Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miét takarítsam az egész...

Miét takarítsam az egész lépcsőházat ha az első fordulóban az első lakásban lakom?

Figyelt kérdés

4 szintes panelba lakunk, és be van osztva kinek mikor kell takarítani. Aláírom hogy addig kötelességem a bejárattól az ajtónkig (max még azt is aláírom hogy a magasföldszintet csinálom másik 2 ajtó előtt is) de hogy egészen a 4. emeletig az már vérlázító. Nem elég hogy előttünk verik le sokan a sarat (hozzáteszem nekünk még szőnyeg is van az ajtó előtt kulturáltan) de azt is egyesek maguknak érzik hogy az övék...

Közös képviselő próbált nyugtatgatni de kezd a türelmem elfogyni, lakóközösség vegyen (idős, fiatal, gyerekes) pénz van de takarítót nem fogadnak mert páran sajnálják á azt a kis pénzt is.


2018. ápr. 17. 11:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%
Amikor ilyen házban laktam, ott minden szinten az ott lakók voltak heti beosztásban beosztva. A saját szintjüket takarították, nem az egész házat.
2018. ápr. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
#1: Nálunk sajnos az egészet kell...és nem nagyon érdekli őket hogy gyereked van vagy valami programod, napi szinten meg kell csinálni. Aki nem csinálja azzal úgy bánnak a "nyugger lakók" hogy még hetek múlva is ezt hallani hogy milyen trehány aki nem csinálja...
2018. ápr. 17. 11:40
 3/21 anonim ***** válasza:
46%
Hát valahol együtt érzek veled. Én a harmadikon lakom a három emeletből, így én voltaképp végigjárom minden nap az összes emeletet, de én sem vagyok oda érte, hogy másnak a folyosón/lépcsőfordulóban egyébként tilosan tárolt növényei után nekem kell feltakarítanom a virágföldet meg az elszáradt leveleket összeszedni, meg letakarítani a virágos polcokat...
2018. ápr. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
#3: Akkor sajnos te is tudod ez milyen, egy szóval: igazságtalan.
2018. ápr. 17. 11:41
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Részemről magasan le...., ha némelyek célozgatnak, ki a lusta, ki nem.

Lakógyűlésen fel kell vetni az emeletenkénti takarítást.

Ha valaki nem csinálná meg az egész házat, akkor sem tudnak vele mit csinálni a kibeszélésen, haragszomrádon kívül.

2018. ápr. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
82%

Hát én biztos nem takarítanám más mocskát.😂😂😂


Fogadjanak fel takarítót..

2018. ápr. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
42%

"4 szintes panelba lakunk, és be van osztva kinek mikor kell takarítani."


ha ennyire életképtelen a lakóközösségeket (veled az élen kérdező) hogy képtelen önmaga takarítani a lépcsőházat egy megbeszélt rendben akkor a közös képviselő kérjen fel egy takarító céget és a probléma megoldva.

2018. ápr. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Bármit tesztek, mindig valaki duzzogni fog, mert:

- a Ti verziótok esetében Te nem vagy megelégedve. Jogosan.

- ha mindenki maga lakása előtt takarít, akkor ki takarítsa föl a bejárati részt, ki takarítsa el a havat, ki csinálja a jégmentesítést a járdán és ki takarítsa föl a tetőre vezető lépcsőket? Vita, vita, vita. Jogosan.

- ha valaki vállalja a takarítást a lakók közül vagy a szomszéd lépcsőházból, vagy teljesen idegen személy vagy cég - többletköltséggel jár, ami a csekély jövedelemmel rendelkezőknek (esetleg munkanélkülieknek) gondot okoz/-hat.

Lakógyűlésen hozzátok föl és a többség szava dönt, de figyelembe kell venni a jogos tiltakozókat is, illetve jogos-e a tiltakozása!

2018. ápr. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
37%

Mivel ilyen házban laktok, ezt eleve tudtátok, mikor beköltöztetek. A földszinten lakó is megcsinálja az egészet, ahogy a többi elsőn lakó is. Előttetek verik le a sarat, de a nagyediken lakó ugyanúgy letakarítja előttetek. Ez nem vérlázító, hanem a te saját egyéni hisztid. Tudtad mit vállaltál, mikor ebbe a házba költöztél. Előtte kellett volna gondolkodni, nem utána hisztizni.

Ha ez nem tetszik, eleve olyan házba kellett volna költözni, ahol takarítónő van és mindenki több közös költséget fizet érte.

2018. ápr. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
78%

semmilyen igazságtalanságot nem látok ebben. Tipikus hozzáállás, hogy csak addig érdekel, amíg a Te ksi világod tart. A szomszéd meg dögöljön meg.


Akkor igazságos az is, hogy a szigetelésállványt addig a plafonodig fizeted? A kéménybélelés díja meg Neked 4-ese? Az ajtózár is Neked fontos, mert oda nem megy fel senki lopni?


Egy lakóközösségben vagytok, ez a közös házatok. Költözz tanyára, s nem kell mással foglalkoznod.

2018. ápr. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!