Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kedves akartam lenni, de...

Kedves akartam lenni, de nagyon ugy erzem ezt elszurtam. Mit tegyek? 16L

Figyelt kérdés

Alaptortenet: 2-vel mellettunk levo szomszedunk lanyanal (20 eves) rakot diagnosztizaltak 2 eve nagyjabol.

A csaladdal beszeloviszonyban vagyunk, ha meglatjuk egymast koszonunk, megkerdezzuk mi a helyzet stb.,

A lanynak az allapota az utobbi egy evben nagyon leromlott. Nem szeretnem reszletezni, de a lenyeg; ha mutatnek egy kepet 17 eves korabol, akkor ra sem ismernetek... egyaltalan.

2018-ban nem is lattam, legutoljara talan osszel, amikor szallt be az autoba es koszontem nekik.

Az a helyzet, hogy ma talalkoztam a lannyal. Anyukajaval a hazuk elotereben ultek beszelgettek. Anyukaja koszont nekem egyet, en meg gondoltam illendoseg szempontjabol odamegyek, es beszelgetek egy kicsit a lanyaval. Igy hangzott:

- Szia xy! Reg lattalak, gondoltam ide jovok megkerdezni, hogy mi a helyzet. Hogy vagy?

- Szia, jol - ramnezett, es kicsordult egy konnycsepp a szemebol :(

En itt el tudtam volna asni magam, nem is ertem minek kerdeztem meg ezt egy olyan embertol, aki egyertelmuen nincs jol mostansag. Ugy nezett ram, mintha utoljara lattuk volna egymast, es ilyen bucsukent... Mit tegyek? Inkabb hagyjam ezt az ugyet vagy mi? Nagyon nyomaszt ez az egesz


2018. ápr. 20. 23:08
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Ne aggódj, ez az egész nem a te hibád, te csak jót akartál és ezt ő is tudja
2018. ápr. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem a középső mondattal nagyobb gond, van mint a hogy vagy kérdéssel, de nem súlyos, biztos nem vette rosszul, és azzal, hogy hogy van, meg nem tudsz mit kezdeni. Szerintem NE próbáld ezt minden áron helyre hozni, még ha úgy is érzed, hogy elrontottad, ebből a mostaninál jobban már nem jöhetsz ki szerintem.
2018. ápr. 21. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%

Egy idős, élettapasztalt embernél esetleg zokon vehető lenne, egy fiatal lánynak ez bőven elnézhető.

Szegény lány, sajnálom nagyon.

Én se tudtam volna, mit mondhatnék, ez a szia hogy vagy egy már köszönésféle, pl a kockafejű amerikaiaknál ez az is.

2018. ápr. 21. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Semmi rosszat nem tettél.
2018. ápr. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
20%

Máskor gondolkozz előre.


- Hogy vagy?

- Rákos vagyok, haldoklom.


Ezt akartad hallani? Kétlem. Pedig ez van. Nem kellene fontoskodni, “majd én most jót teszek vele és felvidítom” miközben el sem tudod képzelni, hogyan érzi magát egy fiatal lány, aki az életéért küzd. Hagyd ezt annyiban, már bármilyen rosszul érzed most magad, az kutyaf...üle ahhoz képest, amin a szomszéd családja átmegy.

2018. ápr. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
43%
Lehet nem jópofásakodva kellett volna berobbanod a társaságba és nem sírta volna el magát... ehhez mondjuk kell egy kis érzelmi intelligencia is.
2018. ápr. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
38%
Milyen kis türelmes csaj, én megmondtam volna neked, hogy "Hogy lennék, bmeg, haldoklom". Ennyi, tapintatlan voltál, ráadásul minek jópofizol?
2018. ápr. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
95%

Két éve gondoztam rákos Rokonomat kb egyedül. Egy nőnél, akivel a kórházban ismerkedtünk össze, 27 éves korában diagnosztizálták a tüdőrákot és 30 évesen hunyt el.



Azt tapasztaltam, alapvetően jól esik nekik az érdeklődés, például a fiatal nő szívesen mesélt nekem dolgokról, kórházi tartózkodásairól, gyógyszerek mellékhatásairól.



Hiába láttam már rengeteg rákos embert, rokont (bár a legtöbb idős), fogalmam se lenne róla, hogy kell odamenni hozzá, hogy kell a figyelmét kicsit elvonva beszélgetést kezdeményezni vagy épp, ha szívesen beszél a betegségről, akkor is... Szóval hogyan kell az ilyet kezdeményezni.



Csak itt olyan erősen fogalmazta meg a véleményét pár válaszoló, hogy az már nekem esik rosszul...

Nem értem amúgy se, semmilyen témában sem, hogy véleményt miért kell ilyen erősen megfogalmazni más tetteiről, gondolatairól, akár élőben akár valamilyen fórumon. Mit szeretnétek ezzel elérni?



Kérdező, lehet, hogy az a lány olyan fajta, aki nem szívesen beszél a betegségéről vagy nagyon nehezen éli meg, nehezen tereli el a gondolatait, beszél akár más dolgokról is.

Az én rokonaim és a fiatal nő ismerősöm hihetetlen erős, pozitív emberek voltak, fel sem fogom, hogy tudtak ennyi lelkierővel küzdeni a betegséggel...


Az én fiatal ismerősömmel fotózni meg színházba mentünk.



Lehet a Te esetedben nem mentem volna oda.

De ki tudja.. Hogy segít-e ha odamegyünk és a végén az lesz belőle, hogy fél órát elbeszélgetünk pl a filmekről....

2018. ápr. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó, miért lenne erős a véleményünk?


Sok haldoklónak NEM esik jól a FELESLEGES zaklatás és "érdeklődés".

Hagyjuk már, főleg, hogyha valaki félévente egyszer jópofizik, az nagyon gáz. Akkor inkább oda se menjen, de ne kérdezgessen ráadásul bromságokat.

2018. ápr. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!