Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit mondjak a szomszéd szobala...

Mit mondjak a szomszéd szobalakónak hogy ne pisáljon a wc mellé és legyen kulturáltabb?

Figyelt kérdés

Egy lakóközösségben élek ahol közös a konyha fürdőszoba wc-vel,a barátommal élek és még két férfi lakik mellettünk.

Az egyik egy alkoholista román és elég sűrűn a wc mellé csinál.

Szinte mindennap takaritani kell utána mindig úgy néz ki a fürdőszoba mint egy disznóól a másik lakóval nincs gond és ő is szokott takaritani.

Ez a román minden hónapban ad nekem 10€-ot takaritásért de most megakarom mondani neki hogy ne nézzen hülyének és nincs szükségem a 10eurojára.

Máskor a sütőt hagyta ott nagy mocskosan beleégetett valamit és most már napi szinten a wc mellé is tócsát csinál,én meg éjjel kijárok pisilni nem akarok tőle valamit elkapni.

Gondoltam hogy szólok a tulajnak de az úgyse fog vele törődni max szól neki egyszer.

Mit mondjak neki ezek után?


2018. máj. 4. 19:09
 1/8 anonim ***** válasza:

"Ezután jobb lenne ha eltalálnád a WC-t."

Szerinted mit kellene mondanod ezen kívül? w_w

2018. máj. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ma mérgembe belocsoltam a wc elött tömény hipoval és ugy hagytam!

Kezd kihozni a sodromból de nem szeretek senkivel összeveszni.

Meglátszik hogy román! Tisztelet a kivételnek ismerek olyat aki rendes és igényes de ez nem az a fajta!

2018. máj. 4. 19:27
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem sok lehetőséged van.


1.Megmondod neki, hogy többet ne fizessen, mert nem fogsz feltakarítani utána. És ezt be is tartod!


Ezzel két probléma van:

- Eddig nem takarított, ezután sem fog. Valószínű, hogy inkább heteken és hónapokon keresztül is elnézegetné a mocskot, de a kisujját sem mozdítaná, hogy feltakarítson vagy eleve ne koszoljon. Szóval így a probléma megmarad.

- Lehet, hogy nem tudnád megállni, hogy ne takaríts, hiszen azt a fürdőt neked is használnod kell és nyilván te sem szeretsz a ganéban lenni. Szóval így is takarítanál, viszont pénz nélkül.


2.Megpróbálsz visszavágni neki, lealacsonyodsz az ő szintjére, esetleg hangosan és feltűnően mások előtt is balhézol/szidod.


Ezt te sem akarod, én sem tartom jó megoldásnak, a végén csak te fogod rosszul érezni magad a sok feszültségtől és balhétól.


3.A barátoddal elköltöztök.


Más megoldást nem nagyon látok. Vagy mentek vagy takaríthatsz utána. Esetleg ha megkérdezik, miért akartok elköltözni, nyugodtan el lehet mondani, nem kell ám titkolózni, hátha kicsit égne az arca, bár az ilyent nem érdekli. Mielőtt a költözést választanátok, esetleg próbáld meg az 1-est, hátha mégis bejönne. Tedd hozzá, hogy fizessen bejárónőt, ha ő sem akar maga után takarítani, de nem tudom talál-e olyant, aki hajlandó lenne ezt feltakarítani legalább kétnaponta.

2018. máj. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszadó köszönöm :)

Az az igazság hogy rájöttem arra hogy ha ő ad 10€-ot ezzel ugy gondolja le van tudva az ő része és ez igaz is.

Csak most már kezdem azt érezni hogy ezt direkt csinálja.

Arra készülök hogy odajöjjön hozzám és megmondom neki a magamét mikor hozza a 10€-ját.

Megfogom mondani neki hogy nem vagyok a takaritónője és ezt határozottan nyomatékosan.

Ő egyébként mindig azt mondja hogy soha nem főz nem csinál házi munkát mert otthon a felesége csinálja ezeket.

Nekem az a véleményem hogy nem lehet jóba az asszony pajtással sem mert szinte mindig itt van haza alig jár most kb 2hónapja már nem jár dolgozni csak ide le a közeli kocsmába. Szóval nem dolgozik nem is keres és elvan.

Remélem elköltözik.Amúgy már két hete azon vitatkozunk a párommal hogy keresünk rendes albérletet ősszel csak nem olyan egyszerű az egész és a költözködés.

Holnap megint takaritok de hamarosan borul a bili nálam.

A másik lakóval multkor beszéltem ő is tudja hogy mi a helyzet ő sem akar vitát de neki is elege van belőle. A tulaj meg azt mondta nekünk mielött beköltöztünk hogy legyen mindig rend és tisztaság,mi betartjuk nem hagyunk magunk után kupit.

Majd meglátjuk ha nem lesz javulás beszélek a tulajjal.

2018. máj. 4. 20:40
 5/8 anonim ***** válasza:

"Arra készülök hogy odajöjjön hozzám és megmondom neki a magamét mikor hozza a 10€-ját. Megfogom mondani neki hogy nem vagyok a takaritónője és ezt határozottan nyomatékosan."


Nem bántásból mondom, de igenis a takarítónője voltál/vagy. Elfogadtál 10 Eurót egy munkáért cserébe, ő úgy gondolta neked ez így rendben van. Itt most (még) nem olyan hangnemben kéne vele beszélni, hogy most te aztán jól megmondod neki, hanem egyszerűen csak szólni kell, hogy már nem szeretnéd ezt vállalni, itthon pihenni szeretnél, keressen helyetted másik takarítónőt, egy bejárónőt vagy takarítson ő saját maga után, de legyen tisztaság. Lehet ezt határozottan mondani, de nem olyan kiosztó jelleggel. Néha én is olyan vagyok, hogy magamban puffogok, meg másoknak panaszkodok, de az érintettnek meg nem mondok semmit, igyekszem ezt felismerni és máshogy csinálni, mert senki sem gondolatolvasó és közben csak saját magamat hergelem. Ha nem úgy van, hogy már többször (2-szer, max. 3-szor) lett szólva neki szépen, normális hangnemben, hogy takarítson, mert neked eleged van, akkor nem kéne elsőre így letámadni, hiszen ő azt hiszi, hogy neked ez oké, ki vagy fizetve.

2018. máj. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen csak ha nem szólok neki nyomatékosan ezt fogja csinálni örökkè.

Azt hiszi hogy ràvagyok szorulva a 10€-ra??Hàt nem.

A gumikesztyü meg a tisztitòszerek kerülnek csak ennyibe mert azokat is csak èn veszem egyedül.

Amùgy nem olyan règota ad pènzt,tavaly mikor ideköltöztünk az elsö 3hònapba nem adott pedig akkor is takaritotottam,igaz nem csinàlt ilyent mint mostanàba.

2018. máj. 4. 22:06
 7/8 A kérdező kommentje:

Èn csak azèrt takaritok hogy ne kapjunk el valamit ès nem az ö kedvèèrt.

Viszont legalàbb annyit megtehet hogy tisztelje azt hogy kitakaritottam.

2018. máj. 4. 22:08
 8/8 anonim ***** válasza:
10 eurós bolond vagy…
2023. júl. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!