólva többször is, a kerítést is kezdik szétszedni .. Mi ilyenkor a teendő ?
2018. ápr. 14. 17:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Dokumentáld a károkat és készíts videofelvételt a vonyításról.

Aztán tértivevényes levelet küldj a szomszédnak, hogy a kutya xy dolgot csinál ami nem elviselhető és tegyen valamit ellene 1 hetes határidővel. Úgyse fog tenni semmit. Utána a polgármesteri hivatal jegyzőjét keresd fel, és indíttass birtokvédelmi eljárást (azt hiszem 3000 illeték). Kimennek, megnézik a körülményeket, a dokumentált dolgokat és felszólítják a gazdát, hogy nevelje meg a kutyáját. Ha nem megy, büntetést szabnak ki, aminek a mértéke növekszik, a kutyatartástól is eltilthatják. Járd végig ezt a hivatalos utat, pár hónapig tart. Ha teljesen fogyatékos a szomszéd, kivárja a legrosszabb végkifejletet. Ha van egy kis esze, tesz a dolog ellen.

2018. ápr. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszod , megfogadom a tanácsod :)
2018. ápr. 14. 17:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Semmit.


A jegyző leszarja az ilyeneket, ez van. 2 évig éltem három kaukázusi mellett, azok éjjel-nappal ugattak.

Szóltunk a hivatalban, rendőrségen kb. minden második héten. Mikor megunták, küldtek egy 30 rongyos csekket nekik, azt ennyi volt, mi meg továbbra sem aludtunk szinte semmit.

2018. ápr. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Svájcban ilyenért kijön a Verwaltung és olyan büntetést sóz a szomszéd nyakába, hogy kétszer meggondolja, tartson-e egyáltalán kutyát.


Hollandiában is komolyan veszik a dolgot, holland ismerősöm nem is értette, hogy nálunk otthon miért szarják telibe a dolgot. :(

2018. ápr. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nekem hasonlóért a jegyző semmit se csinált. videóval, hangfelvétellel tettem a bejelentést. megállapította hogy minden rendben az állattal. az idióta szomszéd bezárta 0-24be egy bódéba a kerítésem mellé a harci kutyát, az meg csak visított állandóan (egyébként 3m-en belül semmilyen épület se lehet a szabályzat szerint, nah mind1...) kértem birtokvédelmet, a szomszéd beadta neki válaszként, hogy minden rendben, kitaposott fű, a kutya szépen van tartva, stb.. Kisem jött a jegyző megnézni szerintem, s megállapította minden rendben... ennyit a hivatalos útról. szerintem ne próbáld ezt az utat, hanem névtelenül szólítsd fel a tulajt, adj neki 1 hetet. ha nem javul, akkor engedd szabadon a kutyákat ha tudod, vagy rakj ki az udvarra hangfalat a kerítés mellé ami szomszéd felé néz, s adj neki zambo imre - egyszer megjavulok én c. dalából egész napos szerenádot. ha ez se segít, akkor akkor süss 1-2 finom kolbászt, s etesd meg a szomszéddal vagy a hangforrásokkal. szándékosan írtam a végére ezt a megoldást, de ha nem marad más, ne te csavarodj be...
2018. ápr. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!