Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Köszönnétek a szomszéd gyereke...

Köszönnétek a szomszéd gyerekeinek előre?

Figyelt kérdés

Szomszédaimmal köszönőviszonyban vagyunk, de beszélgetni nem szoktunk, csak ritkán pár szót, igazából alig találkozunk.Van 2 gyerekük, 10 és 8 évesek.Magázódunk a szülőkkel, mert 30 év a korkülönbség köztünk, és így alakult.Amikor találkozom velük, köszönünk a szülőkkel, én külön köszönök sziával a 2 gyereknek is.Viszont a 2 gyerek nekem soha nem köszön vissza, szülők soha nem szólnak nekik.

Köszönjek továbbra is a 2 gyereknek? Vagy hagyjam abba?



2018. ápr. 15. 21:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
74%
Gyerekeknek nem kell külön köszönni.
2018. ápr. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
29%
Bárkinek.
2018. ápr. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
NEM! Csak akkor, ha hozzájuk megyek és a gyerekek nyitnak ajtót! (Szervusz Pistike anyukád itthon van?...)
2018. ápr. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Aki többször nem köszön vissza, annak többet nem kell köszönni.
2018. ápr. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%
Nem köszönnek vissza a gyerekek = nem kell nekik köszönni
2018. ápr. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Kellemetlen lenne nekem, ha a gyerekeket figyelembe se venném, de ez is kellemetlen, hogy én köszöngetek nekik, és nem szólnak rá semmit. Holott tudják ki vagyok, és már elég nagyok.
2018. ápr. 16. 11:52
 7/20 anonim ***** válasza:
59%
Nem tudják, hogy ki vagy! Még saját magad sem tudod, hogy ki vagy! Legközelebb, ha találkoztok köszönj a szomszédnak udvariasan előre: Jó napot kívánok! A gyerekre meg nézz rá pár másodpercig, hatás szünet. Várod, hogy köszönnek-e. Ha igen fogadod, ha nem nem köszönsz nekik. Egyébként nem értem miért foglalkozol velük. Kinek akarsz megfelelni? És miért? Nem is ismered őket!
2018. ápr. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
50%
Ja és hány éves vagy?
2018. ápr. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
62%

A 7-essel ellentétben én teljesen megértem hogy kellemetlen ez a helyzet neked, és tényleg elég nagyok már azok a gyerekek hogy visszaköszönjenek. Elég neveletlennek tűnnek.

Azonban tényleg érdemes lehet az kipróbálni amit a 7-es írt. Talán a végén még értetlenül vissza is néznék a szülőkre. Persze, ha addigra még nem haladtak el.

Aztán később még egy próba és feladnám. Nem köszönnék nekik.

Szülők nélkül, csak a gyerekkel nem szoktál találkozni? Akkor is néma?

2018. ápr. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
58%
Gyereknek kell előre köszönnie a felnőtteknek .Ha ezt nem teszik meg ,én meg nem nevelem őket,nem az én dolgom,hanem a szüleié ,viszont én előre nem köszöngetek nekik, hanem átnézek rajtuk,mintha ott se lennének.
2018. ápr. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!