Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti mit tennétek?

Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő. Kb 3 hónapja költöztünk be a xvi.kerületben egy kiadó ikerházba. A szomszédunk egy 3 gyerekes család. A két szülő hippi vagy tökömtudja mi. Minden hétvégén bömböltetik a zenéjüket amiért mi átmegyünk szólna de nem ér semmit. A tulajdonosnak is szóltunk már de ő sem tesz ellene semmit pedig neki az érdeke lehetne hogy a 2 bérlője között ne legyen semmilyen konfliktus. Természetesen a költözést már intézzük, de valamilyen bosszút szeretnék állni rajtuk. Egyébként szívnak, piálnak mint állat és szerintem mint szülők is szégyen. Úgy dióhéjban az az igazi proli parasztok akiket nem érdekel más. Mi természetesen mondtuk a tulajdonosnak aki kiadta nekünk a lakását, hogy a nyugalom miatt szeretnék kertesbe költözni. Ő mondta is, hogy ez itt akkor a legmegfelelőbb hely lesz nekünk, hisz hatalmas a csönd és a nyugalom. Ehelyett beköltöztünk egy bolondok házába. Egyszer késsel és fegyverrel is meg lettem fenyegetve egyik átszólás alkalmával. Ti mit tennétek amíg itt laknátok, illetve milyen bosszút tudnátok állni a mind a tulajdonoson és a szomszédokon egyaránt? Ne ítéljetek el..

#szomszéd #albérlet #rossz albérlet
2018. ápr. 15. 08:59
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Van szerződés vagy feketén adja ki a házat? Ha nem lenne szerződés első körben biztos nem fizetnék.

A szomszédra meg kihívnám a rendőrséget csendháborítás miatt, sokszor, ahányszor csak kell. Lehet, hogy még a droggal is lebuknak.


Ismerős úgy jött el szemét főbérlőtől, hogy felkapcsolta minden villanyt, kinyitott minden csapot, és jó pár napig mentek ezek, mire ment a főbérlő a lakásba.

2018. ápr. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
romák a szomszédaid?
2018. ápr. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1

szerződést kötöttünk, de közjegyzőit nem. Rendőrséget esküszöm ki fogom hívni mostantól akárhányszor csak kell.

Ez a csapos, villanyos megoldás eléggé görény módszer, de nagyon tetszik!


#2 nem romák, fehérek, hippik, 3 gyerekesek. Szerintem valami nem stimmel velük ugyan is ma reggel is fél-5kor keltem rájuk ahogyan döngött a zenéjük. Ki az aki hajnal 5kor áll neki bulizni?

2018. ápr. 15. 09:33
 4/7 anonim ***** válasza:
viszont szándékos károkozás és nagyon megszívhatod.
2018. ápr. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha van energiád bizonyítékokat gyűjteni az életmódjukra, főleg a piálásra, füvezésre, akkor jelentsd az esetet a helyi gyermekvédelmi hatóságnál (kiskorú veszélyeztetése, kiskorú testi, szellemi, erkölcsi nevelése nincs megfelelően biztosítva). Ezzel bosszút is állsz, jogosan is cselekszel, mert ilyeneknek nem való gyerek. Talán még jó kimenetele is lehet, ha megijednek, hogy elvehetik tőlük a gyerekeket, és abbahagyják a káros életmódjukat.
2018. ápr. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Pipas Pisti ***** válasza:
100%

„Ismerős úgy jött el szemét főbérlőtől, hogy felkapcsolta minden villanyt, kinyitott minden csapot, és jó pár napig mentek ezek, mire ment a főbérlő a lakásba.”

A kérdezőnek: ilyent ne csinálj, mert ha nagyon belemegy a bérbeadó, akkor meg is tud emiatt hurcolni. Ha kiköltözöl, akkor el kell felejteni azt a helyet és nem cipelni a sérelmeket, bár jogosak, ahogy írod. Plusz persze ha tudja az új címedet, a bérbeadódat, az új helyen, értesíti, hogy jó lesz veled vigyázni.

Ami pedig általános: ha egy bérlő kiköltözik, akkor érdemes (mindegyik fél részéről) egy papírt csinálni, hogy elszámolás megtörtént, nincs tartozás. Ez védi a bérlőt is, mert így a bérbeadó nem tud (pld. a folyó csapok észlelése után :)) kötözködni, hogy a lakást lelakták és nem a jó gazda módjára használták, így… vagy a rezsiből még ennyivel tartoznak… volt még ott egy pikassó és vangooog is!!!

Arra nagyon figyeljen minden ilyent tervező ember, hogy neki kell a felmondás utolsó napja után max. 5 nappal átadni a lakást a bérbeadónak, és ha ez nem történik meg, és észleli a bérbeadó, hogy folyik a csap, akkor simán ráveri a rezsit és mivel nem történt meg az átadás.

A lepapírozás akkor elengedhetetlen, ha a volt kaució (ki az a hülye, aki kaució nélkül ad ki???) és azzal el kell a bérbeadónak számolnia. Nem visszaadnia, hanem elszámolni, azaz ha van valami differencia a lakásban, akkor visszatarthatja, amíg azt ki nem javíttatja, és majd azután jön az elszámolás. Többször olvastam, hogy elégedetlen bérlők úgy gondolják, hogy majd az utolsó hónapban bosszúból jól lelakják a lakást. Érdemes a szerződésben meghatározni a kiköltözéskori festést és az, hogy az okozott károkat köteles megtéríteni, majd (ki az aki nem ezt teszi???) a közjegyzőnél egy egyoldalú kötelezettségvállalást íratni velük.

Ami pedig a bérbeadóknak jó ötlet: ha kimegy a bérlő, azaz a felmondást követő 5. napon elszámolnak, akkor ki kell cserélni a zárat. Így nem jut be senki más, csak akinek kulcsa van. Amúgy is ki akarja adni másnak, és nem egészséges, ha a régi bérlőnek van kulcsa az új bérlő lakásához… Nem azért mert a régi bérlő majd bemegy, hanem azért, mert az új joggal várhatja el, hogy még a lehetősége se legyen meg annak, hogy harmadik félnek is van kulcsa.

2018. ápr. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Természetesen az említett "bosszút" én nem fogom itt végrehajtani, annyi emberség azért még szorult belém, bár bőven kijárni a tulajnak. A mostani bérbeadónk aki egyben a tulajdonosa ennek az ingatlannak nem fogja tudni az új címünket tehát ez a veszély nem fenyeget. Egy sima szerződés köttetett közöttünk melyben megállapodtunk pár általános dologról. (rezsi,takarítás, milyen állapotban adjuk vissza a lakást, stb..). Közjegyzőit is akartak velünk csináltatni, persze ezt a beköltözés után közölte velünk, hogy "ja amúgy kéne az is úgy hogy legyünk szívesek saját költségünkön menjünk és intézzük el". Hát nem tettük meg és ez kb 3-4 hónapja volt már. Azóta Ő sem említette 1x sem, hogy kéne neki. Érdekes egyébként. Úgy fogjuk itt hagyni a lakást, ahogy arra ígéretet tettünk, nem vagyunk cigányok vagy putris parasztok. De sajnos én az a típusú ember vagyok, hogy amit kapok azt is adom vissza. Utálom, ha átvernek. Főleg, hogy beköltözésünk előtt még az itt lakó is agyon dicsérte előttünk a lakást, hogy itt lakni milyen jó, milyen nyugodt kis hely. Azt még nem is említettem, hogy a mellettünk lakó szomszédnak a nagy testű kutyája a két ház közé (ami kb, 4-5méterre van egymástól) a kerítés mentén egy kennelbe van bezárva és egyáltalán nem foglalkoznak vele. Emiatt éjjel-nappal ugat a dög. Fél 5-kor már arra kelni, hogy ugat és ugat és ugat. Néha éjjel 1-kor is nyomja még. Tehát nem értem a tulajt sem. Mit gondolt, hogy ezek majd nem fognak kiderülni mikor itt lakunk már? Vagy nem fog minket zavarni, mikor előre kikötöttük neki, hogy mi nekünk a nyugalom kell. Panel lakásból jöttünk át kertesbe, ahol folyamatosan fúrtak, üvöltöztek, szemét hegyek voltak. Egyszerűen nem értem az embereket.
2018. ápr. 16. 09:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!