Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nagyon kommunikatív, fárasztó...

Nagyon kommunikatív, fárasztó szomszéddal mit tennétek?

Figyelt kérdés

Most költöztek ide, a nő, ha látja, elindítom az autót, és állok ki, megjelenik az ablakban, és elkezd kiabálni nekem.

Hogy ezt kéne, meg azt kéne, meg hol mi van, meg tudnék-e segíteni, meg utasít erre arra.

Már lassan laposkúszásban megyek ki a kapun, elkezdtem gondolkodni, kellene egy másik kijárat.

És mivel látja rajtam, hogy nagyon nem akarok velük beszélgetni, annál jobban erőltetik.

Konkrétan már mondtam is neki.



2018. máj. 15. 18:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
“Elnézést, sietek” és onnantól süketnek tetteted magad. De készülj fel, hogy utálni fog érte. Ami nem nagy veszteség, csak szólok, hogy ez holtbiztos. :)
2018. máj. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Lehet csak pasizni akar.
2018. máj. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A férje is ott van, inkább mintha mindig valami programot akarnának kitalálni nekem, azt hiszik, agyon unom magam.

A házukat újítják fel, és mindenért szólnak, a fákért, a kerítésért, a kutyáért, pár dologban már segítettem, de egyre többet akarnak. Kb odáig elmennének, bontsam le a kerítést, meg a sufnit, mert árnyékolja a kertjüket.

2018. máj. 15. 18:48
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ignorálni kell.


Legközelebb fülhallgatóval menj ki, mintha hangos zenét hallgatnál és ne is vegyél róla tudomást, ha meg észrevesz-ed, köszönsz neki széles nagy mosollyal és aztán átnézve rajta mész tovább a dolgodra.


Nem kell leállni vele trécselni és ha látja, hogy nem vagy vevő rá és nem válaszolsz a mondandójára, nem állsz meg neki, levegőnek nézed, akkor előbb-utóbb feladja a pedálozást.


Szép szó az ilyen energiavámpíroknál nem használ, csak a kikerülő hadművelet.


Egyébként én is ismerek ilyen szomszédot és ha kimegyek, azonnal megjelenik, pletykál, kérdezget, de mivel max. foghegyről válaszolok és közben rá sem nézek, csinálom a dolgom, aztán megyek is, így nem tud mit csinálni. :)

2018. máj. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg megkérnek valamire, akkor mond azt, hogy ne haragudjanak, nincs rá időm, sietek! Ne várd meg a reakciót és ne is válaszolj, húzz a p...ába!
2018. máj. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

ignorálni kell, nekem is ilyen szomszédom, postásnő és mindig rá akart venni a biztosításokra. Egy idő után megunta mikor mondtam hogy nem érdekel.

Amúgy engem is kért meg a szomszéd. Egyszer a 15 év alatt és akkor is egy ágyat kellett bevinni, meg ki is akarta fizetni a segítséget, nem fogadtam el.

2018. máj. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Aha, igen, oké. Dolgom van, mennem kell, viszlát!
2018. máj. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én nem hagynám, hogy emiatt megkeserítsék az életemet. Tűrnék egy ideig, de ez már, hogy bujkálnom kell, túl van egy bizonyos határon. Lehet rosszabb pillanatomban megmondanám őszintén, hogy értékelem a kedvességüket, de nem tartok igényt, ennyire szoros szomszédi viszonyra. :)
2018. máj. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ment a zöld mindenkinek.

Egy ilyen eléggé hisztérika nőről van szó, meg a férjéről, eléggé lepukkantan élnek, most beköltöztek olyan körzetbe, ahol minden rendbe van tartva, talán a legszebb része a településnek, ahogy észreveszem, van egy jó adag komplexus bennük, csak ezt kissé erőszakosan akarják előadni.

Nem is ez a megkérem szépen típusú emberek, hanem inkább követelőznek. Valahol valami kimaradt anno a nevelésnél. :(

Macerás ezt később pótolni. :( Főleg nekem. :(

2018. máj. 16. 06:47
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem leposkúszni kell, hanem eléállni, és megmondani világosan, hogy szálljon le rólad, mert vele ellentétben neked VAN életed.


Ha meg nem fogja fel, akkor vállat vonsz és kész.

2018. máj. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!