Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Bp agglomerációban, jobb...

Bp agglomerációban, jobb szomszédomban 3 kisgyerek van ill 1 kutya. Elviselhetetlenek. Mit tennétek?

Figyelt kérdés
Ha hazaér az anya, a gyerekeket az utcára tereli, üvöltöznek, visonganak az utcán az ablakom alatt (is). Műanyagtraktorral száguldoznak a járdán pár centire az autómtól, és pár méterre az ablakoktól több órán keresztül miközben egy nagytestű kutyája meg őrjöng az udvarban másik irányból. Hiába szóltam nekik,1ik fülén be másikon ki. Igaz hogy nem forgalmas út, de az utca nem erre való. Kb bezárkózva kell élnem, mert minden "m2"-re rátelepednek a környéken. Magyarokról van szó. Kezd elborulni az agyvizem, de ha nem marad más, akkor beindítom a kawasakit és pöttyögtetem egész addig az udvarban amíg abba nem hagyják, vagy nyomok zámbó jimmit nekik. (Csak ezzel másokat is büntetnék)... Törvényileg van vmi megoldás? Mi tennétek?

2018. ápr. 20. 07:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%

Költözz akkor tanyára. Most erre mit mondjunk szerinted? Az anyja leszarja a gyerekeit, téged még inkább le fog.

Nyomhatsz zámbódzsimmit meg húzkodhatod a motort is egész nap, csak másokkal cseszel ki és a végén te leszel feljelentve csendháborításért. Igen, az már nappal is érvényes és nem, a hangos gyerek nem tartozik ebbe a kategóriába, elvégre gyerek. Mondjuk egy gyámügyet lehet megemlítenék az anyukának, főleg ha csak kicseszi az útra a pujákat mindig.

2018. ápr. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%

Társasházban volt hasonló élményem. Egyik szomszédomban ugyanez volt. 28 négyzetméteren lakott a két szülő, 3 gyerek és 3 nagytestű kutya. A gyerekek meg fetrengtek a kutyaszarban, mivel a takarítás nem volt erősségük. Addig zaklattam őket míg el nem költöztek. Például a bolhapiacon mindössze 100 Ft-ért vettem egy hangosan vijjogó zsebriasztót, aminek a hangját nem szeretik a cigányok módjára zajongó idióták. Vagy kalapáccsal megállás nélkül püföltem a gipszkartont a folyosón. Mivel szép szóból nem értenek az ilyenek. A püfölések hangját nem szeretik, meg a fogfúrás szerű hangokat vagy a riasztókat.

Gondolom az általad leírt szomszéd sem szeretetből vállalt 3 gyereket, hanem azért mert 3 kellett a CSOK-hoz. Így nem csoda hogy sertéstartási színvonalon élnek, még a cigányoknál is alávalóban.

Nyugodtan szerelj hangszórót akár a kerítésedre és számítógépből akár fogfúrás hangot is belevezethetsz teljes hangerőn. A normális szomszédaid tudni fogják okát és nem rád fognak haragudni hanem azokra akik erre kényszerítettek. Amikor a gipszkartont vagy a betonfalat püföltem kalapáccsal, akkor a szomszédaim még hálásak is voltak rám amiért elzavartam a társadalomba nem illő egyedeket.


Az ilyenek még egészségkárosodást is okozhatnak, nem vicc. A tartós kialvatlanság és a nyugalom hiánya miatt.

2018. ápr. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező: költözz el!


2. válaszoló.

A mi "kedves szomszédunk" is hasonló típus.

Most munka miatt tényleg költözünk. Remélem, örülni fog, amikor beköltöznek az új lakók: egy kisebbségi család 4 gyerekkel. De lesz az több is... És ahogy az apukát elnézem, ennek nem fog ugatni, hogy neki joga van házibulit rendezni minden hétvégén. ;)

2018. ápr. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
61%

Nagy vagy #2-es :)

Amúgy itt egy jó történet:

[link]

2018. ápr. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tehetsz semmit. Sejtem, hogy melyik az a típus, akikre gondolsz.

Nekem is van ilyen szomszédom. Nem közvetlen szomszéd, de az egész utca ismeri és szereti őket abból az okból kifolyólag, amiket te is leírtál.

Volt olyan, hogy a 3 évest én rángattam le az útról, mert jöttek az autók (egyébként nem forgalmas út, de azért néha elmegy 1-1 autó) a kicsi meg motorozott az út közepén. Anyuka valahol bent volt a házban, a nagyok meg nem figyeltek a tesóra. Nálunk napközben az udvaron van a kutya. A gyerekek odajönnek a kerítéshez és beszélnek a kutyához, aki őrjöng, mert nem az a barátságos fajta. De akkor is "cuki kutyuli". Könyörgök nekik, hogy ne nyúljanak be a kerítés lécei között...

Az anyuka örül, ha a gyerekek nincsenek otthon, hiszen így nyugi van :D Az utcán jól elvannak.

Ha beindítod a motorodat, csak a saját udvarodon lesz büdös, meg fogy az üzemanyagod. Zámbó Jimmivel sem vagy előrébb, mert hidd el, nem fogja őket zavarni. A többi szomszédot viszont valószínűleg igen.

Esetleg beszélhetsz a szülőkkel, hogy csendesebben éljenek, mert mondjuk dolgoznál otthon és még egy telefonbeszélgetést sem tudsz tőlük lebonyolítani. Csak nagyon kedvesen megemlítheted. Hátha neked nagyobb szerencséd lesz és megértik a problémádat.

Nálunk az anyuka kedvesen bólogatott, elnézést kért, majd pontosan ugyanúgy folytatták. (4 gyerek. Egyszer majdcsak felnőnek)

2018. ápr. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
hmm... látom, szépen ez nem fog menni. akkor maradnak az ősi törvények. kilocsolja a kutyaszart az utcára, hozatok 1 pótkocsi ganét, beboríttatom a kapujukba. ha örjöng a gyerek fel alá a járdán előttem, akkor felszedetem a járdát (amit én építtettem), s berakom a sittet az kapujukba. majd megtanulják... ha örjön a kutya, akkor lepetárdázom. Ha pedig ellenvetése lesz akármelyiknek, egyszerűen ledarálom sötétben. Akkor ebből majd tanulnak. köszönöm tapasztalatokat, hogy megosztottátok.
2018. ápr. 20. 11:55
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
Akartam írni biztatást, de ez "a örjön a kutya, akkor lepetárdázom. Ha pedig ellenvetése lesz akármelyiknek, egyszerűen ledarálom sötétben" ne haragudj, de annyira primitív és gonosz...a kutya mit tehet erről? Másrészt a petárda tipikusan a sötét emberek kelléke. Te sem lehetsz jobb a szomszédaidnál.
2018. ápr. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
kit petárdázzak le? a szomszédot? azt azért te sem gondolod komolyan ha veszek 3 gyöngytyúkot, odateszem az ablakod alá, akkor szegény tyúkok... igen szegények, de a gazdája (én) csak fegyverként használom ellened, szal te is így fogsz rá nézni. ezek szerint nem kaptál még ilyen áldást.
2018. ápr. 20. 12:42
 9/14 anonim ***** válasza:
Az általad leírt agresszív megoldásokkal csak magadat kevered bajba. Az utcán felügyelet nélkül rohangáló és motorozó gyerekeket videózd le, főleg ha esetleg kimennek az úttestre, írd ki cd-re, add fel a területileg illetékes gyermekvédelmi hivatalnak. A kutyát ne bántsd, mert állatkínzásért el is ítélhetnek, de... kolbászba tehetsz egy vagy egy fél xanaxot, jókat fog aludni, nem fog őrjöngeni.
2018. ápr. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Csak szólok, hogy ha ráijesztesz a petárdával a kutyára, az félelmében még jobban fog őrjöngeni.


Én a helyedben nem velük, hanem magammal törődnék: odabent parkolnék a saját udvaromban, a házat hangszigeteltetném (ez még eddig olcsóbb, mint amiket te írtál, járdafelszedés, meg tonna gané odahordása) ők meg dögöljenek meg az utca közepén. Esetleg az automatizált öntözőrendszert indítsd be, ha túl közel vannak a te udvarodhoz. Magadat védd, ne őket piszkáld.

2018. ápr. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!