Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A lakás árak vannak elszállva,...

A lakás árak vannak elszállva, vagy a házak is irreálisan drágák? (Budapest és környéke kivételével)

Figyelt kérdés

3-4 év múlva szeretnék egy házat venni itt a környékemen, ami a fekvését és a városrészt tekintve 18-20 millióba lenne(Miskolc) viszont jelenleg 5 millió ft megtakarításom van, lehet tudni hogy mennyit drágulna egy 100nm-es ház, azonnal költözhető?

A lakások kelendőbbek, talán azok árai ellensúlyozzák a keresletet.


Sok olyan ingatlan van aminek se a beosztása nem felel meg a mai körülményeknek(régi kockaházak), és ha felújításban gondolkodik az ember akkor szinte főfalakig vissza kell bontani, ami már nem éri meg hacsak nem kötődik a portához az ember.


Ki hogy látja?


2018. máj. 25. 12:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Az ingatlanárak jelenleg korrigálnak a környező országokéhoz, nem fognak visszaesni.


Viszont az a normális, és lassan rá is fog kényszeríteni az anyagi helyzet mindenkit, hogy ne rögtön vegyen 30 körül egy házat, amiben majd ül élete végéig, akkor is, munkanélküli lesz, meg ha már özvegy.

Gazdaságilag is a realitás, hogy veszel egy kis lakást, másfél-két szobát, ami 1-2 picivel vállalható. Ahogy nőnek, úgy veszel egy nagyobbat, majd amikor elmennek egyetemre, eladod, és olyanba költözöl, ami két embernek való. És még nem beszéltünk a munka után való költözésről sem.


Kelet-Magyarországon nem venné házat, akármi történhet és eladhatatlan. Miskolcon is maximum egy lakást, de mellette meg a környékén semmit. Rossz befektetés, elértéktelenedik, a családi vagyon csökken vele. Pláne nem hitelre.

2018. máj. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én külföldön is ugyanazt a munkát végzem mint amit itthon is csináltam, hegesztőre mindig szükség lesz, hogy miért pont házra lenne szükségem? Panelban nőttem fel, így váltanék, lehet másnak jelentéktelen az ilyen dolgok de én például nem tudom hol tárulni a téli gumijaimat felnivel együtt, minden apró szarért amihez nincs szerszámom szerelőhöz kell menjek, mert a parkolóban nem tudok neki állni egy olajcserének sem.


Olyan pénzeket fizettetnek ki a lakókkal, amiről azt sem tudja senki mi és miért került annyiba. Pl lift-ben a linóleum csere közel 40-e ft.....


Nem luxus házat keresek amit haza költözve ne tudnék fenntartani, 100nm, korszerűsítve, fűtés, jó szigetelés mellett, nettó 200-ból ki kell hogy jöjjön havonta.

A lakásból meg ha újépítésűt akarok az is 15-20, és kapok egy közös teremgarázst, illetve főűt mellett van ami zajos.

Panellakások meg büdösek, lelakottak, akárhogy festik a folyosót, ezen nincs mit szépíteni.


Kinti fizetésből, ~600e ft forintosítva tudnék cserélgetni ingatlant, viszont gyerek mellett már nem mennék vissza.

2018. máj. 25. 12:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Amennyivel többe kerül a ház, fenntartással, eszközökkel, rezsivel stb, annyiból bőven, nagyon bőven kifizetheted a dolgokat egy szakembernek.
2018. máj. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Meg az is igaz, hogy nem csak a saját ház és rossz lakás, rossz helyen, rossz gazdálkodással az opció. Van a jó lakás és a ház, így hasonlítsd össze.
2018. máj. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem az volt a kérdés/kérés, hogy érveljünk a házak ellen, avagy mellett.

Mi lakást választottunk, amire megvolt az okunk, más meg házba vágyik, ahogy mi is fogunk, ha lesz rá lehetőségünk.

Én Pest megyében élek a párommal, így nem tudom, hogy felétek mi a helyzet, de itt lakások tekintetében azt láttuk, hogy kb. pontosan ugyanúgy jövünk ki anyagilag egy lepukkant teljesen felújítandó lakással, mint egy újszerűbbel, mit csak festeni kell.

Természetesen ez egy háznál már nem ilyen egyszerű, de nekem nem titkolt álmom egy régi sátortetős kockaházból kihozni az ÉN házamat. Miskolc körül különösen sok ilyen van és ha pl. végig gurulsz Szirma utcáin, akkor látni fogod mit lehet varázsolni egy ilyenből.

Ezeket a kockákat szerintem kiválóan lehet kívülről-belülről modernizálni, jó alapot adnak, könnyen kezelhetőek, nem sok lik-luk elrendezésű. Ez esetben pedig pontosan olyan lesz, amilyennek megálmodod.

Én nagyon nagyon sajnálom, hogy az örökségünk eladásra került, de sajnos a lelkemen kívül semmi nem köt arra a vidékre. Már megvolt a kép a fejemben mit lehetne hogyan és az mennyiből jönne ki.

Két éve az a 82 nm-es ház 12 millióért ment el. A tetőt felújítottam volna, új vakolatot, új nyílászárókat kapott volna és egy-két falat is áthelyeztem volna. Új burkolatok, friss színek és már költözhető is. (A vezetékek néhány évvel ezelőtt ki lettek cserélve.) Gyors fejszámolással olyan 6-7 milliót kellett volna rákölteni, hogy patika legyen, de legyen mondjuk 8. Nem nagy, de egy kedves kis házikó lehetett volna belőle 20 millióért. Lehet olyat is találni, aminek esetleg a tetőszerkezetét már felújították, vagy cserélték. Mégjobb.

Szóval összességében azt senki nem fogja tudni megmondani, hogy pár év múlva mennyi lesz az annyi. Várhatóan több.

Ami ellensúlyozhat az szerintem inkább az elvándorlás, de azt sem gondolom hogy olyan mértékben, hogy stagnálnának az árak. Mindig meglesz az a réteg, aki a családi házakat keresi. (Fiatal, gyerekes párok, akik kinőtték a lakást.)

2018. máj. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Van akinek mindenképpen ház kell. Én is ilyen voltam, de már megbántam, mint a kutya aki nyolcat kölkedzett.

Egy viszonylag jó (építész is megnézte) nyolcvanas években épült nyeregtetős házat építettem át és megbántam. Most szép minden, de random időpontokban romlanak el dolgok. Ezen kívül állandóan van munka az udvarban is és takarítani is dupla idő , mint egy kislakást. A fenntartása is legalább 300000-el több évente, mint egy lakásé +2 autó is kell a közlekedéshez....

2018. máj. 26. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!