Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Más is van aki szobát bérel...

Más is van aki szobát bérel közel 30 évesen és teljesen szerencsétlennek érzi magát?

Figyelt kérdés

Én jelenleg költözés előtt állok. Eddig szobát béreltem, de most lépni kell.


És teljesen elszomorít, hogy annyi pénzem még hitellel sem lenne, hogy Budapesten normális lakást vegyek.

Így gyakorlatilag 2 opció marad, vagy megint olcsóságra játszom, és szobát bérelek, vadidegenekkel osztozom, vagy pedig elmegy a fizetésem jelentős része egy teljes albérletre.


Szívem szerint utóbbi felé hajlanék, mert vágynék már én is 10+ évnyi kollégium, szobatársi, lakótársi "kapcsolat" után egy kis magányra, szabadságra. Cserébe viszont sokkal nehezebb lenne saját lakásra gyűjteni. Vagy marad a szoba bérlés még 2-3 évig és utána már talán be tudnék ruházni egy saját lakásba.


Ilyenkor teljesen magam alatt vagyok, hiszem a legtöbb ismerősöm, még a tőlem jóval fiatalabbak is saját lakásban élnek, meglévőt újítanak fel, párjuk van, gyerekük, családjuk. Én meg itt vagyok egyedül, hiába keresek 350+ ezret havonta, mégsem érzem, hogy haladnék előre az életben.


2018. máj. 5. 12:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

350+ból hogyhogy nem tudtál annyit félrerakni (egy szobabérlése mellett), hogy legyen elég önerőd egy lakáshitelre? Fundamenta lakástakarékot legalább csináltál?


Biztos nincs olyan lakás, akármilyen picike is, amire fel tudnál venni egy lakáshitelt?

2018. máj. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

350 ezret csak az elmúlt 1-2 év óta keresek.


Azelőtt 200 alatt kerestem, vagy egyetem mellett diákmunkát csináltam, ami pont arra volt elég, hogy nullára kijöjjek.

Elhúzódó egyetem, diákhitel törlesztés is benne volt, szóval gyakorlatilag csak 26-27 éves korom óta tudok aktívan félretenni.

2018. máj. 5. 12:45
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

350 ezret csak az elmúlt 1-2 év óta keresek.

Tehat mar 1-2 eve elhuzhattal volna siman alberletbe. Sot meg a 200 ezres sem kizart dolog.

2018. máj. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

"Tehat mar 1-2 eve elhuzhattal volna siman alberletbe."

A kérdés nem ez volt...

2018. máj. 5. 15:21
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem, de megtehetted volna, es maris kevesbe erezned magad szerencsetlennek.
2018. máj. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Áh...én harminc évesen egy egy kicsi szobás+konyha albérletben éltem barátommal, 34 évesen tudtunk venni egy pici lakást, hitelre.

Most átgondolom, kinek van lakása, háza ennyi idősen, és nem azért, hogy megnyugtassalak-az úgysem ér semmit, de a legtöbbüknek szülők erősen besegítettek. Több ismerősöm, barátom szülőkkel él harminc évesen, mert nagy a ház, én ezért nem szoktam előítéletes lenni.

Az unokatesóm marha jól keres, összeházasodott egy gazdagabb családból származó lánnyal, ott is szülők fizették házat, de közben úgy kérkedik vele, mintha ő vette volna.


Jó nyilván ez az én ismerősi köröm.

Ha nem lenne barátom valószínű még mindig lakótársakkal laknék. Mondjuk a lakás barátom nevén van nyilván, mivel ő keres többet. Tehát, ha szakítunk én szépen visszapottyanok a félszobás lakótársas szituba.

Szóval nemcsak te látod sötéten a helyzetet.

2018. máj. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!