Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Lakóhely, szomszédok

A kérdés

Milyen jogszabályok vonatkoznak a szomszédház falával kapcsolatban?

-hány métert kell tőle elhagyni,ha mondjuk le akarunk pakolni valamit az udvarra,vagy fát akarunk ültetni

a másik kérdésem meg a városban lévő állat tartással lenne,mennyi illetve milyen állat a megengedett?

A helyzetem a következő,lakik mellettem egy roma család,akik mindent a falam mellé pakolnak le többnyire fém hulladékot és tűzre valót,bő 1 éve lakok itt eddig tűrtem folyamatosan de már elég,ott hasogassák össze a fát,flexelnek,a falam le van szigetelve hungarocellel így gyanítom hogy már valamennyi ANYAGI KÁROM is keletkezhetett! Meg nem beszélve a rengeteg állatról is lovak,tehenek birkák,de ez a része mellékes.

Most már át akarok menni,csak nem tudatlanul mert ha ezek valamihez nagyon értenek azok a jogaik :D !Ha ne adj Isten odáig fajulna a helyzet hogy hivatalos személlyel fel kell venni a kapcsolatot akkor ilyenkor ki az illetékes?Bár ezt nagyon elszeretném kerülni mivel ennek ellenére nem vagyunk rossz viszonyba meg ugye mellettem laknak...a válaszokat megköszönöm!

Keress kérdéseket hasonló témákban: jogszabály, szomszéd, fal, hivatal, tüzifa, jog, Putyin

2018. máj. 23. 12:53  Privát üzenet  

A válasz

Önkormányzat és az ottani jegyző/építész tudni fog ezekre a kérdésekre válaszolni

Sajnálom

A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/1Időpont máj. 26. 00:05 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Egy lakóközösség beruházási hozzájárulásával kapcsolatban melyik jogszabály rendelkezik?
Milyen jogszabályok vannak ház eladással és ház megvétellel kapcsolatban?
Milyen airsoft fegyverrel kapcsolatos jogszabályok vannak érvényben szállítást, birtoklást kapcsolatosan? És gumilövedékes, ill. gáz fegyverrel kapcsolatban?
Úgy tudom tavaly augusztusban változtak a jogszabályok a tgyás és gyed számítással kapcsolatban. Nekem mi alapján fogják számolni? Részletesen lent:
Ùgy tudom megváltoztak a jogszabályok a klímaszerelő tanfolyamokkal kapcsolatban, és már nem elegendő a sima tanfolyam illetve bevonhatják az engedélyem ha nincsen...
Milyen jogszabályok vonatkoznak az építési tervtől történő eltérés (megvalósulás) -sel kapcsolatban, illetve milyen birságot szabhat ki a hatósság, ha valamelyest (nem túl nagy...

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések a Lakóhely, szomszédok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!